Snížení volnoběžných otáček. Snížený výkon. Zápach z výfuku

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Mirek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 čer 2005, 14:57
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Příspěvek od Mirek »

Taky ne. Mohlo to bejt studený nebo teplý a pořád byl volnoběh strašně malej. Nějdy mu to prej i chcíplo. Ale pak jsme to rozdělali a měl zanešený kanálky. U ovládání škrtící klapky je termostatický ventil kterej v závislosti na teplotě vody ovládá volnoběh. Je to něco jako bimetal. Jenom jsme nevěděli míry nastavení takže pak byl volnoběh zas moc vysokej. Tak jsme to postuně zkoušením seřídily. Ale od tý doby má s volnoběhem pokoj.
Reklama
 

oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Ne nikde mi koncovka od lambdy nevysí....a svodama to nevim proč by to mělo bejt řekl bych že se po tom rapidně zvýšila spotřeba.....ale není to pořád ono..Teď s ni nejezdim rozebral jsem kastly a předělávám ji...pak se vrhnu na brzdy a pak asi rozdělám celej motor.....pže už si o to říká...
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Mirek píše:Taky ne. Mohlo to bejt studený nebo teplý a pořád byl volnoběh strašně malej. Nějdy mu to prej i chcíplo. Ale pak jsme to rozdělali a měl zanešený kanálky. U ovládání škrtící klapky je termostatický ventil kterej v závislosti na teplotě vody ovládá volnoběh. Je to něco jako bimetal. Jenom jsme nevěděli míry nastavení takže pak byl volnoběh zas moc vysokej. Tak jsme to postuně zkoušením seřídily. Ale od tý doby má s volnoběhem pokoj.
Já nevím ale já mám asi divnej kus. Škrtící klapku jsem měl už taky rozdělanou a celou jsem ji vyčistil, byl tam dokonce takový mechanismus který chodí na takové pružině a ten byl celý zaneřáděný tak že nemohl fungovat. Když jsem to vyčistil tak se skoro nic nezměnilo. Prostě ať udělám cokoliv tak se nikdy nic nezmění nebo jen nepatrně. Když odpojím váhu vzduchu tak je to taky stejný, když jsem dal novou sondu tak taky skoro stejný. Jedinou výměnu jsem pocítil, když jsem dal nové káble a vyměnil silentblok :?
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Mirek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 čer 2005, 14:57
Bydliště: Svoboda nad Úpou

Příspěvek od Mirek »

Ještě mě napadá vzducháč ale to si asi zkoušel taky. Já když odpojím váhu vzduchu tak se to motoru vůbec nelíbí. Ještě by asi stálo za to nechat obnovit tovární nastavení klapky to taky někdy udělá hodně.
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Já mám kit sání a a vahu v chromové trubce....ale měsíce to jezdilo bez problému. Cbybu bych hledal někde u vstřikováni a přípravě směsi.....
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

jasne je, ze se to prechlastava podle tech dusledku! presne takovy problem mel kamarad se S-coupe, porad se uchlastavalo a my nevedeli proc!


jednotka mela nastavenej predstih na 0 (a prechcavanim to resila aby to jezdilo vubec), proste se zblaznila, takze bych se zameril na to a prip. by mohlo stacit prehrat software nebo prip. sehnat jinou pokud by se neco podelalo! urcite bych jel na diagnostiku k nekomu kdo se neboji vzit do ruky multimetr a ma osciloskop treba!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Tak ta diagnostika měl být můj dálší krok. Jenomže moje auto je z roku 1992 a ve dvou podnicích mi řekli že mi udělaj diagnostiku od 98 a víš. Takže jsem namydlenej. Mám jednu jednotku ještě doma tak jestli tam bude sedět tak ji zkusím. Ať se děje vůle boží mě už je to jedno :(
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Problém vyřešen. Prásklé svody (to by zas tak nevadilo), ale hlavně zapalovací modul. Jedu skoro na 2 válce. Díky našemu foru jsem tu našel příspěvek v kterém se můj problém popisuje do detailu a má i stejné chyby. Pri hledání příčiny jsem taky zjistil, že 4 "bodové" svíčky Brisk Premium jsou zcela na ho*no. To jen na konec......
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

jirkatravna píše:Tak ta diagnostika měl být můj dálší krok. Jenomže moje auto je z roku 1992 a ve dvou podnicích mi řekli že mi udělaj diagnostiku od 98 a víš. Takže jsem namydlenej. Mám jednu jednotku ještě doma tak jestli tam bude sedět tak ji zkusím. Ať se děje vůle boží mě už je to jedno :(
Co se tyka diagnostiky, tak v (/-/)servisech by ti ji meli udelat vsude ... tam na to maji ty spravny kabely ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Vita píše:
jirkatravna píše:Tak ta diagnostika měl být můj dálší krok. Jenomže moje auto je z roku 1992 a ve dvou podnicích mi řekli že mi udělaj diagnostiku od 98 a víš. Takže jsem namydlenej. Mám jednu jednotku ještě doma tak jestli tam bude sedět tak ji zkusím. Ať se děje vůle boží mě už je to jedno :(
Co se tyka diagnostiky, tak v (/-/)servisech by ti ji meli udelat vsude ... tam na to maji ty spravny kabely ...
Jo to asi jo. Bubu se muset jednou urvat a a udělat si výlet ně kam do H servisu. Mám to totiž do nějakýho dost daleko, jsem z Jeseniscého okresu až ze špice u polských hranic. Tady nemáme nic :cry: A kolik to tak stojí když mě napíchnou a sjedou motor?
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

jirkatravna píše:
Vita píše:
jirkatravna píše:Tak ta diagnostika měl být můj dálší krok. Jenomže moje auto je z roku 1992 a ve dvou podnicích mi řekli že mi udělaj diagnostiku od 98 a víš. Takže jsem namydlenej. Mám jednu jednotku ještě doma tak jestli tam bude sedět tak ji zkusím. Ať se děje vůle boží mě už je to jedno :(
Co se tyka diagnostiky, tak v (/-/)servisech by ti ji meli udelat vsude ... tam na to maji ty spravny kabely ...
Jo to asi jo. Bubu se muset jednou urvat a a udělat si výlet ně kam do H servisu. Mám to totiž do nějakýho dost daleko, jsem z Jeseniscého okresu až ze špice u polských hranic. Tady nemáme nic :cry: A kolik to tak stojí když mě napíchnou a sjedou motor?
Stojí to 400 Kč.Byl jsem tam před týdnem,protože jsem potřeboval vymazat chybu na airbagu.Přitom mo projel celé auto.A taky i Live test.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

No tak diagnostika je sice dobrá...ale vodhalý málo věcí...lantra = na ní srtačí ještě selskej rozum.....nepočítam senzoryku....
Uživatelský avatar
drobcek
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 kvě 2006, 10:23
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od drobcek »

No ja som mal podobný problém až na ten smrad! Menily mi sondu, čidla, palivovy filter, kable a vela iného! Vrazil som do toho viac ako 20000 a nakonie stačilo VYBRAŤ krokový motorek, vyčistit ho a prestalo! Nemáš rovnaky problém ako ja ale je dosť podobný! Za pokus nič nedáš!
Lantra 1,6 16V 97!
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

oxigen píše:No tak diagnostika je sice dobrá...ale vodhalý málo věcí...lantra = na ní srtačí ještě selskej rozum.....nepočítam senzoryku....
No tak na tu mojí nestačí ani rozum odborníka. Už jsem vyměnil vše co vyměnit šlo a pořád to není ono. Opravdu už nevím co s tím.
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

A dodatek po výměně zapalovacího modulu přesněji to co zapaluje 1-4....jsem ještě zjistil že je prostřelenej kabel od svíč na 4, ten nejkratší...a teď šlapu jako hodinky....ale tim jsem neskončil je pořád co čistit a opravovat.....a nějak mě to baví...

Na ten krokovej motorek se taky juknu
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“