Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11602
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Chasniku, Sid=KIA Cee'd 1,4 CVVT MPi; motorem 1,6 GDi disponuje Myšák :) . Takže cesta byla absolvována "Cedníkem" :wink: . Tedy jestli jsem to správně pochopil.
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 20 říj 2017, 21:32, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Chasnik »

Dík za vysvětlení, teď už tomu rozumím :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

Ano ... motorol má pravdu... jel jsem 150 - 160 ale na úplně prázdné dálnici... Jo Mr.H. díky za doplnění ;)

Jo, dnes jsem projel Stonica... mám i fotky, až bude chvilka něco napíšu ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11602
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Na testík Stonica se těším. Ale KIA začala prodávat AUTO, které by stálo za hřích - Stinger vstoupil do prodeje. Takže Pavle očekávám, že si ho půjčíš na test a přijedeš se na mě podívat (samozřejmě 3,3 T-GDi :lol: )!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5115
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od petzl62 »

Štěpáne to nechceš :shock:
Tři kafemlejnky pod jednou kapotou-víš co to bude? V Lázních nemusí uklízet listí-vy jim to tam zametete jedna báseň :mrgreen: [-o<
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,67 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,1l/100km
Aktuálně 47100 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

Obavám se, ze Stingr nebude jen tak k mání na projížďky ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

Takže jak jsem již avizoval, půjčil jsem si včera na krátkou projížďku All New Kia Stonic v líbivé žluté barvě Most Yellow v kombinace s černou střechou Aurora Black Pearl, což zní dost zajímavě a faktem je, že i dost zajímavě to vypadá. Stonic byl osazen motorem 1.4 CVVT o maximálním výkon 74 kW při 6.000 otáčkách a 133 Nm při 4.000 ot. Nejsou to nijak dech beroucí parametry, ale na slušné rozpohybování 1.200 kilogramů těžkého Stonica postačující. V řadě motorů tvoří tato klasická čtrnáctistovka prostřední výkonovou variantu. Stonic je dále nabízen s motorem 1.25i o výkonu 62 kW a novým třívalcem 1.0 T-GDI o výkonu 88 kW. V současné době je do Stonica nabízena jedna varianta vznětového motoru, a to 1.6 CRDi o výkonu 81 kW. Zapůjčený Stonic byl v nejvyšší výbavě Premium s paketem Adas. Auto tak disponovalo celou řadou zajímavých prvků. Uvedu jen pár příkladů. Kontrola jízdních pruhů, hlídání mrtvého úhlu, autonomní brzdění, automatické přepínání dálkových světel, automatická klimatizace (pouze jednozónová), perforovanou kůží potažený volant, přístrojová deska supervision, dešťový senzor, bezklíčkový vstup, 17“ hliníková kola, GPS navigace s CarPlay a Android Auto atd. atd. atd. No, zkrátka je toho hodně. Když to vezmu kolem a kolem, autu nic nechybí. Všichni víme, že celá řada těchto prvků výbavy obyčejnému člověku ani nechybí. Výhodou je, že i vozy této kategorie, dokáží dnes zákazníkovi nabídnou prvky komfortní výbavy vyšších modelových řad. V této konfiguraci zaplatíte za Stonica, dle ceníku a bez slev, úctyhodných 479.980,- včetně DPH. Předpokládám, že v této konfiguraci se Stonic moc často prodávat nebude. Nejlevějšího Stonica s 1.25i koupíte za 349.980,- včetně DPH. Samozřejmě, že za tyto peníze se dá pořídit i auto zcela jiné kategorie. Například Kia Ceed ve výbavě Comfort Plus. Zajímavé je, že se stejným motorem lze dle akčního ceníku Kia koupit Ceed ve výbavě TOP pouze o 30.000,- dráž, tedy za 379.980,- vč. DPH. Stonic samozřejmě nabízí oproti Ceedu vyšší posez a o něco méně místa na palubě a rovněž i v zavazadlovém prostoru, a to hned o 50 litrů. Dalo by se říct, že prostorově se Stonic blíží spíše k Riu. Co tedy nabízí Stonic jiného? Vyšší posez, pár plastů na karoserii, jinak si troufnu říct, že nic. Když už jsem se „dotkl velikosti interiéru, tak by se možná hodilo říct pár slov o tom, jak na mě Stonic působil uvnitř. Musím říct, že příjemně. Zejména v dolní části zploštělý volant s perforovanou kůží je vážně super. Přístrojový štít je jednoduchý a přehledný. Dominuje mu displej, na kterém se zobrazují veškeré důležité informace. Jak jste si s fotek asi všimli, ani Stonicu nechybí dnes už tolik populární tablet. Ten je trochu víc zapuštěný do palubní desky, nepůsobí tedy tolik rušivým dojmem. Mohl by však být víc natočený k řidiči. Interiér vypadal solidně zpracovaný, dominují mu však tvrdé plasty, a to všude. Sedačky jsou pohodlné a co se týče místa vzadu, tak to není sice žádná sláva, ale podařilo se mi za sebe sednout, byť místa na kolena mi zbylo pouze pár centimetrů.

Zvenčí vypadá Stonic pěkně. Dominuje mu oplastování, pěkná maska chladiče a zadní LED lampy. Samozřejmostí je i denní LED svícení a ve výbavě Premium i 17“ kola, na kterých je Stonic trochu nervózní na příčných nerovnostech. Jinak jsou jízdní vlastnosti velmi dobré a auto v zatáčce krásně drží stopu. Nemá cenu se tu o vzhledu auta moc rozepisovat. Každý z vás si stejně udělá svůj názor sám. Mě osobně se líbí možnost lakování střechy jinou barvou. K tomuto kompaktnímu SUV (do této kategorie ho Kia zařadila) to prostě sedí a zejména ta žlutá varianta s černou střechou vypadá hodně dobře.

Když jsem to auto vrátil, tak jsem konstatoval, že vím, komu by se líbilo. Ano, líbilo by se mojí mamce. Je sama a uvítá vyšší posez. Samozřejmě, že Stonic není rodinné auto a troufnu si říct, že si na to ani nehraje. Je to prostě kompaktní autíčko určené pro 2 lidi a je jedno, jestli jim je 25 nebo 60 let.

Očekávám, že nejprodávanější Stonic bude osazen základním čtyřválcem o objemu 1.25 litru, jak je to ostatně v autech podobné kategorie a velikosti běžné. Stonic je variantou pro ty, kteří chtějí malý vůz a uvítají vyšší posez a nepotřebují variabilitu a větší zavazadlový prostor, který by jim například mohla nabídnout Venga. Volba základní motorizace je i celkem logická z toho pohledu, že oproti 1.4 CVVT ušetříte 20.000,-, přičemž z nuly na sto budete pouze o 0,6 vteřiny pomalejší, ale za to budete mít menší spotřebu. Nevýhodou nejslabší motorizace tak zůstává ten fakt, že není nabízena s nejvyšší výbavou. Ale ruku na srdce, kdo zaplatí za Stonica 480 tis. ???

http://vorlajz.rajce.idnes.cz/Kia_Stonic/
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5115
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od petzl62 »

Hezká práce Pavle,zamne dobrý.Docela dost dobrý :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,67 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,1l/100km
Aktuálně 47100 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

díky Tondo... 8) :D/
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Chasnik »

Obsáhlé info, ale závěr je takový, že to je líp vypadající zvýšené Rio za cenu téměř Ceedu :(. Tím nechci Kiu hanit, je to zřejmě trend mezi mnoha výrobci.
Je pravda, že někoho, kdo nekouká na auto jenom jako na praktickou věc, může Stonic oslovit. Prodejní úspěchy Nissanu Quasquai i Juka jsou toho důkazem.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

souhlasím... proto jsem psal, že to auto nenabízí nic jiného, nového, nic mimořádného... jenom plasty a vyšší podvozek...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9071
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od idam.i »

Pekné foto. =D>
Zaujímalo by ma aký to má tvrdý(komfortný) podvozok a porovnať hlučnosť motoru 1,4 so Ceedom? Díky.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

psal jsem, že je to pocitově tvrdší, jestli to bylo těmi koly netuším, ale všimněte si, že na 17" mají vyšší profil, přesně 55... takže jsou větší v obvodu jak běžné rozměry... tím chci říct, že i když jsou to 17" tak mají víc "gumy"... přišlo mi to ale tvrdíš jak Ceed...

co se týče hlučnosti bych řekl, že je Ceed tišší, ale těžko se mi to posuzuje, auto mělo málo najeto a hlavně nebyl tak zahřáty motor.... taky se mi zdálo, že Ceed mi jede líp..
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

tak jsem dnes přezul na zimáky... jezdím je od roku 2014... dvě gumy mají ještě vidět značku 8 mm a dvě 6 mm... tak to by mohly vydržet ještě letošní a příští zimu... to jim bude pak 5 let... vyrobené je mám 17/2014
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5115
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od petzl62 »

To bude ještě úplně v pohodě...A ten Stonic na fotce z chalupy je úplně nejlepší =D> :mrgreen:
A jak mu krásně funí motor...úplně to slyším :wink: =D>
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,67 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,1l/100km
Aktuálně 47100 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“