Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

Zdravim vsetkych hyundai pozitiv!

Takze sa hlasim do klubu, novy tatos - ako je v podpise. Zatial najazdenych cca 2k km. Predtym som jazdil iba na malych benzinoch, takze ten zatah "hezky vodspoda" sa mi velmi pozdava. Inak f poho, myslim, ze auto ma dobry pomer cena/vykon.

Jedna drobnost mi lezie na nervy - niekde zastanem, ale potrebujem iba daco vybrat z kufra alebo tak, takze nevypnem motor, a za chvilu zacne hucat signalizacia, ze som neni priputany, ale auto pri tom stoji. Takto to ma fungovat sakra? Poradte ako to obist. Viem, ze sa to da deaktivovat, ked vypnem zapnem vypnem pas, ale to je dost otrava.

Diky.
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Reklama
 

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

peaty píše:Tak chlapci, pekne ste to tu pomerali tie casy zrychlenia :lol: Teraz si to ja trosku dovolim sprehladnit:

1.5 CRDi 81kW -------------------vs----------------- 1.4 16V, 71kW
3.st z 40 na 100 za 9 sekund ---------------------- 3.st z 40 na 100 za 12,8 sekund
4.st z 60 na 100 za 6,5 sekund ------------------- 4.st z 60 na 100 za 11,3 sekund
5.st z 80 na 120 za 9,5 sekund ------------------- 5.st z 80 na 120 za 18,8 sekund

Tu je krasne vidiet rozdiel v pruznom zrychleni. Cim vyssia rychlost, tym diesel jasne vedie. Pri zrychleni z 80 na 120 na 5.stupni je dokonca 2-krat rychlejsi 8) :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Pre motor CRDi su namerane udaje od Tom-a a pre motor 1.4 16V su namerane udaje od JoSp-a...
Takze vidim, ze sa tu rozprudila trosku ostrejsia diskusia hladom benzinu a diesla. Tak sa to pokusim uviest na pravnu mieru:
Tieto udaje som sem nehodil preto, aby sme sa teraz my diesalaci vyvysovali nad tych ktori maju benzin. To nie! Ide tu o to, aby sa videl rozdiel v tychto motoroch. Pripadne, aby dalsi mozni zaujemcovia o toto auto, ktori este nie su rozhodnuti, do ktoreho motora ist, tak aby mali ako taku predstavu o tych motoroch. A hlavne na Slovensku je rozdiel medzi benzinom a dieslom v plnej vybave 25 000!!! Co si myslim, ze nie je az taka strasna suma navyse...

A hlavne toto je forum pre ludi, tak neviem co je na tych udajoch zle. Boli stanovene urcite podmienky a v tych sa nameral rozdiel v zrychleni, tot vse.
Takto by som si este predstavoval, aby sme pomerali rozdiel pri urcitych rychlostiach v spotrebe dieslu a benzinu. Spotreba diesla pri urcitych rychlostiach sa uz prebera v inom "vlakne". Vsetky taketo udaje su len pre dobro veci...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

calvin píše:Zdravim vsetkych hyundai pozitiv!

Takze sa hlasim do klubu, novy tatos - ako je v podpise. Zatial najazdenych cca 2k km. Predtym som jazdil iba na malych benzinoch, takze ten zatah "hezky vodspoda" sa mi velmi pozdava. Inak f poho, myslim, ze auto ma dobry pomer cena/vykon.

Jedna drobnost mi lezie na nervy - niekde zastanem, ale potrebujem iba daco vybrat z kufra alebo tak, takze nevypnem motor, a za chvilu zacne hucat signalizacia, ze som neni priputany, ale auto pri tom stoji. Takto to ma fungovat sakra? Poradte ako to obist. Viem, ze sa to da deaktivovat, ked vypnem zapnem vypnem pas, ale to je dost otrava.

Diky.
no nemam sice este accent/ az koncom septembra crdi :( / ale na druhom aute sa to dalo lahko obist. pod sedadlom vodica bol kabel ktory viedol od zapinania pasu a bol napojeny na taku koncovku ktoru som rozpojil a je to v pohode. Tak sa pozri pod sedadlo vodica a mozno to tam je tiez.
vela zdaru!
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

crdi

Příspěvek od andrej21 »

to Calvin.

Prosim ta a kolko si cakal na auto. Ja som objednal zaciatkom jula apovedali mi ze prva zasielka pride az koncom septembra :shock: !
Zatial som bol iba v BA tak mozno u vas je to ine.
Dik.

Mam objednane:

1.5 CRDi VGT elegance
Gold beige (9G)
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

andrej21 píše:
calvin píše:Zdravim vsetkych hyundai pozitiv!

Takze sa hlasim do klubu, novy tatos - ako je v podpise. Zatial najazdenych cca 2k km. Predtym som jazdil iba na malych benzinoch, takze ten zatah "hezky vodspoda" sa mi velmi pozdava. Inak f poho, myslim, ze auto ma dobry pomer cena/vykon.

Jedna drobnost mi lezie na nervy - niekde zastanem, ale potrebujem iba daco vybrat z kufra alebo tak, takze nevypnem motor, a za chvilu zacne hucat signalizacia, ze som neni priputany, ale auto pri tom stoji. Takto to ma fungovat sakra? Poradte ako to obist. Viem, ze sa to da deaktivovat, ked vypnem zapnem vypnem pas, ale to je dost otrava.

Diky.
no nemam sice este accent/ az koncom septembra crdi :( / ale na druhom aute sa to dalo lahko obist. pod sedadlom vodica bol kabel ktory viedol od zapinania pasu a bol napojeny na taku koncovku ktoru som rozpojil a je to v pohode. Tak sa pozri pod sedadlo vodica a mozno to tam je tiez.
vela zdaru!
Jenom otazka - jestli to co jsi rozpojil neni cidlo obsazeni sedadla - to by pak v pripade potreby nemusel vystrelit airbag - ale to se spis jen ptam..
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

Caff, auto som objednal zaciatkom juna a mal som stastie, predajcovi sa podarila zohnat farbu co som chcel behom dvoch tyzdnov, ale spominal mi, ze to bolo fakt stastie. Ked som s novym autom odchadzal, hovoril ze kiezby takychto dieselov mali aspon este 10. btw, je to v o verzii elegance.

Inak videl som na autosalon.sme.sk nejake crdi priamo na odber, ale neviem ako to tam funguje.
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

Jenom otazka - jestli to co jsi rozpojil neni cidlo obsazeni sedadla - to by pak v pripade potreby nemusel vystrelit airbag - ale to se spis jen ptam..[/quote]

Dufam ze nie ! Ale ten kablik co som rozpojil ide rovno zo zamku kam sa dava pas. Takze by mal byt iba na to. A bag by mal fungovat ci si priputany alebo nie.
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

calvin píše:Caff, auto som objednal zaciatkom juna a mal som stastie, predajcovi sa podarila zohnat farbu co som chcel behom dvoch tyzdnov, ale spominal mi, ze to bolo fakt stastie. Ked som s novym autom odchadzal, hovoril ze kiezby takychto dieselov mali aspon este 10. btw, je to v o verzii elegance.

Inak videl som na autosalon.sme.sk nejake crdi priamo na odber, ale neviem ako to tam funguje.
No tak to si mal stastie. Lebo fakt nie su. Dnes som volal po zapadnom Slovensku a v Senici mi povedal ze do 3 tyzdnov bude. Ale este upresni tak som zvedavy :roll:

Dik za info
Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

bingo, bolo to v senici, predavac sa fakt snazil. mam tam dobru skusenost. zatial som nebol v servise, ale maju prijatelne ceny, lepsie ako v ba. Ak nieco konkretne potrebujes vediet, kludne daj vediet.
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

crdi

Příspěvek od andrej21 »

Dik moc :lol:

Dufam ze mi to s tou Senicou vyjde. Len ten predavac povedal ze este dnes zavola a upresni a nejak na mna zabudol. Tak mu zajra brnknem a budem mudrejsi.

Ja sa chceeeeeem uz vozit na CRDI :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

Ahojte accentaci.
Este nie som plnohodnotny clen tohto fora, ale uz cakam na svojho accenta. Zatial som sa nechcel prihlasit na toto forum, kym som si neprecital vsetky vase prispevky. Su dost poucne a vela som sa z nich dozvedel. Vlastne accentika som si uz objednal skor ako som sa dozvedel o tomto fore, ale potom som zacal studovat na nete niektore clanky o nom a vtedy som sa dostal az sem. Vlastne accentik by mi mal prist uz buducu stredu (aspon dufam :) ). Bude to CRDi-cko vo vybave elegance a farba bude celadon blue. Som rad, ze som sa k vam dostal a dufam, ze budem tak isto taky spokojny majitel accentika, ako ste vy vsetci. Aj nadalej budem sledovat vase prispevky. Zatial sa majte.
Joe TT
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2007, 23:09

Příspěvek od Joe TT »

calvin píše:bingo, bolo to v senici, predavac sa fakt snazil. mam tam dobru skusenost. zatial som nebol v servise, ale maju prijatelne ceny, lepsie ako v ba. Ak nieco konkretne potrebujes vediet, kludne daj vediet.

Nazdar calvin, ze aj tu v TT Hyunday nedavno otvoril svoju predajnu. Neskusal si tu ?
Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

Joe TT píše:
calvin píše:bingo, bolo to v senici, predavac sa fakt snazil. mam tam dobru skusenost. zatial som nebol v servise, ale maju prijatelne ceny, lepsie ako v ba. Ak nieco konkretne potrebujes vediet, kludne daj vediet.

Nazdar calvin, ze aj tu v TT Hyunday nedavno otvoril svoju predajnu. Neskusal si tu ?
o predajni v TT ani neviem, myslis v comodexe? Tam tusim nieco maju aj s hyundaiom, ale nebol som tam, riesil som celu vec priamo v senici. A spokojnost.
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

B A F ! :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Joe TT
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2007, 23:09

Příspěvek od Joe TT »

calvin píše:
Joe TT píše:
calvin píše:bingo, bolo to v senici, predavac sa fakt snazil. mam tam dobru skusenost. zatial som nebol v servise, ale maju prijatelne ceny, lepsie ako v ba. Ak nieco konkretne potrebujes vediet, kludne daj vediet.

Nazdar calvin, ze aj tu v TT Hyunday nedavno otvoril svoju predajnu. Neskusal si tu ?
o predajni v TT ani neviem, myslis v comodexe? Tam tusim nieco maju aj s hyundaiom, ale nebol som tam, riesil som celu vec priamo v senici. A spokojnost.
Ano, mas pravdu, v comodexe. Tusim pred dvoma tyzdnami to tam slavnostne otvorili. Ja kym si na to dosporim, chodim sa vytesovat z neho do Blavy. Moj favorit je 1,5 CRDI Elegance v striebornej metle.
V poslednom cisle "Auto zurnalu" je popis Hyunday-a i30 a strucne provnanie s Ceed-om. Vraj i30-ka ma mat oproti Zilinskej Kii vyssiu kvalitu, lepsiu vybavu a posobi vraj luxusnejsim dojmom za skoro rovnaku cenu. Zeby som teda pockal na tu i30 ?
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“