Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

Obrázek
Aj modrá je dobrá.
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Petusko: Anténa fuč ?? Suseda si už zaregistroval v klube ? :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

Nie anténa nie je fuč, ale na tvoje odporúčanie ju dávam dole. Sused je starší seriózny pán, no nestihli sme ešte obšírnejšie podebatovať.
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Uživatelský avatar
kantorek
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 zář 2006, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kantorek »

vsimam, ze to tu nejak umrelo :( ... rozbehli sa vasnice diskusie o LPG na spotrebe, ine diskusie o ciastkovych temach, ktore by sa mohli riesit tu na jedom mieste ... a nase stare zlate forum nejak skapalo :( ... alebo zeby boli vsetci taki spokojni, ze sa niet o com radit ? :lol:
Hyundai Accent 1.5 CRDi Dynamik, Silver Arrow
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 534
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

mne sa spinia svetle plasty v interieri od prachu.

ma niekto napad cim to vycistit?
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Mikro píše:mne sa spinia svetle plasty v interieri od prachu.

ma niekto napad cim to vycistit?
Já to tak jednou za dva měsíce vymeju jarovou vodou a přeleštím prontem na nábytek s protiprachovou ochranou.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

jandaxx píše:Rozvody jsou u naftového Accenta poháněné řetězem. Vy, kdo jezdíte s nafťákem, by mohlo zajímat, že pro Vás vychází specializovany časopis, který se jmenuje AUTODIESEL. Je to čtvrtletník, někdy nyní by mělo vyjít nové číslo. Dost špatně se shání, né všude ho mají. Právě v prvním čísle byl podrobně popsaný a demontovaný motor 1,5 CRDI. Právě z něj čerpám. Ač jezdím s Elantrou 2.0 v benzínu, pravidelně si tento časopis kupuji. V každém čísle je rozborka jednoho typu motoru s kompletním popsáním funkce. V časopise jsou rady a postřehy, které si jinde nepřečtete-vcetně seznamů odborných servisů, které se na opravy a servis nafťáků specializují. I když je cena vyšší-89káče, mohu tento zdroj informací vřele doporučit. Navíc je to jen jednou za tři měsíce.
A ten řetěz je nesmrtelný, nebo se mění v nějakém intervalu??? :?
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Dnes som snad prvykrat po velmi dlhej dobe isiel s autickom s vypnutym radiom. A pri pridavani take zvuky som zapocul a rozmyslam tak, ci to robilo aj na zaciatku. Neni som si isty tak preto sa spytam vas:

Ked zoslapnem pedal plynu v snahe zrychlit s autom tak pocut z pravej strany od vodica v motore taky inaksi zvuk. Ako keby sa nejaky ventilator pustil alebo co, neviem ako to opisat. A tak pri tom vypnutom radiu je to dost pocut. Preto sa pytam, ci je to normalne a ci to robi aj vam? Mozno to robi turboduchadlo, neviem... Necham sa poucit :)
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

peaty píše:Dnes som snad prvykrat po velmi dlhej dobe isiel s autickom s vypnutym radiom. A pri pridavani take zvuky som zapocul a rozmyslam tak, ci to robilo aj na zaciatku. Neni som si isty tak preto sa spytam vas:

Ked zoslapnem pedal plynu v snahe zrychlit s autom tak pocut z pravej strany od vodica v motore taky inaksi zvuk. Ako keby sa nejaky ventilator pustil alebo co, neviem ako to opisat. A tak pri tom vypnutom radiu je to dost pocut. Preto sa pytam, ci je to normalne a ci to robi aj vam? Mozno to robi turboduchadlo, neviem... Necham sa poucit :)
NO treba u nasi Elantry jsou pri prudsim prodani plynu "jakoby" vic slyset ventily - takze asi standart ;) ...se mozna i par veci kolem rozrezonuje...
i30 PDe fastback 1.5 DCT
ELANTRA XD 1.6 2006

dříve:
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

peaty píše:Dnes som snad prvykrat po velmi dlhej dobe isiel s autickom s vypnutym radiom. A pri pridavani take zvuky som zapocul a rozmyslam tak, ci to robilo aj na zaciatku. Neni som si isty tak preto sa spytam vas:

Ked zoslapnem pedal plynu v snahe zrychlit s autom tak pocut z pravej strany od vodica v motore taky inaksi zvuk. Ako keby sa nejaky ventilator pustil alebo co, neviem ako to opisat. A tak pri tom vypnutom radiu je to dost pocut. Preto sa pytam, ci je to normalne a ci to robi aj vam? Mozno to robi turboduchadlo, neviem... Necham sa poucit :)

Podla mna je to Turbínka, skús dať dole okno a pri nejakej bariére (autá v rade, alebo nejaký plot skús pridať) ak to bude otáčkami bude to buď turbína alebo nasávanie :)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Palubny pocitac

Příspěvek od Sohaj »

Ahoj,
Od včerajška som čerstvym majiteľom Accenta 1.5 CRDI farby wine red najazdených 100km. Tuto značku som si vybral po dlhšom váhaní na základe vynikajúcej recenzie , ktorú ste tu všetci vytvorili v tomto fore. Po počiatočných obavách som bol milo prekvapený kultivovanosťou a svižnosťou motora.
Mám otázku k funkcii palubného počítača. Písali ste tu , že ukazuje len priemernú spotrebu . Zaujimalo by ma ako ju vyratava. Totiz pri vcerajsej jazde sa mi to cislo spotreby menilo za jazdy podľa štylu jazdy. Je mi jasné ,že tam asi nie je prietokomer a že priemer ráta za nejaky usek /časovy alebo dĺžka/, len za aky ?
Ináč spotrebu som mal od 4,6 l do 5l aj pri zapnutej klime.
Pre zabehavanie sa snažím dôsledne dodržiavat Mikrove rady , ďakujem za potrobnyý popis. Predsa som len prešiel z benzinu na diesel.
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 534
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

tak ta tu vitame :P

dalsi v klube. dufam ze si bude auticko uzivat. skus uverejnit nejake foto.

mas aj nejaku specialnu doplnkovu vybavu? napriklad elektrony alebo nieco v interieri.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

Nie na plecháčoch dojazdim do zimy a potom na ďalšie leto kúpim elektróny . Jedine čo som si dal domontovať je medveď block /zamok/ a parkovacie senzory 2 čidla . Výbavu mam elegance , takže som nevedel , čo ešte k tomu dať. To vieš nám mladším ročníkom stačí ku štastiu , že ráno nasadnem do auta a nemusim tipovať či naštartuje a či nie. To jest nie auto mi planuje cestu ale ja určujem kedy a kde pôjdeme.
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 534
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

Sohaj píše:Nie na plecháčoch dojazdim do zimy a potom na ďalšie leto kúpim elektróny . Jedine čo som si dal domontovať je medveď block /zamok/ a parkovacie senzory 2 čidla . Výbavu mam elegance , takže som nevedel , čo ešte k tomu dať. To vieš nám mladším ročníkom stačí ku štastiu , že ráno nasadnem do auta a nemusim tipovať či naštartuje a či nie. To jest nie auto mi planuje cestu ale ja určujem kedy a kde pôjdeme.
ja mam presne tie iste plany... na dalsiu letnu sezonu kupim 15" elektrony a 195/55/R15 gumy. zevraj je to dost rozdiel oproti tovarenskym 14" plechacom

inak ja mam tiez elegance .. mam navyse len zasterky, construct, koberce, vyssiu triedu autoradia (s ovladanim na volante - pioneer)

tot vsjo

tie senzory su dobre? vies poslat foto ako vyzera ukazatel tych senzorov zvnutra?
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

Dávaš mi otázky na , ktoré momentálne neviem odpovedať. Keď som včera preberal auto tak jedinu vec , ktorú som si uvedomil , bola tá že interier nebol svetlý ale šedý. Váhal som len desať sekúnd , lebo som si uvedomil , že nebude špinu tak vidieť . Na druhej strane , mám zvýšené investície do manželkinho šatníka , lebo tá sa poctivo 2 mesiace pripravovala na svetlo béžovu farbu.
Ohľadom senzorov viem zatiaľ , že to len pípa prí cúvaní / zdá sa mi , že až priveľmi hlasito/ , ale zatiaľ som neskúšal sa približiť k nejakej prekážke a zisťovať uhol snímania. A vo vnútri ani neviem , či mám nejaky ukazateľ. Ale cez víkend si poriadne prezriem auto a pošlem nejake foto.
Pokiaľ sa jedna o rádio , ovládanie na volante je pre mňa nevyužiteľné , lebo u mňa rádio aj tak ovláda vedúci vozidla /a to len výnimočne som ja a vtedy radšej počuvam hudbu motora/. Skôr by sa hodilo diaľkové ovládanie.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“