Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

peaty píše:kantorek: Ako meriam spotrebu? Myslím, že úplne správne :) . Aj ked tam môžu byť trošku malé nepresnosti pri dotankovaní plnej nádrže, ale to je snáď zanedbatelné. Takže natankujem doplna, vynulujem počítadlo kilometrov a jazdím. Potom prídem opäť na pumpu, natankujem doplna, pozrem na počítadlo koľko km ukazuje a vypočítam priemernú spotrebu (počet natankovaných litrov krát 100 deleno počet prejdených kilometrov). Potom ho znova vynulujem a takto sa to stále dookola opakuje :D
A inak dík za pochvalu, máš to u mňa :wink: Ešte akurát treba dokúpiť elektróny...
A tankuješ do plna po vystřelení pistole a nebo do plna až je vidět hladina v hrdlu??? Vystřelení pistole je u každé pumpy trošku jinde??? Např. u nás jsou 2 stanice Shell. U obou se natankuje po vystřelení pistole. A do úplného dotankování až je vidět hladina je u jedné 3 litry a u druhé 5 litrů. To je rozdíl 2 litrů a to už dokáže se vypočtenou spotřebou slušně zamávat. Při ujetí nějakých 400km to ve spotřebě udělá rozdíl i 0,5l/100km.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Reklama
 

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

tom: Ono takto som to ešte neriešil, vždy končím, keď sa pištol sama blokne. Zatiaľ som tankoval vždy na rovnakom stojane a rovnakej pupme...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
kantorek
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 zář 2006, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kantorek »

presne tom, na to som presne myslel, co sa tyka tych stojanov, ze kazdy moze vypnut pistol v inom momente (len som to nejak nenapisal do odpovede) ... no nist, ja sa tym zatial nejak nezaoberam, PC mi ukazuje 6,7 a podla skusenosti viacerych, ze PC prikresluje, usudzujem, ze svistim za nieco okolo 6 litrov, co je na moj dravy styl jazdy velmi dobra hodnota :)
Hyundai Accent 1.5 CRDi Dynamik, Silver Arrow
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

kantorek píše:presne tom, na to som presne myslel, co sa tyka tych stojanov, ze kazdy moze vypnut pistol v inom momente (len som to nejak nenapisal do odpovede) ... no nist, ja sa tym zatial nejak nezaoberam, PC mi ukazuje 6,7 a podla skusenosti viacerych, ze PC prikresluje, usudzujem, ze svistim za nieco okolo 6 litrov, co je na moj dravy styl jazdy velmi dobra hodnota :)
Tankuji poslední dobou vždy až je v hrdlu vidět hladina, a PC mi lže max. o 0,3l/km, větší rozdíl jsem zatím nepostřehl...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Horák
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2007, 21:53
Bydliště: Nové Město na Moravě

Příspěvek od Horák »

peaty: po dálnici zatím nejezdím. Jinak se ale nijak neloudám. Pokud se dá, jezdím i 110-120 km/h.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

Vazeni majitelia Accentov novej generacie 8) Mam na Vas taku otazocku, ake roztece sroubov a miery kolies su na tejto generacii? :shock:

By ma to tak zaujimalo, robim si prieskum ze z ktr aut mozem "kradnut kolesa" :roll: :wink:
Vdaka :wink:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

!inžinier : generácia či II. alebo III. ..aspoň čo sa kolies týka je to jedno a to isté.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

PEATY: Dobre že si ma upozornil s tým obrázkom, zmením to :)
mx5/swiftsport/santafe/accent
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Tmave sklá

Příspěvek od selo84 »

Zdravim panove, ja poslednou dobou rozmyslam, ze dam na moj accentik tmave skla, mam accenta o generaciu starsieho a mam ho v ciernej farbe, takze tmave skla by vyzerali super, mozte mi niekto napisat, co to asi zhruba stoji a ci by bol problem na Slovensku ak by som mal zatmavene aj predne skla vodica a spolujazdca, len tak uplne najslabsie? Inac zijem v Cechach a tu som takto zatmavene skla na autach videl dost cast. Diky za odpoved a hodne stastnych kilometrov.
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Selo: fólie stoja cca 3500,- na bočné okná a zadné okno. Okna máš už z fabriky tónované na maximálnu prípustnú prepustnosť a čo ja viem tak u nás v KE za fólie na predných bočných oknách berú "štangle" papiere. Mal som na Octavii fólie na 5tich oknách a osobne som s tým nemal próblem (resp. mal som stále šťastie na chápavého policajta) ale chalan čo odo mňa to auto potom kúpil prišiel o papiere práve kôli fóliám. Hold rozhodni sa sám, no fólie na predných bočných sú určite zakázané...

EDIT: fólie na predných oknách na fotografii sú úplne najslabšie ake boli dostupné. V noci sa o dosť zhoršila viditelnost

Obrázek
mx5/swiftsport/santafe/accent
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Andy4 píše:Selo: fólie stoja cca 3500,- na bočné okná a zadné okno. Okna máš už z fabriky tónované na maximálnu prípustnú prepustnosť a čo ja viem tak u nás v KE za fólie na predných bočných oknách berú "štangle" papiere. Mal som na Octavii fólie na 5tich oknách a osobne som s tým nemal próblem (resp. mal som stále šťastie na chápavého policajta) ale chalan čo odo mňa to auto potom kúpil prišiel o papiere práve kôli fóliám. Hold rozhodni sa sám, no fólie na predných bočných sú určite zakázané...

EDIT: fólie na predných oknách na fotografii sú úplne najslabšie ake boli dostupné. V noci sa o dosť zhoršila viditelnost

Obrázek
Diky, tak asi budem sluzny vodic a ostanem len pri tych zadnych :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jeste muzete mit druhej nejtmavsi stupen po tapete, to mam ja:) Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Také jsem se díval po foliích a bylo mě řečeno.Na předních(bočních) oknech-max.zatmavení 30%,ostatní(mimo čelní sklo)okna můžou být černá úplně :lol: .Variantu se světlejšími předními okny(řidič,spolujezdec)a tmavá zadní boční okna-to se mě absolutně nelíbí(auta mě potom připadají jako dodávky :roll: ).Pod folií každého okna dávají atest samolepku(tak to také má být,jak jsem se díval,podle zákona).Říkal,že mě dají i na přední(boční) jaké chci,ale ty cedulky atestu,tam nenalepí a může být problém na STK,při kontrole na silnici...
Na boční okna se mě líbila 64% folie,ale dohadovat se hlavně někde v cizině......asi půjdu do povolených limitů,dostanu papír i nálepky o homologaci a bude klid. :wink: Jo a cenu určil 5000,-Kč na Coupe(boční okna+zadní okno).To je nějak dost-Andy psal 3500,-Kč :?:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Borek: Tak ako vidíš na fotografii ma to stálo 4500,- SK . S atestom, fólia 3M ...a samozrejme predná okná bez atestu
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Andy4-to jsi pořídil za dobrou cenu-po přepočtu asi 3500Kč.Tak to se musím zeptat i jinde,v tom našem Autoskloservise,mě asi chtěli natáhnout. :( Ty boční okna máš hodně tmavý-jaké zatmavení tam je?Ani se nedivím,že za to kamarád přišel o techničák. :oops:

Harde,ty máš ty okna také jak noční nebe. :wink: Kolik jsi za to zatmavení dal ty?Ať víme,jak jsou ceny rozdílné.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“