Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Clouseau_CZ
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2006, 21:39

Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Příspěvek od Clouseau_CZ »

Zdravím všechny Santysty - již dva měsíce jsem skoro štastný majitel nového Santa-Fé. Trápí mě však pazvuky které se linou s interiéru:
1.) hlasité cvakání kotev bezpečnostních pásů - již jednou byli vyměněné ale bohužel po týdnu se zase negativně projevují (člověk musí být připoután).
2.) Hlasité vibrace se od zadních sedadel či kufru. Je to podobný zvuk jako kdyby tam někdo sypal brambory. Projevuje se při přejetí podélných nerovností (shrnutý asfalt či podélné spáry). Dle mého pozorování je to zvuk vibrujících opěrek zadních sedadel a neprojevuje se pokud jsou zadní sedadla zatížená - někdo tam sedí. Po třech návštěvách v Autopalace Butovice mi technici sdělili že to nedokáží opravit a že jsem si koupil jen "Hyundai" takže s takovými věcmi musím počítat -:(!!!!!. Velice mě to trápí a než půjdu do servisu po čtvrté rád bych věděl jestli má někdo podobné zkušenosti....
3.) Vrzání sedadel - již částečně opraveno, pomohlo kompletní rozebrání. Zbývá ještě sedadlo u spolujezde
Jinak je to úžasné auto a zvláště pri nynější sněhové kalamitě si nedokáži vynachválit pohon všech kol a vysokou světlou výškou
Nový Santa Fé 2.2 CRDI elegance stříbrné, černá kuže interier. 6000 km najet
Reklama
 

geart
Příspěvky: 7
Registrován: 10 říj 2006, 09:23

Palubka

Příspěvek od geart »

Mám jiný příběh. Při druhé jízdě hned po převzetí (prosinec) mi začala drnčet pravá strana palubky. Už jsem to tady zmiňoval. Zhruba před deseti dny mě dali na tlumiče nějaké plastové těsnění, to aby se rázy nepřenášely do kabiny. Bohužel, tím to nebylo, takže zase do servisu. Jo, a na dlažbě mě drnčí před volantem, podezřívám průhledný plastový kryt před přístrojovkou, protože když na něj sáhnu, tak to přestane. Dám vědět, jak to dopadne. Jinak souhlasím, že je to super auto do nepohody.
geart
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

klepání v kufru

Příspěvek od neon »

Tak jak to popisuješ v bodě 2. že klepání je jak brambory to mne také rozčiluje,ale není sedačkou je to když vůz zatížím to přestane i když tam nikdo nesedí. Zřejmě je to bud v tlumičích,které možná nejsou nahoře s gum.těsněním a proto to duní a nebo nevím. Vyjádření prodejce jak píšeš je nehorázné že si kupuješ Hyundai to by vůbec neměl se takto vyjadřovat a hned bych si podal na něj u vedení stížnost. Tím prakticky nás shodil všechny,kteří si Hyudai pořídili a pokud to pán z Butovic čte at se nad sebou laskavě zamyslí !!!!!!!!!!!!!
Budu čekat až co s tím duněním uděláš - podej zprávu,rovněž já chystám se do servisu. Čau
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Mně na starým santovi taky pár věcí vibruje. Jednak roleta kufru, nejdřív vibrovala jen když byla zatažená, takže jsem jezdil furt s natáhnutou. Ale teď už vibruje v jakékoliv poloze, zatím jsem to ještě neřešil. Pak mi začla teď v zimě vibrovat vzadu prostřední opěrka hlavy, pomohlo když jsem ji dorazil na spodní mez k sedadlu.
Jak jsem měl teď sundaný středový panel, tak je tam pár svárů, které jsou jako drsně na hulváta a sám jsem zvědavej za jak dlouho prasknou. Jsou to sice jen takový plechový výztuhy ale stejně no.
Nicméně za ty prachy super auto. I když u mé Omegy z 227t km jsem se s podobnýma pazvukama nesetkal.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Zdenku

Příspěvek od neon »

To jsou jen maličkosti - musím se zastavit jak bude čas.
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

To chce pořádnou hudbu a je to :D
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
johny_7
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:53
Bydliště: Brandýs nad Labem

"brambory"

Příspěvek od johny_7 »

Zdravím, už dlouho pročítám toto fórum a až po včerejší návštěvě servisu jsem se rozhodl, že se k Vám přidám. Jak je tady již zmíněno, ozývá se mi po přejetí nerovností také ten zvuk "sypajících brambor". Byl jsem už ve dvou servisech a připadám si jako blázen. Buď mi tvrdí, že nic neslyší nebo, že je to normální. Chci se zeptat, jestli jste už někdo pokročil s řešeném této vady, která mě osobně na jinak super autě dost štve.
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Příspěvek od dudl »

mna zas stve tvrdost interieru ktory sa da poskriabat aj nechtom :?
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: "brambory"

Příspěvek od tomki »

johny_7 píše:Zdravím, už dlouho pročítám toto fórum a až po včerejší návštěvě servisu jsem se rozhodl, že se k Vám přidám. Jak je tady již zmíněno, ozývá se mi po přejetí nerovností také ten zvuk "sypajících brambor". Byl jsem už ve dvou servisech a připadám si jako blázen. Buď mi tvrdí, že nic neslyší nebo, že je to normální. Chci se zeptat, jestli jste už někdo pokročil s řešeném této vady, která mě osobně na jinak super autě dost štve.
jedno z chyb santa fe je prave buchotavy podvozok, ktory skratka je taky aky ja teda buchotavy :D
ja mam to iste
Olaf
*
Příspěvky: 34
Registrován: 01 lis 2007, 07:08
Bydliště: Vysočina

Re: "brambory"

Příspěvek od Olaf »

johny_7 píše:Zdravím, už dlouho pročítám toto fórum a až po včerejší návštěvě servisu jsem se rozhodl, že se k Vám přidám. Jak je tady již zmíněno, ozývá se mi po přejetí nerovností také ten zvuk "sypajících brambor". Byl jsem už ve dvou servisech a připadám si jako blázen. Buď mi tvrdí, že nic neslyší nebo, že je to normální. Chci se zeptat, jestli jste už někdo pokročil s řešeném této vady, která mě osobně na jinak super autě dost štve.


Příspěvek na téma klepání sypajících se brambor jsem zaregistroval až nyní. Pánové !!! Požádejte někoho, aby vám zalomcoval výfuky, jako když se zatřepou po přejezdu nerovností. Ať je nešetří, za provozu kmitají taky dost. Seďte při tom za volantem a brambory máte objasněné.
Nejde s tím dělat nic, než vyměnit výfuk a doufat, že bude malinko jinak tvarovaný - tak jako u těch šťasnějších najitelů SF.
SF 2007 Elegance Satin Begie
johny_7
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:53
Bydliště: Brandýs nad Labem

"brambory"

Příspěvek od johny_7 »

tak to by mě ani ve snu nenapadlo. Hned to vyzkouším
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Příspěvek od labtor »

u mna zas pocut take pípanie vŕzganie aebo k čomu to prirovnať a myslím že to ide niekde od prenych sedaciek alebo bezpecnostnych pasov. ma s tym niektosksenosti? ako to svojpomocne opravit? alebo nejaku radu? doservisu sa mi s tym nechce
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Hmm, a také je otázkou, zda by na něco v servisu přišli. Mně něco drnčí na předku a už jsem s tím byl v servisu 3x, postupně mi vyměnili stabilizátory, pak nějaký pouzdra stabilizátorů a nakonec nějaký čep a po týdnu je to opět to samé. Vůbec se mi tam nechce, ale budu tam muset znovu. :(
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Příspěvek od potvurka »

Zdeněk ČB píše:Hmm, a také je otázkou, zda by na něco v servisu přišli. Mně něco drnčí na předku a už jsem s tím byl v servisu 3x, postupně mi vyměnili stabilizátory, pak nějaký pouzdra stabilizátorů a nakonec nějaký čep a po týdnu je to opět to samé. Vůbec se mi tam nechce, ale budu tam muset znovu. :(
mě spíš trápí obě kožené přední sedačky prostě jena na boku prasklá druha častečně sedřená či ošoupaná barva a řidičova od nastupování taky ...prostě kuže je pěkně na prd !
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Nové Santa-Fé - mizerná kvalita interiéru

Příspěvek od zdenek76 »

kůže není na prd, nevím sice jakou zvolili kvalitu u nového SF, ale především změnili způsob prošívání (zřejmě málo v praxi vyzkoušený), takže se kůže velmi rychle krabatí oproti starším modelům v kůži (Sonata, SF)
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“