el.okna Accent

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

el.okna Accent

Příspěvek od Tata »

Chlapi poraďte,
na Lp dveřích mi prasklo lanko pro stahování okna.Jako nový díl bych musel objednat (páč to nemají skladem) celý komplet za 1.500,- protože to je prý zanýtované a samotné lanko vyměnit nejde (? názor servisu)Nemáte s tím někdo zkušenost,jestli se dá třeba to lanko vyměnit a jak dopasovat,délka,příp.postup atd.
Díky za názory
Reklama
 

Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Dá se to prý vyřešit lankem na jízdní kola...
už se to tu řešilo,zkus se po tom podívat :wink:
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

Farmář píše:Dá se to prý vyřešit lankem na jízdní kola...
už se to tu řešilo,zkus se po tom podívat :wink:
Jo řešilo, v sekci lantra o tom psal treet, ale nic konkkretního.Tak kdyby někdo věděl postup jak na to ,dejte vědět.
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

Tak co,nikdo neví?
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Tata píše:Tak co,nikdo neví?
Ja neee... :(
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

Ale ja jo !! Za 5Kč a 10 min práce. :idea:
q.storm
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2007, 14:55
Bydliště: chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od q.storm »

mno kdyz uz sme u toho lanko mam ale praskla mi takova taobjimka na kolecku co jisti aby lanko nevypadlo, vite co myslim na tom plastovym kolecku je plastovej kryt bo neco takovyho,= co a jak stim? pls naka rada
Uživatelský avatar
Pida
*
Příspěvky: 71
Registrován: 15 pro 2006, 15:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bezva

Příspěvek od Pida »

Tata píše:Ale ja jo !! Za 5Kč a 10 min práce. :idea:
To jsme zajiste vsichni radi. A podelis se s nami o tuto zkusenost? Aby az nekdo bude mit stejny problem (JA), vedel jak nato... Sam si poznal, ze neni nic lepsiho nez kdyz na foru ke svemu problemu najdes tema, ale vlastne se nic nedozvis...
Accent 96 1,3 55 kW 5dv. zelena metal.
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Re: el.okna Accent

Příspěvek od meexiko »

Tata píše:Chlapi poraďte,
na Lp dveřích mi prasklo lanko pro stahování okna.Jako nový díl bych musel objednat (páč to nemají skladem) celý komplet za 1.500,- protože to je prý zanýtované a samotné lanko vyměnit nejde (? názor servisu)Nemáte s tím někdo zkušenost,jestli se dá třeba to lanko vyměnit a jak dopasovat,délka,příp.postup atd.
Díky za názory
měl sem ten samej problém a v Hservisu mi řekli že se musí vyměnit celej stahovací mechanismus. dalsem za to asi 2000 i s prací :?
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

No právě,to je celý servis,z komára udělat velblouda,čili když to jde složitě tak proč to dělat jednoduše.Po mě taky chtěli 1.500,- + práci 1,5 nh ( :lol: ) Ja sem postupoval takto : okno stáhnout co nejníž,odmontovat od středové vodící lišty (sou tam 2xM10),demontovat stř.vodící lištu (4xM10),odpojit konektor na motorek a ten taky demontovat (3xM10). Demontujeme motorek a vybereme staré lanko.Ja sem si koupil lanko na kolo 2m, konec lanka sem zbrousil a upravil tak,abych ho dostal do toho plast.vodícího kolečka,protáhneme přes bowden,stř.vod.lištu (tady nezapomenout vložit na lanko zarážku,aby bylo možno stahovat okno) zpět k plast.kolečku,nasadíme motorek,připojíme konektorek a spustíme motorek tak aby nam namotaval lanko,druhý konec lanka sem chytil do kleští,abych vytvořil odpor při namotávání,tj.důležité,lanko musí být našponované! vyměřím delku druheho konce a zkrátim,udělám si koncovku a vložím do plast.kolečka(mě zbylo z 2m tak asi 10cm).Omlouvám se za ty amatérské výrazy,kdyby někdo potřeboval ujasnit jiný detail,klidně pište.
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Příspěvek od PedroKV »

Tata píše:No právě,to je celý servis,z komára udělat velblouda,čili když to jde složitě tak proč to dělat jednoduše.Po mě taky chtěli 1.500,- + práci 1,5 nh ( :lol: )
Ono jde taky o to, že ve značkovém servisu člověk očekává kvalitu a profesionalitu, z čehož vyplývá, že nepůjdou do jízdních kol pro lanko a nebudou ho dopatlávat, jako my doma či neznačkový servis, ale že vymění předepsaný díl. Prostě značkový servis. Nedělají z komára velblouda, dělají svoji práci, jinak by taky přišli o licenci/frančízu.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

nemusí chodit pro lanko, mají ho mít skladem,ale to by museli umět udělat a tobě když se pokazí klička u dveří tak si nech vyměnit rovnou cele dveře,protože oni se nebudou zabývat takovou prkotinou jako je klička.A stou kvalitou a profesionalitou :lol: povídej mi o ní
Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

neuveritelne ale je to tak

Příspěvek od hyndui »

toto sa mi tiez stalo a obydve v ten isty tyzden a bolo veeelmi teplo problem som vyriesil za 100Sk chod do predajne cyklisitckych potrieb a kup si brzdove lanko ja som kupil nehrdzavejuce na koncoch som stlacil vo zveraku sesthranne matice M3 dobre sa zarezavaju do lanka a pocinoval som ich pajkou a v strede v tom unasaci skla dve vedla seba ide to perfekne od v tedy nemam problem
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“