Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odjinud
***
Příspěvky: 930
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Příspěvek od Odjinud »

mozecek píše: 18 čer 2024, 09:38 jo to je dycky otazka co s tim - kdyz to zpevnis izolepou coz je urcite lepsi tak to praska mene, prujezd po terenu, dalnice nebo ostry zatacky kdy se karoserie krouti, ci pusteni topeni v zime ti tu praslkinu raz dva zvetsi, ale pak uz hur obstoji vymluva ze prave ted prasklo :D :( stejne jako zrovna s tim jedu servisu, kdyz mas kola na strese a v aute celou rodinu :/
Zrovna prasklo a zrovna jsem to zalepil. :-)
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Reklama
 

Odjinud
***
Příspěvky: 930
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Příspěvek od Odjinud »

Jinak pár poznatků, co jsem tak zjistil.

- Nakonec jsem si vzal první termín (před letními svátky), s tím, že doufám, že se to stihne do druhého dne. Do té doby najedu asi 300km, už to neřeším, prasklina lehce postupuje, snažím je nejezdit do největších děr, ale jde to těžce :-)
- Cenu v Autopalace odhadují na 17kkč, ne těch 22 jako u Loudy. Tak nevím, v čem je rozdíl.
- Mění se jen sklo, kamery a čidla se přenesou na nové (myslel jsem, že je to jeden celek), tím pádem nedojde k případnému zapnutí asistenta sledování rychlosti :-)
- Celkově to půjde za připojištěním skel, nikoliv havarijním, takže tam není (snad) spoluúčast, ale naopak limit plnění - já mám 20kkč, takže by mě to mělo vyjít grátis.
- Uniqa docela tlačí 3 smluvní skloservisy, asi 3x se mě to při vyplňování škody on-line zeptalo, jestli nechci k nim, ale dal jsem ten autorizák, bo už jsem tam dohodnutý.

Takže napíšu příští pátek jak jsem dopadl a do auta mi nepoteče :-)
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 486
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Příspěvek od mozecek »

jako u skel se ceny meni jednak dle vyrobcu ale taky je dobre si pohlidat at ti tam daji minimalne stejne jako tam bylo, pripadne lepsi - laicky receno jsou 3 druhy. Nejobycejnejsi cire (nechci kecat mozna se takove pro i30 uz ani nedela), potom a to minimalne doporucuju brat je nejake zabarvene, a poslednimu se tusim solarni coz by melo jeste vice branit zahrivani interieru. Cenove mezi cirym a zabarvenym neni velky rozdil ale funkcni obrovsky. O vyhrivanem ani nemluve ale to nemame tak to nemusis resit .. to ti tam urcite nedaji. Samozrejme se elektronika jako takove nemeni pokud neni poskozena jakoze ti proleti srnec az na zadni sedacku. Ale kdyz ti prilepi tu puvodni kameru na sklo tak ji muzou prilepit trosku krive, sklo nalepit trosku krive a proto je nutne cely system kalibrovat. Pokud ti kamera zabere krive pruhy tak ti auto bude nesmyslne zatacet nebo pipat pri asistentu v pruzich.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 798
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Příspěvek od i30mpact »

Mně se Louda vešel do těch dvaceti, ale už jsou to skoro tři roky. Asi zdražili. :) Sklo měli skladem a bylo to do druhého dne (v 8 ráno jsem přistavil, druhý den ve 14 vyzvedával). Placeno z připojištění skla, takže přímý vliv na cenu pojistky žádný, dost se těch cca 700,- vyplatilo. :)

Ale nadšenej jsem z toho nebylo, protože auto v té době mělo asi půl roku.

edit: žádné problémy ale nepozoruju, držení v pruhu funguje pořád stejně.
Odjinud
***
Příspěvky: 930
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Sklo - vymena (kam, rizika); uhrada z havarijka

Příspěvek od Odjinud »

Tak mam vymeneno, zatim vse ok (nezatéká), cena nakonec 20.400 Kč s tím, ze 20kkc slo z pojisteni skel.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“