Motorový olej

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

dibarbora
*****
Příspěvky: 2177
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Motorový olej

Příspěvek od dibarbora »

vždy platí, že nejaký olej je lepší ako nijaký olej... takže prežiť to isto prežije..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

kongresman
**
Příspěvky: 264
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Motorový olej

Příspěvek od kongresman »

Určitě.Prostě to není na pravidelné dolévání nebo najednou litr,dva,že?
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI, NX4E, N Line, manuál, 4x2, barva Abyss Black Pearl (v provozu od 2/2024)
Rajčák72
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 led 2022, 13:40
Bydliště: Praha 9 + Vrané nad Vltavou

Re: Motorový olej

Příspěvek od Rajčák72 »

Ahoj všichni . Tak jsem si řekl že si budu mimo interval v pulce měnit olej sám . Buď jezdím tisícovku denně nebo zas couračky . Zakoupil jsem olej dle specifikace na Alze , přes známého mechanika v H že koupím origo filtr . Dal jsem mu VIN naší standartní NX4 1.6tgdi 110kw r.v.22 čistej benzín s tím že mi přinese filtr který mají i eshopy . A jaké bylo překvapení když mi přinesl 2filtry..jeden s ,,čůrem,,-hojně na eshopech , a druhy bez ,,čůra,,..ten jsem ještě na eshopech nevidel . Nikdo prý neví i skrze VIN co na autě je . Zjistí se to jednoduše co máte na autě..buď kouká vypouštěcí čůro z nádoby filru ... nebo nekouká ... dá se tam šáhnout zezhora . Origo filtr s čůrem je od MAHLE (485kč) dle fota mají úplné ten samej na AUTODÍLOS , origo bez čůra bez nápisu (590kč) . Oleje jsem nalil 4,7l a je těsně přes max...taky nechápu..dle infa o náplních má mít 4,8l ... . Tak ať nám to jezdí bez poruch..
Kia Carens 2.0 CVVT
Škoda Octavia I combi 1.6Mpi
Škoda Felicia combi 1.9D
Škoda Felicia 1.9D
Škoda 120L
dibarbora
*****
Příspěvky: 2177
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Motorový olej

Příspěvek od dibarbora »

Okrem "kvetnatého opisu" si mohol rovno napísať aj OEM čísla dielov... predpokladám, že to je viď. priložené obrázky.. btw. "čúro" majú obe verzie filtrov, len jeden to má v ose filtra a druhý asymetricky... jedná sa o riešenie na vypustenie oleja z komory filtra pred jeho demontážou..
oil filters.jpg
oil filters.jpg (32.94 KiB) Zobrazeno 261 x

PS: treba si dať bacha po montáži a skontrolovať či z filtra netečie olej... naposledy som musel po prehliadke reklamovať zaolejovaný podmotorový kryt... príčina bol ten veľký tesniaci krúžok, ktorý bol OK a napriek korektnej montáži to netesnilo. Očividne tam majú problém s toleranciami... takže narýchlo krúžok vymenili za nový a poistili to tmelom.. po ďalšej prehliadke budem musieť byť zase ostražitý..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Motor a převodovka“