Startování u Accenta

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kristinka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2007, 19:25
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Startování u Accenta

Příspěvek od Kristinka »

Ahojky všem, mam krátkou dobu Accenta rok 95. Nejdříve mu začalo blbnout startování (startérem to nebylo) až nakonec přestal startovat úplně. Dala jsem ho do opravy, kde mi vyměnili snímač otáček (za 3 000 kč). První den mi to startovalo bez problémů ale následující dny jsem byla tam kde před tím. Startuje mi to bez problémů jen občas, spíše vyjímečně. Švagr mi řekl, že mi opožděně reagují svíčky. Zapalují se až když otáčím klíčem zpět do off polohy. Tedy auto většinou nastartuji jen když po prvním neúspěšném startu okamžitě startuji znovu a nejspíš tím chytnu předchozí jiskru. Prosím vás tu o radu, jestli za to může autoservis svou odfláknutou prací a jestli se tato závada dá nějakým způsobem odstranit. Moc děkuji. :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
punismer
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2007, 19:45
Bydliště: Mlýnská 99

Příspěvek od punismer »

Zdravím.Mněl jsem jednou takoví podobny problem akorat mně auto přestalo i točit jako by mnělo vybito baterii ale nemnělo !mněl jsem povoleny - kabel na kostru co vede ke starteru .něvěřil jsem tomu že by to tím mohlo být ale dotahl jsem ho a ejhle problem vyřešen.tak to skus .Zatím a at slouží
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Startování u Accenta

Příspěvek od ivan »

Kristinka píše:Ahojky všem, mam krátkou dobu Accenta rok 95. Nejdříve mu začalo blbnout startování (startérem to nebylo) až nakonec přestal startovat úplně. Dala jsem ho do opravy, kde mi vyměnili snímač otáček (za 3 000 kč). První den mi to startovalo bez problémů ale následující dny jsem byla tam kde před tím. Startuje mi to bez problémů jen občas, spíše vyjímečně. Švagr mi řekl, že mi opožděně reagují svíčky. Zapalují se až když otáčím klíčem zpět do off polohy. Tedy auto většinou nastartuji jen když po prvním neúspěšném startu okamžitě startuji znovu a nejspíš tím chytnu předchozí jiskru. Prosím vás tu o radu, jestli za to může autoservis svou odfláknutou prací a jestli se tato závada dá nějakým způsobem odstranit. Moc děkuji. :?
Odstranit se dá vše,ale pokud to dělalo na ten starý snímač otáček to samé ,tak si vyhodila zbytečeně prachy z okna ,já bych postupoval jinak! :o Pokud si Tvůj švára myslí,že svíčky reagují pozdě,tak bych to viděl na rozvody,vačka s klikou nejsou spolu synchronizované,nechat zkontrolovat rozvody zda jsou správně nastaveny,pak se může hledat dál,stačí to být rozhozené o jeden zub(má to rozvodový řemen) a problém je na světě :wink: Klidně Ti to mohlo přeskočit o zub :!: Kdy byli dělané rozvody??? :o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Kristinka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2007, 19:25
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kristinka »

Moc děkuji za tipy, ale bohužel nevyšly. :(
Nyní: někdy nastartuji bez problémů, ale někdy ne. Občas se stane, že když startuju, tak to nehází jiskru a začne to házet až poté, co pustím klíček a dobíhá motor. Nemůže to být např. spínací skříňkou (zapalování nebo boschárna)? Mooc děkuji. :lol:
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Zkusil bych rozebrat, zkontrolovat a vyčistit spínací skřínku. Ty měděné plíšky venitř bývají dost ohoblované, takže vůle a troška toho bordýlku mezi kontakty způsobuje, že někdy spíná a někdy ne. Taky jsem s tímhle měl problém (házelo jiskru na druhé poloze, ale na "startovací" třetí ne), ale po "rergeneraci" spínačky je klid. Akorát pozor - vevnitř jsou pružinky, které rády lítají po celé garáži, takže rozebírat opatrně, pomalu a pamatovat si, kde co bylo :)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Podle me je to urcite spinaci skrinkou ... Zkus zacit startovat a pomalu ten klic uvolnuj ... v urcitym momente se ti to chyti ...
Jak uz tu nekdo psal, je tam spoustu plisku a podobne ..
Ja bych to nerozebiral ... Kontoxem to prostrikej (myslim, ze by se do toho melo dat dostat ...
A pak zacni shanet jinou spinacku ... (podle me jde prehodit jen ta spodni cast z kontaktama) ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Kristinka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2007, 19:25
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kristinka »

Moc děkuji. Už jsem totiž slyšela tolik možností, čím to může být, že jsem začínala propadat zoufalství. :roll: Tohle je první věc, na které se sešlo více názorů, což mě naplňuje optimismem. Zůstala jsem totiž párkrát někde viset a auto né a né startovat. :evil: Autíčko se bude dělat příští týden, tak napíši, jak to dopadlo. :D
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Vita píše: A pak zacni shanet jinou spinacku ... (podle me jde prehodit jen ta spodni cast z kontaktama) ....
Jo, jde, potřebuje jen přepájet kabely :wink:

A těch plíšků není zase tak moc, jen tři (tuším). Ale horší jsou ty čtyři pružinky pod nima. Při prvním rozebírání jsem je lovil až v kufru :)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Kristinka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2007, 19:25
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kristinka »

Ahojky všem, autíčko mám konečně opravené. Celý problém byl ve vadném relátku. Bylo celé spálené. Občas zůstalo sepnuté, takže mi to žralo proud a vybíjelo mi to baterku i když jsem stála. :P
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Kristinka píše:Ahojky všem, autíčko mám konečně opravené. Celý problém byl ve vadném relátku. Bylo celé spálené. Občas zůstalo sepnuté, takže mi to žralo proud a vybíjelo mi to baterku i když jsem stála. :P
Pokud by jsi mi řekla tyhle symtomy ,tak bych Ti to už dávno řekl,ale neva ,hlavně,že jezdí,tak si krásně užívej s autíčkem a vítej v klubu :) :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“