Bloková výjimka pro servis

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

saesa
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2017, 11:28

Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od saesa »

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit s blokovou výjimkou pro auto? Mám nové auto dva roky a vztahuje se na něho záruka, tudíž musím na servisní prohlídky které jsou ještě zdarma. Bohužel po každé mi je vnucena také výměna oleje za kterou nechám přes 3000,- kč a auto mi tam stojí skoro celý den. Jde mi o to zda si můžu i u nového auta vyměnit olej sám a filtry, popřípadě jestli potřebuji nějaké potvrzení od autoservisu neautorizovaného.
Předem děkuji za odpověď
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Vendelín »

seasa. Máš dva roky nové auto a servisní prohlídky zdarma????? Ty Wo.e,kde žiješ?? Já tam jedu zítra taky!!!!Jenom napiš prosím na které planetě tě najdu!!!!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
saesa
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2017, 11:28

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od saesa »

Planeta země se to jmenuje. Tak asi nemáš nové auto a nebo nějaký nový shit u kterého vědí že by se to nevyplatilo :D/ :lol:
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11604
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tohle miluju, míchání jablek s hruškama a zaměňování pojmů s dojmy!
Je to pořád dokola, hledat jsou uživatelé líní, ale ještě jednou.
Nové auto je v záruce dva roky ze zákona a další tři roky z dobré vůle výrobce. Základní podmínkou platnosti záruky je provádění pravidelné údržby NA NÁKLADY PROVOZOVATELE. Předepsaný rozsah údržby je v dokumentaci k vozidlu. O provedené údržbě je nutno vést záznamy v servisní knížce, při využití služeb neautorizovaným subjektem je při uplatňování záruky nutno doložit splnění předepsaného rozsahu fakturou. Provádění údržby svépomocí není pro uznání záruky akceptováno.
Dále je poskytován benefit v podobě kondičních prohlídek vozidla zdarma. Jedná se pouze o kontrolní úkony. Je-li zjištěna potřeba opravy či materiálu, ta už jde opět k tíži provozovatele.
Pravidelná udržba a kondiční prohlídky jsou naprosto odlišné úkony!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
panpetr
**
Příspěvky: 127
Registrován: 14 zář 2014, 18:57

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od panpetr »

Zbourals mu svět :D
ix35 2,0 crdi 100Kw 2014 4x4 automat ve stajlu :-) -Prodáno

Grand Santa Fe 147Kw 10/2016 4x4 automat v Executive výbavě a paketem Technology - Prodáno

Santa Fe IV 2023 1,6T-GDI HEV 230 HP 4x4 Luxury
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od milda h »

panpetr píše:Zbourals mu svět :D

NE, pouze uvedl jednoho z nás z prosluněného ráje do šedé reality. :lol:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od soban »

Chodit můžeš kamkoliv do servisu!

Pro to aby se nezrušila záruka to musí být řádný servis, čili nemůžeš si to dělat doma.

I neautorizovaný servis ti dá razítko do knížky.

Pouze u neautorizovaného servisu je třeba si schovat fakturu, aby jsi prokázal jaké úkony byly na autě udělány - zda servis udělal co měl dle předpisu výrobce.

PS. Chodím k soukromníkovy a reklamace reznutí zadních dveří na záruku bez problémů opraveno v Rýmařově pouze jsem musel dodat faktury od soukromníka.....
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11604
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

panpetr píše:Zbourals mu svět :D
Já jsem ale hajzl :oops: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Vendelín »

Mr.Hyundai,nejsi žádný ha..l,akorát jsi někomu poradil,ať si po probuzení protře pořádně očičká a podívá se na svět současnou realitou.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11604
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Uvědomuješ si jak ta realita bolí :D ? Vždyť je fajne žit si v tom, že máš udržbu zadara! A pak si to přihasí nějakej hanzlík a hodí Tě do té bolavé reality - to prostě naštve :mrgreen: .

Ale nikde není psáno, že má :hyu: . KIA v rámci jedné promo akce nazvané 777 skutečně dávala servis na 7 let zdarma. U nižších výbav jen práce a část materiálu, u plné palby komplet údržba. A Mercedes má taky ve standardu prvních 5 prohlídek grátis. Ale můžeš to nechtít a dostaneš slevu z ceny auta...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od bony »

Mr. HYUNDAI píše:
panpetr píše:Zbourals mu svět :D
Já jsem ale hajzl :oops: .
No to teda od tebe bylo. Ale byl jsem v soku kdyz jsem si precetl ze ma zadarmo prohlidky a jen olej plati. :-)

Odeslano z Androidu.
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od ulthar »

K tem, co servisujou v neautorizaku - psali jste, ze musim dolozit fakturu pri pripadne reklamaci od neautorizaku. Jak podrobna ta faktura musi byt aby neremcali? Budu si nechavat tedka menit olej + strikat podvozek u svojeho servisaka, tak at vim, jestli mu mam rict at to rozepise nejak do podrobna nebo staci jenom nejaka strucna faktura typu:
- olej znacka SAE
- filtr ten a ten
- nastrik dutit touhle srajdou
apod.
nebo jestli tam musi uvadet treba i takove kraviny jako, ze menil i podlozku pod vypustak olej. sroubu...


a ted trochu offtopic:
Ja kdyz si precetl, ze ma servis zadara a jenom olej plati jsem chvili uvazoval jestli si nespletl forum a nema Ceeda. Kdyz jsem tehdy vybiral auto, mel jsem vyhlednuteho ceeda, kdy na nej meli akci, ze od urciteho stupne vybavy clovek neplati praci servisu, jenom spotrebni material. A dokonce u nejvyssich vybav (kterou jsem mel mimochodem vybranou i ja) meli dokonce i ten spotrebni material zadara. Skoda, ze to tehdy s tim ceedem neklaplo kvuli sedackam.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od soban »

Normální faktura:

rozepsaná práce......Výměna oleje + filtru ......xxx kč
a materiál................filtr oleje XYZ yyy kč
olej MOGUL 5w40 3l zzz kč...

Samozřejmě takové drobnosti jako podložka těsnící pod vypouštěcí šroub se tam nerozepisuje.

Prostě důležité je aby tam byly rozepsané ty hlavní věci, oleje, filtry, svíčky, brzdovka a u práce kontrola brzd, karoserie atd...

Prostě to co máš napsané v návodu k vozu že se má dělat......

Viz:

Obrázek
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od sagen »

Servisnu prehliadku moze urobit hociktory servis, ale musi pritom dodrzat postupy predpisane vyrobcom, kontrolovat hodnoty predpisane vyrobcom a to mu poskytne importer ? A ked o to nezaziada, tak importer nezarobi ale vie, ze franto nepozadal a nezaplatil a tudiz zaruka pada. Ci neautorizovany servis dodrzuje postup urceny vyrobcom zistite, co vam odpovie na otazku akym momentom utahuje vypustnu skrutku oleja na olejovej vane a olejovy filter. Podla odpovede vam bude jasne, ci bude platna zaruka.
To, ze autorizaky sa casto servisnymi postupmi nezatazuju importer neprizna a zaruku uzna. Aj ked za posledny rok nepouzil autorizak momentovy kluc...
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Bloková výjimka pro servis

Příspěvek od Alf6 »

Muj autorizovany servis axceptuje mnou dodane filtry,oleje,svicky a vsechny kapaliny. Proc by take neaxceptoval kdyz i na zakaznicke lince Hyundaie mne bylo receno, ze mnou dodany material musi odpovidat specifikaci kterou mam napsanou v manualu.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Pokec“