Zkušenosti se stěrači

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Kluci,
Tak si tady čtu kolik peněz vyhazujete za řůzné stěrače BOSCH a pod..
Koupil jsem si v autopotřebách náhradní gumičky do stěračů po 30ti korunkách a jsem nad míru spokojený, celou zimu mi určitě vydrží a na novou sezonu si koupím nové. Navíc nemusím řešit kolik cm mám shánět, koupim delší a zastřihnu podle potřeby. Tak si myslím že celkem ušetřím.

Čistým oknům ZDAR 8)
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Tomikp píše:Po zkušenostech se stěračema z Baumaxu nebo co to bylo za svatostánek už ani nevim (jednou sem tam kupoval sadu vidiových vrtáků a osvědčili se stejně), si rači připlatim za značkový nebo jednoduše je koupim u prodejce vozu daný značky. Ty levný sice stírali, ale jenom chvilku a když bylo venku teplo. Když začalo mrznout, začaly matlat sklo a navíc při vracení strašně drnčely o sklo, jak ta guma byla tvrdá a stavěla se místo aby lehla a setřela. Tož tak :-)
Tak přesně to odskakování gumy po skle se mi děje s půl roku starými stírátky BOSCH, tak já nevím. Před tím jsem měl nějaké Japonské - TRICO, taky pěkně mastný, ale nevydržely ani půl roku, tak vážně nevím ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ja to taky řeším stejně koupim jen gumičky a ty tam dam a ještě ktomu mam na oknech SCHERON RAIN OFF nic mi nevrže a když jedu tak ani ty stěrače nepotřebuju krasně to ze skla stejka samo. 2*do měsice natrřu okna tim připravkem a je to.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Nepér
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2007, 10:41
Bydliště: vidlákov u Prahy

Příspěvek od Nepér »

A nemá se ten přípravek přimíchat do kapaliny pro ostříkovače?
Jinak v mém oblíbeném škoda shopu jsem zakoupil německé stěrače Alca, s příměsí grafitu, kus za 59 korun. Mám je na autě 24 hodin a najeto s nima mám asi 0,5 m. Jak to stírá samozřejmě nevim, protože jsem neměl možnost to vyzkoušet, každopádně jsem o nich neslyšel pověsti, jako o něčem s nápisem Filson...
Škoda Favorit, r. 1990, 1289 ccm, OHV, 8v, 46kW, zelená topol :P
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ne nema je to jen na skla.Používam ho dokonce doma na venkovni okna když se mejou okna tak je ještě nastříam a vyleštím timhle a pak mame pomalu na rok pokoj :lol:
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

honzik píše:Ja to taky řeším stejně koupim jen gumičky a ty tam dam a ještě ktomu mam na oknech SCHERON RAIN OFF nic mi nevrže a když jedu tak ani ty stěrače nepotřebuju krasně to ze skla stejka samo. 2*do měsice natrřu okna tim připravkem a je to.
Ja tiez a je to super :)
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já zakoupil bezramínkové stěrače Bosch a naprostá spokojenost byla až po úpravě pružin. Coupe má moc zkosené okno a tak ty stěrače nměli přítlak a vynechávaly, tak jsem musel na ramenech zkrátit pružiny aby měli přítlak větší :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Macek_X
*
Příspěvky: 49
Registrován: 07 úno 2006, 15:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek_X »

Ja sem si pořidil před tydnem stěrače s grafitovym břitem a jsem vic než spokojeny. daval jsem sice za oba 270. prodejkyni znam už dlouho a dycky mi doporuči lepší "zboži"a většinou je i levnější má ty samé stěrače na autě už 3 rokem a jezdí každy za každého počasi. jinak jsou z firmy http://www.xtune.cz/sortiment.html zatim jsem spokojen a uvidime jak dlouho vydrží
Hyundai Pony 1.3 LS 3.dveř
a nový člen rodiny Getzík 1,4 Dynamic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

U nas v ulici maj pritlůacaky za 130Kc/ks, tak se asi odvazim je koupit. Ti, co je maj, si je pochvalujou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dvorlubor
**
Příspěvky: 154
Registrován: 28 říj 2006, 20:53
Bydliště: Brandýs nad labem

Příspěvek od dvorlubor »

honzik píše:Ja to taky řeším stejně koupim jen gumičky a ty tam dam a ještě ktomu mam na oknech SCHERON RAIN OFF nic mi nevrže a když jedu tak ani ty stěrače nepotřebuju krasně to ze skla stejka samo. 2*do měsice natrřu okna tim připravkem a je to.
Tak jsem si koupil ten zazracnej zarikavac deste a jsem moc zvedavej, co to udela... :)
Jestli si to necham na auto nebo to radsi pouziju na voknech u baraku 8)
i30 CW 1.4i r.v.2010 (od 2010)
Accent 1.5Crdi r.v.2004 (2006-2010)
JirkaP
*
Příspěvky: 87
Registrován: 03 lis 2006, 10:49

Gumičky na stěrače

Příspěvek od JirkaP »

Měl jsem originální gumičky rok a půl a pak už to stírání za moc nestálo. Koupil jsem sadu 3 gumiček v servisu (510 mm - rozměr pro Feldu) celkem za 60 Kč. Nastříhal jsem je na 2x 450 mm, poslední se mi nechtělo zkracovat o 1 cm, tak jsem ji nechal a za cca 15 minut jsem to měl přehozený. Stírají fakt pěkně, tak uvidíme jak jim to dlouho vydží.

Jirka

Accent 1.3 r.v. 7/2005
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Mám je taky ze supermarketu a spokojenost.... jezdím totiž když zrovna neprší Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Zrovna jsem je sundal z Farmářova auta :shock: (musel jsem počkat až bude tma :oops: )-nekecá,fakt i na mém autě stírají dobře. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

sterace

Příspěvek od cypisek »

Borek : se nedivím že dobře stíraj i na jiných autech :lol: Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: sterace

Příspěvek od Borek »

cypisek píše:Borek : se nedivím že dobře stíraj i na jiných autech :lol: Obrázek
:shock: :shock: Vracím stěrače na Farmářovo auto a jedu si pro tvoje(snad se potvora nebude moc držet kapoty :roll: ).Ale hlodá ve mně pocit,že při pohledu z auta-uvidím stěrače v pr....i,možná také velké h....o :shock: -----jestli ono to stěrací zařízení není celé na p.... :oops: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“