Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
themanfromearth
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 pro 2023, 21:01

Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Příspěvek od themanfromearth »

Ahoj, z auta mi uteklo všechno chladivo a v servisu mi řekli, že to vypadá na chladič. Za jeho výměnu si řekli 10k protože je to náročná oprava, při které se musí rozebrat celý předek. A pak pochopitelně cena chladiva, toho drahého :(

Chladič jsem koupil "NISSENS 940268" a auto je HYUNDAI / I30 combi (GD) / 1.6 GDI.

Po internetovém hledání a průzkumu auta jsem zjistil, že stačí sundat krycí plech sahary a chladič se vycvakne nahoru. Výměna na hodinu. Trochu problém byl dostat horní plechovou lištu přez úchyty světel. To jsem udělal, ale narazil jsem na problém s připojením hadic. Původní chladič měl na přírubě vyvrtané malé dírky a měl tam šteftíky, ale nový je nemá - hadice nepasují. Přesně to nevyvrtám, ale napadlo mě štefty obrousit? Setkal se s tim někdo? Pravděpodobně tam byly aby příruba přesně seděla a nemohla se pohnout. #-o
štefty.jpg
štefty.jpg (178.48 KiB) Zobrazeno 399 x
Jo a přidávám fotky z demontáže - možná je někdo upotřebí.
Přílohy
chladič a vrch sahary (Malé).jpg
chladič a vrch sahary (Malé).jpg (149.2 KiB) Zobrazeno 399 x
s hladičem.jpg
s hladičem.jpg (289.63 KiB) Zobrazeno 399 x
bez chladiče.jpg
bez chladiče.jpg (298.91 KiB) Zobrazeno 399 x
celkový pohled.jpg
celkový pohled.jpg (333.31 KiB) Zobrazeno 399 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Příspěvek od oltcitak »

Akurat som podobný problém riesil tiez na mojom aute, ten Nissens z nejakých nepochopiteľných dôvodov nerobí otvory na vymedzovacie koliky na správnej strane. Aj na kompresore. Tam som to vyriešil použitím redukcie z pôvodného kompresora a na chladici som vyvrtal nove diery podla otvorov na pripojovacich trubkach(kolik som vyrazil, pripojil trubku a cez ten otvor vyvrtal dieru do chladica. Akurat to idem zajtra dať naplnit. Som zvedavy....dovolenka je onedlho 8)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
themanfromearth
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 pro 2023, 21:01

Re: Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Příspěvek od themanfromearth »

Já to vyřešil uříznutím vymezovacích kolíků ... zdálo se mi, že bych to přesně nevyvrtal. Jestli jsem to posr-l tak budu ještě kupovat hadice a vrtat přírubu. Nevím, proč nemůže jít něco normálně a vždy musí být nějaký problém.

Každopádně zkusím někde dohodnout aby tam místo drahé R-1234yf napustili R-134a. Kdyby to utíkalo, tak by to nebyla takové škoda.
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Příspěvek od oltcitak »

Nikxe som zachytil, ze klimy s 1234 maju ine komponenty a niesu vzdy kompatibilne s 134. Ale to môže byť len infošum.....
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
themanfromearth
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 pro 2023, 21:01

Re: Výměna chladiče klimatizace svépomocí.

Příspěvek od themanfromearth »

Podle všeho je to opravdu jen politický problém. Chladič je kus hliníku, trubky kus gumy a zbývá jen kompresor. Koukal jsem podle partnumber po kompresorech a ukázalo se, že u většiny píšou, že jsou univerzální pro obě chladiva. Na nékterých origo kompresorech je to dokonce na samolepce napsané. Prikládám fotku, není to přímo můj, ale podobný. Jediný problém je, že je potřeba redukce na plnící ventily, ale tu v servise většinou maji. Ale to si myslim já.
Přílohy
5178474300_1394204256.jpg
5178474300_1394204256.jpg (82.37 KiB) Zobrazeno 298 x
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“