Hyundai Getz vs. Kia Picanto

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Tak to ja mam trochu jinou zkusenost. Nepravidelne si ve firme pujcujeme auta v mensi autopujcovne. Nikdy nebyl zadny problem, nic po nas nekontroluji, jenom si opisuji kilometry. Kdysi nemeli nic volneho, tak jsem zavolal do "renomovane celoevropske firmy" a jejich zajem o zakaznika a vstricnost byla opravdu strasliva.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Reklama
 

Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juraj »

:D wau, celkom sa to rozhýbalo...... najprv chcem zdôrazniť, že absolútne nič nemám proti žiadnému národu na tejto planéte :D , a to som už písal X-krát a keď napíšem vo svojom príspevku slovo, ten Čech, Češi či Česko nemá to za význam, že mám tento národ v žalúdku alebo že ho nemám rád a pod. Veď inak by som tu nechodil, to by som bol sám proti sebe. Pevne verím že to už pár "Hyundaistou" pochopí. 8)
Čo sa týka kategorizácie podľa združenia dovozcou ako je to tu uvedené, tak ma to troška prekvapilo a keď je to zadelenie také, tak to rešpektujem, aj ked som prekvapený že KIA RIO je inde ako HYUNDAi Accent a pritom sú to rovnaké autá /hlavne v prevedení sedan/ A čo sa týka skusenosti s KIA Picantom, tak tiež som ich zbieral na dovolenke na KRETE, a mám rovnako dobré skúsenosti s grékmi a ich dôverou.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

to Josef: motáš také jablka s hruškama..Rozdělení do tříd se alespon dle mého dělá vždy dle ROZVORU a ne dle délky auta, šířky nebo výbavy probůh..Bereš např. starý model Kia Ria, kde je délka rozvoru o dost kratší než u Ria II. Takže Rio a Accent musí být ve stejné třídě (stejný rozvor). Ach jo hádáte se jak malí kluci nad ničím.. Takže srovnávat např. Getz s Riem(tzn. zákonitě i s Accentem) asi moc nejde ač patří mezi malá auta..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

myslim ze tak jak to napsal josef to je spravne, alespon tak jsem si to vzdycky myslel ze to tak je :) nevim jaky ma RIO rozvor, ale asi to bude na hranici, pac na tridu malejch aut je velky :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

http://magazin.auto.cz/testy/kia-rio-1- ... srdce.html

tady je srovnavaj officialne, Rio tam nejdriv oznaci za nizsi stredni, s cim bych teda souhlasil jak rozmerove, tak hmotnostne, coz by bylo v souladu s moje vytkou vuci josefove tabulce, ta je jak ma byt, jen rio bych dal o tridu vys! (viz 2. odst) jenze ma to malou chybu (5. odst. - Souboj milimetrů): "RIO se však s délkou 3990 mm zařadilo mezi špičku segmentu malých pětidveřových hatchbacků po bok nového Grande Punta, 207 či Clia."

takze ani novinari sami nevedi, podle teto tabulky je to uz na stredni tridu (uplnej nesmysl): http://cs.wikipedia.org/wiki/Automobil :lol: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

takze vlastne je to uplne fuk ne?:) tady je moje zamysleni srovnani Hyundai vs. Kia v ramci trid.


rekl bych ze ATOS je srovnatelnej s PICCANTEM (miniauta) to jsou oboje bezesporu miniauta.

GETZ uz nema primo konkurenta od kie, takze srovnavat bud s piccantem nebo riem a podle toho mu davat + nebo - body!

a v nizsi stredni to vypada asi takhle:
ACCENT je srovnatelnej s RIEM,
a i30 s CEED'em.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
11petuldo11
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2008, 20:09

Příspěvek od 11petuldo11 »

Mne je jedno do ktorej triedy patri ake auto a jurajove osobne porovnanie mi padlo velmi vhod. mam totizto picanto(resp. rodicia) a teraz premyslam nad niecim svojim v nejakej lepsej vybave do 300 000sk -funglac. Zostalo mi Picanto, Getz a Suzuky Swift. Co hovorite ako Hyundaiaci, nedali by ste sa radsej prehovorit na toho Swifta?
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Ve sve dobe byl Getz vyborna volba, ted uz je na nem znat jeho stari, ale i presto ma i dnes jeden z nejlepsich pomeru cena/vykon.
Ja bych si jej dnes jako nove auto nekoupil.
Moje rada zni - pokud chces auto hned, kup Swifta, pokud chvilku pockas, kup i20.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

mylys píše:Ve sve dobe byl Getz vyborna volba, ted uz je na nem znat jeho stari, ale i presto ma i dnes jeden z nejlepsich pomeru cena/vykon.
Ja bych si jej dnes jako nove auto nekoupil.
Moje rada zni - pokud chces auto hned, kup Swifta, pokud chvilku pockas, kup i20.
Pod tohle se podepisu. Pokud budes jezdit max. ve dvou a nezalezi Ti na kufru, jdi do Swifta. Ale osobne bych minimalne pockal, co nabidne i20. Podle prvnich zprav ma mit hodne bohatou vybavu uz v zakladu.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slabostka
*****
Příspěvky: 1752
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

re

Příspěvek od slabostka »

Prečítal som si túto diskusiu celú aj keď tie slovné potyčky na začiatku sú staré tak by som sa trošku otrel.... Myslím že to, že sa tu v poslednej dobe viac menej vedú " hospodské reči " je znak toho že H. robí solídne a spoľahlivé autá aj keď samozrejme s vekom tých problémov bude asi viac. Jednoducho porúch a problémov je málo a tie čo sú sú drobnosti.
Ad Grécko- toho roku som sa tiež konečne rozhodol požičať si auto na Kose, aj keď som mal trošku strach z jazdenia tak Gréci sú relat. dosť tolerantní, bolo to v poho. Ak troška chudobnejšiemu Europanovi mi ponukli staršieho Atosa, za dobrú cenu 35 Eur na deň a bol som milo prekvapený- autíčko jednoduché ale šlapalo super. Benzín chceli ako píšete tak ako ste ho vzali, čo je trošku problém podľa ručičky a Atos k tomu musíte naštartovať aby sa ustálila, inak ukazuje menej, na čom sme sa trošku naťahovali. Takže bola to skúsenoť jazdiť kdesi ďaleko ako turista.
A k tým národnostným veciam: istá generácia Čechov a Slovákov si bezproblémov rozumie čo sa reči týka. To myslím je výhoda ísť niekde kde nemáte problém. Mladí už nerozumejú na oboch stranách čo je asi škoda. Keď má niekto problém s tým akej je národnosti ten druhý tak je to problém ale jeho. Fakt sa nenaťahujme kto čo ako.... Internet nerozlišuje národnosti, ak píšete anglicky nikto nevie či ste angličan, američan, holanďan, čech, rus.... my si rozumieme a pritom píšeme v svojom jazyku tak by sme to nemali sprzniť česko- slovenskými naťahovačkami. Pravda je že možno má niekto komplex lebo sme menší a celkovo troška v pozadu, to sa nedá uprieť. Na druhej strane možno niekto nevie zniesť že sa " pletieme " do českých internet. diskusných for. Neviem myslím že spájanie sa nebude na škodu, aspoň čo sa áut týka. Och to bol dlhý príspevok. Prajem pekný deň na obe strany rieky Morava.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“