COUPE FX a spotřeba

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sharpino
Příspěvky: 5
Registrován: 25 črc 2007, 12:52
Kontaktovat uživatele:

COUPE FX a spotřeba

Příspěvek od sharpino »

Zdravím přátelé, tak jsem si před dvěma týdny pořídil Coupe FX a musím říct, že koupě náramně dobrá... perfektní stav, dobré peníze, vynikající auto. Teď jen "trochu" pláču nad spotřebou. Na jednu nádrž najedu 300 km a to se ještě musím poměrně krotit, což jde jen velmi velmi těžce. Je tohle normální? Existují nějaké kroky, kterými by se dala spotřeba výrazně snížit? Tankovat 3x týdně plnou mě začíná finančně poměrně dost vysávat...
Hyundai Coupe Tiburon :: 2.7i FX :: 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
pokaymu
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 dub 2006, 17:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pokaymu »

jezdit normálně. Já když jsem si koupil coupátko tak jsem jezdil za 12 až 13 a teď jezdim mezi 8 až 8,5. Míň už to nepujde protože styl kloboučník s platem vajec za sklem mi nevyhovuje.

A nebo je tu druhá možnost řekni sousedum ať ti nekradou benzín z nádrže
coupe 2.0 16V 12/1998 lauf 109 dB
www.xsoundtuning.cz
Uživatelský avatar
sharpino
Příspěvky: 5
Registrován: 25 črc 2007, 12:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharpino »

Tomu říkám rada nad zlato jezdit normálně ... to prostě nejde, zvuk motoru mi nedovolí to občas nepotočit :). Mě spíš zajímalo jestli nemá někdo zkušenosti se snižováním spotřeby čipem, výfukem nebo buhví čím se to ještě dá srazit...
Hyundai Coupe Tiburon :: 2.7i FX :: 2002
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

S 2,7 tu má zkušenosti tuším jenom Hujer... Nevím teda přesně na kolik má coupe nádrž, tipuju 55l a to by bylo spotřeba 18,3l, což je blbost. Osobně si myslím, že je někde chyba. Asi bych zkusil prvně diagnostiku.. Nenapsal si kolik má auto najeto, težko takhle říct co mohlo odejít.
Myslím že kombinovaná spotřeba by mohla být tak 9-11l při normální jízdě

Taková spotřeba nemůže být ani nějakou kravinou jako je vzduch. filtr, svíčky, kabely atd..

Spíš něco jako Snímač průtoku vzduchu a tak.. A to by řekla diagnostika. Dáš za ní cca 500Kč.

Ale jak říkám, počkej až se tu objeví Hujer, ten ti řekne kolik to v průměru bere. Nebo mu napiš SZ
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

je dost známo,že 2.7ky sou pěkný žrouti.
... ani se nedivím,že sou k prodeji lacinější jak 2.0 litry

jinak spotřeba podle papírů
město- 13,9 l
mimoměsto- 7,6 l
kombinovaný- 9,9 l

ale raději bych připočítal + 1 nebo 2l navíc :?
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Farmář píše:je dost známo,že 2.7ky sou pěkný žrouti.
... ani se nedivím,že sou k prodeji lacinější jak 2.0 litry

jinak spotřeba podle papírů
město- 13,9 l
mimoměsto- 7,6 l
kombinovaný- 9,9 l

ale raději bych připočítal + 1 nebo 2l navíc :?
No jo ale 18 l, to bych chápal kdyby to někde honil po dálnici nebo po dráze..

A právě se mi zdá že Hujer psal že to žere celkem málo.

To s tou cenou je prakticky u všech benzínových ojetin, že takhle "velký" motory jsou dražší.. Teda když slabší varianta je pro to auto dostačující. Ojetý auto většinou kupují lidi co nechtěj tolik utrácet, a tak na tu spotřebu (i vyšší povinný ručení) koukají víc než když to někdo kupuje nový.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

18 je fakt ujetý, to bys s tím musel jezdit jako prase. Ale zase záleží, kde jezdíš, pokud nějaký couračky po městě (zvláště větším se spoustou semaforů), tak se nedivím. Na každým rozjedu to bere nad 40l/100km, takže cukání po městě a rázem tam těch 18 je. Jestli ale jezdíš mimo město a v rámci rozumných mezí, tak bych hledal chybu v autě (anebo řidiči :? ), třeba lambda nebo tak.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No prostě jednou až natankuješ to zkus točit max do třech tisíc otáček a uvidíš jestli ti to bude žrát tak hodně.. jako když těch šest válců budeš furt držet v červenym, tak je jasný, že si to něco vezme a ne málo ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

MartasZ píše:No prostě jednou až natankuješ to zkus točit max do třech tisíc otáček a uvidíš jestli ti to bude žrát tak hodně.. jako když těch šest válců budeš furt držet v červenym, tak je jasný, že si to něco vezme a ne málo ;)
jj presne tak.. ja s coupe jezdim fak normalne, sice je to dvoulitr jen ale basti klidne lehce nad sedm litru a to se taky pekne svezu.. ;)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Je potreba vedet kde jezdi a jak hodne motor toci.Jinak 18 litru je fakt dost i kdyz to neni nerealni se na to dostat!Zajed si na diagnostiku a jestli bude vsechno ok tak min slapej na plyn!Jinak pri pohodove jizde mimo mesto s obcasnym protazenim otacek spotreba 10l.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Hujer píše:Je potreba vedet kde jezdi a jak hodne motor toci.Jinak 18 litru je fakt dost i kdyz to neni nerealni se na to dostat!Zajed si na diagnostiku a jestli bude vsechno ok tak min slapej na plyn!Jinak pri pohodove jizde mimo mesto s obcasnym protazenim otacek spotreba 10l.
to mas pravdu, u nas se to jezdi super na takovy spotreby, nekde v liberci mi klidne stoupa k osmi, skoro deviti :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Kamarád ho viděl u mě,byl z Tiburona nadšený a před 2 roky koupil stejně červeného :lol: ,ale 2,7l.Po 2 letech zkušeností říká-lehká noha(dle předpisů)-průměr10-11l.Když se mezitím občas sveze-12-13l.Říká,že dlouhodobý průměr má kolem 12l.Jak říká Hujer-18 je dost,ale jestli se rád vozíš rychle :oops: .U 2,0l i když se jim hoooodně šlape na krk,tak se spotřeba nedostane přes 9l(pokud je motor Ok).Že se rád a často projedu :oops: a průměr mám 8,0-8,5l. :wink: Asi by se ti vyplatilo,investovat do diagnostiky-18l je fakt hodně. :?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
TSteinar
*
Příspěvky: 13
Registrován: 19 črc 2007, 12:59

Příspěvek od TSteinar »

Myslel som, ze pri tej 2,7 sa da dostat aj na nizsiu spotrebu, priemer tak
9 litrov pri normalnej jazde. Chcem to kupovat, ale zase stale do toho tankovat ma nelaka.
Vsimol som si, ze tych 2,0i je o dost menej na predaj v bazaroch, preco je tomu tak?
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

TSteinar píše:Myslel som, ze pri tej 2,7 sa da dostat aj na nizsiu spotrebu, priemer tak
9 litrov pri normalnej jazde. Chcem to kupovat, ale zase stale do toho tankovat ma nelaka.
Vsimol som si, ze tych 2,0i je o dost menej na predaj v bazaroch, preco je tomu tak?
mnoo, aut je u nas malo a v bazarech jeste min, pac kdyz uz ho nekdo ma tak ho neda z ruky, to je jasny ne? :) teda dokud se s nim neco nestane nebo nebude uz moc starej, tak je to vzdycky.. :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“