divny olej?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

divny olej?

Příspěvek od Lazo »

Zdravicko muj acentik 1.3 62kw 1997 mam problemek,kdyz jsem otevrel vicko na doplneni mot.oleje ,tak jsem zjistil ze je vicko zahnojene nakym sajrajtem cernym ,jako kdyz smichate olej s prachem nebo tak neco proste cerna hmota ,je to v hlave motoru resp kolem toho otvoru jak se dolívá olej a olej je takovej hnědej:)je pravda že se tam 2 roky pry nemenil a auto stalo ale ten mazut je divnej.Jinak auto jede jak z praku nezakuckava se proste pohoda nato ze tam je 2 roky olej ale ten mazut me stve jestli se tim pak nemuze zasrat celej motor nebo ciho slaka:)
diky za odpovedi David
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Pokud je tam 2.roky tak nic neřeš a okamžitě ho vyměn.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

No dle mého je to tím stáním..Někdy se tohle stává (hlavně v zimích měsících) při velmi krátkých trasách, kdy se prostě nestačí vše zahřát a kondenzuje tam voda..Má to takovou jakoby hnědo-bílou barvu..Možná to může být i ta tvoje tmavá...Jestli to dlouho stálo, potom se s tím párkrát jelo na tu krátkou vzdálenost, ani bych se nedivil...Jak píše kolega výše, vyměn olej..Ale jestli jezdíš hlavně v zimních měsících krátký couračky, nezbavíš se toho..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
Virus
**
Příspěvky: 159
Registrován: 24 bře 2007, 19:14
Bydliště: Freetek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Virus »

Nazdárek. Dva roky starej olej je mazec. Jak již zmiňovali Spoluhyundajáci hnedka vyměnit. Existujou i čistící prostředky které propláchnou celej motor. Nedávno sem taky nechával měnit olej a v servisu to propláchli a ještě do oleje přidali nějaké aditiva a šlape jako nikdy předtím. :twisted: Bohužel netuším od jaké firmy tyto aditiva používají ale v pondělí jim brnknu a zeptám se ti na to. já bych to určitě propláchnul, pze si myslím (jen laický názor) že pouhou výměnou ti tam nějaký ten "černý" maras zůstane. Mír všem
Accentík 1,3; 62 KW; r.v. 96-7; mírně upraven
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

diky kuci uz sem se lekl ze je to neco vazneho:)ten motor bych proplachl prosim o nazev toho prostredku dekuji
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Na pridavani aditiv do oleje rychle zapomen. Olej obsahuje aditiva primo od vyrobce, pokud tam pridas neco extra vetsinou to ma opacny efekt-hada se to s vyrobnima. Takze vzdycky lij jen cisty olej!!!!!!!
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

kuci tak tady jsem neco nafotil fotakem v mobilu :)mrknete prosim nato co si otom myslite,mam tam to cerny svinstvo ,dneska jsem to vycistil ale bojim se ze to bude i zevnitr hlavy motoru ,myslite ze mam nato prdet nebo rozmontovat hlavu?diky Obrázek
Uživatelský avatar
Virus
**
Příspěvky: 159
Registrován: 24 bře 2007, 19:14
Bydliště: Freetek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Virus »

To LAZO:
Tak sem se na to poptal. Adresa firmy je www.wynns.cz. Mechanik říkal, že je jsou to speciální přípravky ale musí se vědět kam jaký přípravek použít. Je třeba dodržovat přesný návod a dobu, jinak se taky může stát, že ten motor pošleš do věčných lovišť :? Podle mě stačí když jim napíšeš o jaký problém se jedná a oni ti již doporučí co a jak. U mě použili Oil cleanner (profi řada) je třeba zahřát motor na provozní teplotu, nalít přípravek po dvaceti minutách, kdy motor stále běží vylít olej. Ale jak říkám určitě ti poradí. Přeji mnoho zdaru
Accentík 1,3; 62 KW; r.v. 96-7; mírně upraven
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“