Pro a proti ....koupě Hyundai coupé 1.6 vs 2.0

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
MartinRein
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2007, 21:55

Pro a proti ....koupě Hyundai coupé 1.6 vs 2.0

Příspěvek od MartinRein »

Potreboval bych poradit...chcisi koupit cupé pac me silene zaujalo..mam Oriona 1.6EFi a chtel bych neco peknejsiho lepsiho,ale do 2.0 se moc jit nechce vysoka spotreba a pojistka...kolik to tak spapne nevite,???moje 1.6 10L ve meste a mimo 6-7L..a na co bych si mel davat pozor pri koupi..myslim nejcastejsi zavady atd..a jeste sem se chtel zeptat jestli nekdo nejake cupé neprodava do 70 000..predem mockrat dekuju za veskere rady a typy..zatim čest
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Zkus trochu hledat, mockrat se to v tyhle sekci resilo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro a proti ....koupě Hyundai coupé 1.6 vs 2.0

Příspěvek od Petr HC »

MartinRein píše:Potreboval bych poradit...chcisi koupit cupé pac me silene zaujalo..mam Oriona 1.6EFi a chtel bych neco peknejsiho lepsiho,ale do 2.0 se moc jit nechce vysoka spotreba a pojistka...kolik to tak spapne nevite,???moje 1.6 10L ve meste a mimo 6-7L..a na co bych si mel davat pozor pri koupi..myslim nejcastejsi zavady atd..a jeste sem se chtel zeptat jestli nekdo nejake cupé neprodava do 70 000..predem mockrat dekuju za veskere rady a typy..zatim čest
Už se to tu řešilo opravdu asi milionkrát- ta 1.6 ti bude žrát úplně stejně jak ten 2.0 a ještě ke všemu to prostě nepojede, tenhle motor je na tak těžký auto prostě slabej :( Netvrdim, že ten 2.0 je nějakej trhač asfaltu, ale na pěkný svezení to stačí. Spotřeba u něj se pohybuje průměrně tak kolem těch 9ti litrů.
Obrázek
rybnix
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 13:24
Bydliště: Krasna nad Kysucou

Příspěvek od rybnix »

Tak pozri...ja som s mojou 1.6 uplne spokojny.
Vykon mi celkom postacuje.Jazdim vacsinou len sam,takze auticko sa pekne bere.Samozrejme ze dvojlitr je urcite silnejsi,ale....
a to uz si musis odpovedat ty.
Presne tak je tam vyssia poistka,viac zerie.ma lepsie zrychlenie,ale za vysoku cenu. A nehovorte mi ze zerie 1.6 tak isto ako 2.0 ,ze ju treba viac tocit,to je blbost.Ked budes tocit 2.0 kam sa dopracujes so spotrebou?
Ja jazdim podla predpisov,sem-tam mu to osolim.
Fakt je to vec nazoru,ale ja som s motorom 1.6 16V 113 konikov,spokojny.
...to je moj nazor.... peace 8)
Hyundai Coupe 2.0
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Asi takhle.Kup si 1.6ku a za chvíli tady budeš jako ostatní řešit kraviny typu-jak zvednout výkon,jestli chip nebo výměna motoru,filtr apod.... 8) 8) 8) Jdi do 2.0 a tyhle starosti ti třeba odpadnou... :roll: :roll: :roll:
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
MartinRein
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2007, 21:55

Příspěvek od MartinRein »

ale zase ta spotreba..potreboval bych neco levnejsiho..ale cupé me hodne zaujalo...nevim jeste musim popremyslet..ale dik za vsechyn odpovedi..
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

Pajk píše:Asi takhle.Kup si 1.6ku a za chvíli tady budeš jako ostatní řešit kraviny typu-jak zvednout výkon,jestli chip nebo výměna motoru,filtr apod.... 8) 8) 8) Jdi do 2.0 a tyhle starosti ti třeba odpadnou... :roll: :roll: :roll:
a co takhle 2.7?
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jacku,to bude přesně co hledá. :lol: Super pojistka a ještě suprovější spotřeba. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

Borek píše:Jacku,to bude přesně co hledá. :lol: Super pojistka a ještě suprovější spotřeba. 8)
jj 8)
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

rybnix píše:Tak pozri...ja som s mojou 1.6 uplne spokojny.
Vykon mi celkom postacuje.Jazdim vacsinou len sam,takze auticko sa pekne bere.Samozrejme ze dvojlitr je urcite silnejsi,ale....
a to uz si musis odpovedat ty.
Presne tak je tam vyssia poistka,viac zerie.ma lepsie zrychlenie,ale za vysoku cenu. A nehovorte mi ze zerie 1.6 tak isto ako 2.0 ,ze ju treba viac tocit,to je blbost.Ked budes tocit 2.0 kam sa dopracujes so spotrebou?
Ja jazdim podla predpisov,sem-tam mu to osolim.
Fakt je to vec nazoru,ale ja som s motorom 1.6 16V 113 konikov,spokojny.
...to je moj nazor.... peace 8)
Myslel jsem to tak, že pokud budeš chtít aby ti to Coupe aspoň trošku jelo, budeš ho muset (s 1.6) daleko víc vytáčet a spotřebou se dostaneš na stejnou úroveň jako u 2.0 motoru, se kterym bys jel stejně rychle ale zdaleka bys to nemusel tolik točit. Navíc ale u toho dvoulitru na to můžeš ještě dost podstatně šlápnout.
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Borek píše:Jacku,to bude přesně co hledá. :lol: Super pojistka a ještě suprovější spotřeba. 8)
Přesně tak, no a koneckonců žádný závratný výkony se tam taky nekonaj :(
Obrázek
nuff.dome
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 kvě 2007, 13:15
Bydliště: okres Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuff.dome »

jedine dvoulitr :lol:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Třeba by byla pojistka na 2litr levnější když má ten malej výkon :roll: Nevim kdo ale běží reklama že někdo poskytuje poviný podle výkonu 8)
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Já už to prostě nevydržím ... tydlety témata. Může mi někdo vysvětlit proč někdo uvažuje nad "sportovním" modelem od výrobce aut a přemýšlí o spotřebě? Doprčic dyť ten rozdíl je asi dva, tři litry na sto km při 30,- korunách za benzín přece mluvíme o cca 100,- Kč ne. Vyšší povinný ručení, ok jednorázově je to velká položka, ale rozpočítejte ji na dny v roce, nebo kolik procent je to z pořizovací ceny auta, nebo kolik penez přibližně bude stát údržba versus povinné ručení ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Lukino píše:Já už to prostě nevydržím ... tydlety témata. Může mi někdo vysvětlit proč někdo uvažuje nad "sportovním" modelem od výrobce aut a přemýšlí o spotřebě? Doprčic dyť ten rozdíl je asi dva, tři litry na sto km při 30,- korunách za benzín přece mluvíme o cca 100,- Kč ne. Vyšší povinný ručení, ok jednorázově je to velká položka, ale rozpočítejte ji na dny v roce, nebo kolik procent je to z pořizovací ceny auta, nebo kolik penez přibližně bude stát údržba versus povinné ručení ...
Souhlas. Kdyz nekdo kupuje sportaka, tak spotreba ho prece nema az tak zajimat (teda pokud to neni nejakej extrem). Ja jsem koupil 1.6 jenom proto, ze nejlevnejsi dvoulitry byly v ty dobe tak o 20-30 tacu drazsi, coz mi v te dobe prislo docela dost rozdil. Dneska uz bych nekoupil ani ten dvoulitr, ale neco silnejsiho.
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“