Motor hučí

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Motor hučí

Příspěvek od icozv »

No neviem či sa to tu už náhodou neriešilo, ale ja som nenašiel nič.
V pravotočivej zákrute sa mi dosť rozhučí motor, ale v ľavotočivej naopak, stíchne. :?
Mal už niekto takýto problém???
Robí to pri akejkoľvek rýchlosti
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Čo sa stane, keď tie zákruty prejdeš na neutráli? Rozhučí sa to aj vtedy? A áno, potom to nie je motor, ale jedno z predných ložísk v kolese.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Měl jsem podobný problém.Auto mi sice nehučelo,ale mírně šolíchalo,až tak cvakalo.Už jsem málem rozebíral kola,protože to dělalo taky do pravotočivé zatáčky.A taky rovně,ale méně.Při puštěném rádiu to nebylo slyšet.Protože tomu nerozumím,tak jsem nezjistil,co to dělá.Jestli ventily,nebo něco jiného.Ale,jak jsem natankoval,mimochodem na jiné benzince,tak to přestalo.Ale jestli to hučí,tak to mohou být ložiska od náboje,i když to vypadá,že to hučí motor.Jak sedíš v kabině,tak se to přenáší po celém autě.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Také to vidím na nějaké ložisko v předním kole :o :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
monty
Příspěvky: 8
Registrován: 11 zář 2007, 19:12
Bydliště: Sever

Příspěvek od monty »

:o Já bych tipoval ložisko v LP kole.
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

rastos píše:Čo sa stane, keď tie zákruty prejdeš na neutráli? Rozhučí sa to aj vtedy? A áno, potom to nie je motor, ale jedno z predných ložísk v kolese.
Pri neutráli to nehučí a komplet všetky ložiská aj predné aj zadné mám menené v marci tohoto roku.
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Příspěvek od jerrry »

me to dela to same. a myslim ze je to neco v motoru, ale nemuzu prijit na to, co. proste kdyz nastartuju (i kdyz stojim na miste), tak mi motor cvaka-zni to jak auticko na klicek. pak to dela jeste pri 1, 2 a 3... pri vyssich otackach a na 4 a 5 uz to neni tak znat. docela by me zajmalo, co to je :-(
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

No mne to ale necvaká, mne sa to rozhučí iba v zákrute pri zaradenej rýchlosti. Na volnobeh nie. Takže kolesové ložisko to asi nebude.
To máš asi trošku iný problém ako ja. :(
Naposledy upravil(a) icozv dne 21 zář 2007, 10:46, celkem upraveno 1 x.
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

cvakání jsou hydroštely...jinak k tomu ložisku já ho měl taky měněný a to prase co to měnilo to špatně utáhlo a 800km od domova v serpentýnách za Jadranem to začalo mlátit jak pomynutý zastavil jsem utáhl matici náboje(měl jsem jen kleště Sikovky)za chvilku zase následovalo zastavení a schánění klíče 32 po Chorvatských domácnostech utáhl jsem to snad o dvě otáčky a potom v pohodě....
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

icozv píše:No mne to ale necvaká, mne sa to rozhučí iba v zákrute pri zaradenej aj pri vyradenej rýchlosti.Takže kolesové ložisko to asi nebude.
:(
Tu je nejaky rozpor. Najskor si pisal, ze na neutrali to nerobi, teraz ze to robi aj pri vyradenej rychlosti. Takze opat, podozrenie pada na niektore predne lozisko napriek tomu, ze bolo menene. Mohol si medzicasom nabehnut na jamu, poskodilo sa a preto huci.

Pozicaj auto skusenemu mechanikovi. Kratkou jazdou to potvrdi alebo vyvrati.
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

rastos píše:
icozv píše:No mne to ale necvaká, mne sa to rozhučí iba v zákrute pri zaradenej aj pri vyradenej rýchlosti.Takže kolesové ložisko to asi nebude.
:(
Tu je nejaky rozpor. Najskor si pisal, ze na neutrali to nerobi, teraz ze to robi aj pri vyradenej rychlosti. Takze opat, podozrenie pada na niektore predne lozisko napriek tomu, ze bolo menene. Mohol si medzicasom nabehnut na jamu, poskodilo sa a preto huci.

Pozicaj auto skusenemu mechanikovi. Kratkou jazdou to potvrdi alebo vyvrati.
To som sa pomýlil :oops: na volnobeh v zákrutách nehučí. Ospravedlnujem sa :oops:
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
martin.kulil
*
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2007, 17:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.kulil »

Ahoj mě to dělá to samé a má podezdření na ventily a mimochodem nevíte někdo vůli na ventilech???
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

jerrry píše:me to dela to same. a myslim ze je to neco v motoru, ale nemuzu prijit na to, co. proste kdyz nastartuju (i kdyz stojim na miste), tak mi motor cvaka-zni to jak auticko na klicek. pak to dela jeste pri 1, 2 a 3... pri vyssich otackach a na 4 a 5 uz to neni tak znat. docela by me zajmalo, co to je :-(
A dělá to neustále, nebo jen asi 15-30 vteřin po nastartování? Pokud jen po startu, jsou to ty hydroštely, jak psal Tommas 33- ventily se musí samy "seřídit". No a pokud pořád, jsou asi špatně seštelované už od přírody :wink:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
martin.kulil
*
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2007, 17:11
Kontaktovat uživatele:

ventily

Příspěvek od martin.kulil »

No ono to dělá pořád :roll:
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Mohl by to být i homokinetický kloub. Zkusil bych jednoduchý test někde na parkovišti, dát maximální rejd a přidávat a ubírat při zatáčení plyn, jestli se to třeba nezhorší nebo nerozsype úplně :).
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“