Problémy s chladicí kapalinou

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Problémy s chladicí kapalinou

Příspěvek od selo84 »

Zdravim vsetkych,
mam Accentika 05, najetych skoro 44 tis. km, takze ma caka zachvili garancka, ale uz pri 30 tisic som upozornoval na to ze az moc casto dolevam chlad. kapalinu a pokial viem tak, dolievat by sa nemalo nic, podla odhadov som dolieval tak 1L namiesanej ch.k. na 5 tisic km. V servise uz mi to aj pretlakovali, ziadny unik nenasli, skusili mi vymenit tlakovy ventil, ale nezabralo to, takze prosim o radu, mate s tym niekto skusenosti alebo podobny problem?? vopred dakujem :roll:

Obrázek Obrázek
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

To je teda záhada kam ta voda jde a ještě u tak novýho auta?? :roll:
Pokud teda nikde neteče a motor nespaluje vodu nebo nemá vysokou hladinu oleje tak to fakt nevím!! :? Pak by byla jedině taková domněnka,že motor se přehřívá trošku víc než je zdrávo a část vody se Ti prostě vypaří!! :? Ale je to tu někde hezky popsaný od Radeho622!!
Rade622 mohl bych Tě poprosit o ten článeček?? :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Diky Ivane,
olej mam akurat medzi ryskami, zatim bez problemov, ani v oleji neni zdani zeby tam bola voda, teplatu vody ukazuje v cajku a tak rychlo zase nejazdim , normalne okolo 120 na dalnici, fakt teda netusim, pockam co na to dalsi
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Zdar Ivane

Příspěvek od rade622 »

Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Tak som si to vsetko precital, chlapik mal podobny problem ale na Lantre, podla toho je najlepsi test spravit natlakovanie system, coz mi spravili a nic nenasli, naozaj to moze zistit aj diagnostika? alebo co este radite? :?:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Zdar Ivane

Příspěvek od ivan »

Jo díky! :wink:
Jsem chtěl pro Sela84 aby měl nějakou představu!!
Jsi se ptal,jestli tu pomůže diagnostika,ale teď je otázkou jakou máš na mysli??? :o Natlakování vody se provádí tlakovou zkoušku pomocí vzduchu,většinou řeším tyhle závady obráceně,tedy únik vody,ale viditelným či jíným způsobem,ale ten Tvůj problém je mi tak trochu záhadou!! :(
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Super popis od Radeho, ale teraz uz uplne neviem na co sa mam zamerat, zahada to je teda aj pre mna, na buduci tyzden sa chystam na garancku, tak som zvedavy co tam vymyslia?! :shock:
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

selo84 píše:Super popis od Radeho, ale teraz uz uplne neviem na co sa mam zamerat, zahada to je teda aj pre mna, na buduci tyzden sa chystam na garancku, tak som zvedavy co tam vymyslia?! :shock:
Nevymyslí tam vůbec nic drž se doporučení Radeho!
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Sám píšeš, že tě za chvíli čeká garančka, tak co řešíš? Hlavně si nech závadu zaznamenat do protokolu......
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Hanz píše:Sám píšeš, že tě za chvíli čeká garančka, tak co řešíš? Hlavně si nech závadu zaznamenat do protokolu......
Myslis do servisnej knizky?
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Myslím protokol sepisovaný při předání vozidla na servisní prohlídku - pokud by jsi měl další potíže a "nasbíral" do konce záruky 3 stejné závady, máš nárok na vrácení peněz nebo výměnu vozidla, protože se z toho automaticky stává závada neodstranitelná. Proto je dobré mít vše řádně zaznamenáno, aby jsi byl schopný doložit případnou nekvalitu výrobku.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Hanz píše:Myslím protokol sepisovaný při předání vozidla na servisní prohlídku - pokud by jsi měl další potíže a "nasbíral" do konce záruky 3 stejné závady, máš nárok na vrácení peněz nebo výměnu vozidla, protože se z toho automaticky stává závada neodstranitelná. Proto je dobré mít vše řádně zaznamenáno, aby jsi byl schopný doložit případnou nekvalitu výrobku.
Aha, takto myslis, tak v takomto pripade, uz ju mam zapisanu pri garancke 30tacov,v zmysle ze nepravidelne unika, u telefonu, ktory som dal reklamovat 3x mi vratili prachy, ale pochybujem, zeby to preslo u auta, branili by sa zubami, nechtami!!
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

To se můžou bránit klidně kulometem, ale pokud ti neprokážou porušení záručních podmínek, mají smůlu. Prostě 3x a dost.... Třeba přijdeš k novýmu Acentovi jako slepej k houslím :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

selo84 píše:
Hanz píše:Myslím protokol sepisovaný při předání vozidla na servisní prohlídku - pokud by jsi měl další potíže a "nasbíral" do konce záruky 3 stejné závady, máš nárok na vrácení peněz nebo výměnu vozidla, protože se z toho automaticky stává závada neodstranitelná. Proto je dobré mít vše řádně zaznamenáno, aby jsi byl schopný doložit případnou nekvalitu výrobku.
Aha, takto myslis, tak v takomto pripade, uz ju mam zapisanu pri garancke 30tacov,v zmysle ze nepravidelne unika, u telefonu, ktory som dal reklamovat 3x mi vratili prachy, ale pochybujem, zeby to preslo u auta, branili by sa zubami, nechtami!!
Auto je též pouze spotřební věc jen dražší!!! :?
Ale jak říká Hanz,hlavně se nedat odbýt!! :o Já mám ojetinu tak si záruku dávám sám sobě!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Tak to by som bol pekne vysmaty, ale tolko stesti urcite nemam :lol:
Ted som cital v rubrike novy Accent, ze uz 3x reklamoval vrzgajucu sedacku a ani tak nema narok na vymenu sedacky?! a to je len sedacka!!! :idea:
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“