Chiptunning

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

nedoporučuji

Příspěvek od Bruce Lee »

To pokovení oken myslíš vážně?Je to dražší jak fólie (3M Panther) a už jsem viděl na Porsche jak to měl sedřené.Ovšem jde to chemický odstranit ale taky je po pálka.Co vím nikdo to pokovení nechválí!!!
A to ACH ve Frýdku-Místku bych moc nezkoušel.Byl jsem se tam ptát 2x na něco a moc odborně na mne nezapůsobili.A opravují tam snad z nouze všechny značky,jen Hyundaiu tam moc nebylo.Na ten Bit Power jsem taky volal a kdyby měl cestu tak by to i udělal,ale podle slov moc "Korejce"nedělá a není si jistý výsledkem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

to pokovení je právě v pohodě,dávají delší záruku než na fólie a taky homologaci i na boční přední okna a vypadá to fakt super,navíc bych nemusel tak moc trápit klimu. Prý že je to navždy????Ale ještě nejsem 100 pro rozhodnut. Bit power mám asi tak 30 km a určitě to zkusím
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Měl jsem na Feldě kombi pokovení asi 3 roky (30% zatmavení s Atestem) a pohoda. Jediná nevýhoda je mytí zevnitř, jdou z toho blbě odstranit šmouhy. Cena tehdá vyšla stejně jako kvalitní fólie.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Protože mám jisté zkušenosti s chiptuningem Opela, přidám svůj názor.
Chiptuning má význam u turbomotorů, obzvlášť dieselů, kde je možné pohrát si s plnícím tlakem turba. U benzínových maloobjemových motorů nemá chiptuning význam.
Obecně platí, že navýšení hodnot je následující:
+20-30% výkonu a kroutícího momentu u turbodieselu
+10-15% výkonu a až 20% momentu u benzínu s turbem
+3-10% výkonu a momentu u normálních benzínů, přičemž u maloobjemových motorů (Getz 1.1 a 1.3) je to max.+5%
Samozřejmě, že chiptuning má negativní vliv na životnost motoru, ale dá se to těžko dokázat - uvádí se snížení životnosti o 10-20%, ale je těžko usuzovat, zda když načipovaný motor kleknul o 20-30tis. km dřív, bylo to kvůli chipu. Je ale logické, že když motor dává větší výkon, těžko lze uvažovat o tom, že by se jeho životnost zvýšila.
Je také jasné, že žádná firma nenapíše, že chip má vliv na životnost motoru, protože by to nikdo nechtěl. A po 150-200tis km už jim nikdo nedokáže, že je to vinou chipu, to se dá potom hodit na cokoliv, nejčastěji na špatnou údržbu.
Co se týká spotřeby, většinou zůstane na stejné úrovni nebo se pohybuje +-10%.
Ale jak už tady bylo napsáno, málokde se taky říká, že většinou to chce po chipu používat kvalitnější (a tedy dražší) benzín BA98 a olej, je nutné zkrátit interval výměny na max. 10tis.km a dá se očekávat, že se mírně zvýší i jiné náklady na udržbu.
Je tedy na každém, zda usoudí, že se mu to vyplatí. Já osobně o tom uvažuju u druhého auta Opel Vectra 2.2DTi/92kW, kde lze výkon zvýšit na 115kW a moment z 280Nm na 355Nm. Životnost motoru je určitě přes 200tis (teď mám 61tis.) a tak dlouho to auto určitě mít nebudu.
Ale u Getze mé ženy, který tento týden kupujeme (1.3GLS/63kW, 7/2003, najeto 14tis.km, plná výbava, dovoz) do chipu určitě nepůjdu - to auto je samo o sobě dost živé a další 3-4kW navíc (víc to nemůže být, i kdyby slibovali cokoliv, je to technicky nemožné!) mě nevytrhnou, zvlášť za cenu 5-10tis Kč. To ty peníze vrazím radši do něčeho užitečnějšího, jako je lepší filtr vzduchu (KN nebo Green - i ten dokáže mírně zvýšit výkon a moment), nerez výfuk, kvalitní olej a gumy apod.

Omlouvám se, že ač nováček na fóru, rozepisuju se jako mazák.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
ignorek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 črc 2005, 23:21
Bydliště: okres Tábor

Příspěvek od ignorek »

benji: napsals to fakt hezky a v podstatě se vším s tebou souhlasím. ABC tuning uvádí, že chiptuningem zvýší výkon motoru 1.3i o +7kW. Četl jsem na dost fórech, že ty z ABC tuningu nejsou nic moc, a že by jim svoje auto nikdo nikdy nesvěřil..
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam s ABC tuning zkusenosti ohledne dieselu (a to 3.0 u novyho Espace ) , prijeli, auto vzali na zahradu, pozadali, aby u toho nikdo nebyl, neco natukali do notebooku, zmerili vykon a odjeli.Na takhle tezkym aute je to sakra znat a spotreba klesla o litr...priklanim se k Benjimu, radsi kupte kvalitni olej, 7kW za ty prachy nestoji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Něco na tom bude, je asi pravda, že než vrážet peníze do nejistoty, tak si ho raději trochu zkrášlím. erez výfuk už jsem koupil, je i foto v albumu a teď čekám na KN filtr, ale dám ho tam až po velké garančce, aby my nenadali. Ale stejně, až za ty 2roky budu mít nějakou kačku navíc, tak to zkusím načipovat, za 4500bez dph u Bitpower Vrbno.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Ahojky, tak v Olomouci čipují ve spolupráci s firmou Bitpower Vrbno p.Pradědem, na Getz 1,3l 63kW je u nich cena 13000,- :idea: . Pěkně si teda na nás mastí kapsy a je mi líto lidí, kteří už u nich načipovali, protože když zajedu přímo do Bitpoweru tak je cena 4900,- bez DPH. Tímto mně trochu zklamali, servisák se totiž velice chlubil, kolik zákazníků čipovalo a jak jsou všichni spokojeni, že to jede. Čipování provádějí bez ztráty záruky motoru. Kdyby někdo náhodou chtěl tak www.bitpower.cz . Zdravím všechny!
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Petr Liberec
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2005, 21:13

Getz Tuning

Příspěvek od Petr Liberec »

Mám Getze od ABC tuning upraven a musím uznat ,že to je znát a to hlavně při vyšších otáčkách.Má z 61KW - 75KW za cenu 8000kč.Jako správný nevěřící Tomáš jsem si to po měsíci nechal přeměřit v jiném značkovém servisu ,kde naměřili 78KW.Tak bych zase to ABC tuning tak nezatracoval.Ta cena je teda bez dokladu,ale s plnou registrací a protokolem o úpravě.
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

Mám Scoupe a chtěl bych se zeptat jestli taky jde načipovat?
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Chiptuning

Příspěvek od vlkobass »

Víceméně každé auto s elektronickou řídící jednotkou (ECU) lze tzv. "chipovat", tedy vložením další jednotky ("chip") s vlastním softwarem nebo úpravou softwaru přímo v ECU.

Aspoň tak to chápu já, tedy.. :idea:
www.ochranamotoru.cz
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

Dík
Uživatelský avatar
xsarahdi
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2005, 16:22

turbo

Příspěvek od xsarahdi »

caute.mam zatial xsaru 2.0 HDI,som z nou max. spokojny ale uvazujem o novom Getzi.ohladne chipu u turbodieslou ja som tiez uvazoval ale riziko odpalenia turba alebo jeho sucasti,ktore su "kurva" drahe ma presvedcilo aby som sa na to .... u obyc. benzinou je riziko min. a problematika kvalitneho oleja a inych veci neriesim,lebo stale pouzivam len kvalitne veci.pretoze"niesom taky bohaty aby som kupoval lacne veci"
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Re: Getz Tuning

Příspěvek od Adam »

Petr Liberec píše:Mám Getze od ABC tuning upraven a musím uznat ,že to je znát a to hlavně při vyšších otáčkách.Má z 61KW - 75KW za cenu 8000kč.Jako správný nevěřící Tomáš jsem si to po měsíci nechal přeměřit v jiném značkovém servisu ,kde naměřili 78KW.Tak bych zase to ABC tuning tak nezatracoval.Ta cena je teda bez dokladu,ale s plnou registrací a protokolem o úpravě.
Copak mají v tolika servisech stolice na měření výkonu??? To ti přece z diagnostické zásuvky auta nezjistí! Pokod vím, motorovou brzdu mají jen na pár místech v republice.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

chiptuning

Příspěvek od Juraj »

aj ja uvažujem o zdvihnutí výkonu na mojom Getzi 1.1 Aspoň nech má krutak tých 105m lebo ten súčastný 95 je o ničom...
Naposledy upravil(a) Juraj dne 28 říj 2005, 10:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Odpovědět

Zpět na „GETZ“