Podivný zvuk při otočení klíčku.

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Podivný zvuk při otočení klíčku.

Příspěvek od Comic »

Prosím o radu :(
Stává se mi při otočení klíčku do pozice ON,že se občas ozve z podkapoty někde v části řidiče silný chrčící zvuk.Tak jak když přeskakují plastový kolečka.Prostě chchchrrrr.To trvá tak tři vteřiny.Pak normálně nastartuji.Zatím nezjištuji žádný problém,ale je mi jasné,že se něco někde děje.Nemáte s tím někdo zkušenost.
Nic není takový jak vypadá.
Reklama
 

Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

Chrrrrrr tak to mne neco napada asi tym otocenim klicku zobudis nejakyho koreiskyho skriatka. :lol:

Skus nekoho kdo ti otoci klicem a ty poslouchej z otvorenov hauptnou vodkud to jede pak budem mudrejsi.

Jeste mne napadlo jestli to neni nejaky zaoxydovany relatko u poistek motoru????
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Rád se seznámím se skřítkem :lol: .Bohužel zvuk se projevuje nepravidelně.Nedá se odhadnout kdy se to znovu bude opakovat :cry: .Než vylezu z auta je klid.
Nic není takový jak vypadá.
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

ja ti nezikal abys z auta utikal proste zavolej nejakyho kamarada Obrázek a pak to skus poslouchat skus to treba i 50 krat a kdyz nic tak zajedtr na Obrázek
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Mam takovy pocit, ze po otoceni klicku se zapina na chvili palivove cerpadlo (po par vterinach se vypne). Kdyz je ticho, nebo se stahne okynko, tak je trochu slyset. To je hned ta prvni poloha, kdy se Ti zapne radio (predpokladam, ze na CD nemas zadny pisnicky, ktery by zacinaly chrcenim :D ). Na dalsi poloze se uz zapina i vetrak a ten by mohl chrcet taky - staci nejake necistoty ve vrtuli nebo nemocne lozisko/uhliky v motoru..... ale to by chrcelo porad, ne jenom chvilku.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

nevim, jak je to teda u getze, ale v prvni poloze facha jen radio a ve druhe (kdyz se rozsviti vsechny kontrolky) sepne teprve cerpadlo, trva to 2-3 vteriy. Zatim jsem nejel s hackem, ktery by to melo jinak. Jeste Ti muze hucet motorek prednich svetlometu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

Jo akorad ze to cerpadlo je sliset nekde od nadrzi to jest nekde zezadu vozu a ten vetrak to jako ten do kabiny tak ten by mel byz sliset od pravy strany palubky jestli se nemilim a le muzu se milit lebo ha ho mam tam ale ja mam lantru a tohle je sonata takze nevim ja to vydim ne nejaky relatko ktere spousti to cerpadlo nic jinyho tam asi nebude mne to na seate delalo taky to relatko jenom ze mne to tak ocividne nechrcelo a mozna ze je volny cerpadlo paliva tak rezonuje a je ho slyset jakoby ze predu tak fakt nevim.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Hardcam: Asi mas pravdu, myslim, ze to bude az na druhy poloze.... aspon vsichni vidite, jak mam tichy cerpadlo :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

Hardcame ja taky myslel na ten moturek svetla a tam jsou i zoubky jen ted nevim jestli se to tlakuje hned na prvni poloze klicku

Comic skus skontrolovat jestli v te hydraulicke hadicke namas nahodov diru pak to tlaci na prazno a muze to i cvakat
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Takže jsem provedl asi 45 pokusů klíčku do pozice ON a nic :? !Je to pech :( .Čerpadlo se chová ok a je u sonaty v zadu.Větrák na straně spolujezdce.Ještě mě napadlo jestli by nemohl blbnout moterek stěračů :?: .
Nic není takový jak vypadá.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Já měl po zapnutí klíčku do polohy ON podobné chrčení.Ale ozývalo se to někde od spolujezdce.Taky jsem na to nemohl přijít.Myslel jsem,že je to el okýnko,nebo motorek od stěrače.Za chvilku to přestalo,tak jsem nezjistil,co to je.Až,jak se mi to stalo podruhé,tak jsem zjistil,že to je motorek od antény.Ale jelikož jsem měl anténu urvanou a nemám tam originál rádio a vysouvání nepoužívám,tak mi chvíli trvalo,než jsem zjistil,že to dělá ten motorek.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Anténu mám vzadu.Nejvíc mě straší,že někde zůstanu vyset :cry: .To jsou tak blbý závady.Není lepší když se to zjistí,vymění a člověk dál jezdí pln pohody a radosti :lol: .A né ta nejistota kdy zase :roll: ..... .
Nic není takový jak vypadá.
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Mám rozřešení tohoto tématu :lol: :lol: :lol: .
Tak to dělal motorek stěračů.Jeden čep ze dvou byl téměř zadřený :twisted: .Cyklus nedojížděl zcela do konce a při otočení klíčku do pozice ON řídící jednotka měla snahu to dokončit.Docházelo k přeskočení šnekového převodu.A to je ten občasný zvuk chrrrr.Celkem mě udivuje,že to ten motorek doted vydržel a neodešel :shock: .(Vyčištěno,promazáno a vše OK :D .)
Nic není takový jak vypadá.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Comic píše:Mám rozřešení tohoto tématu :lol: :lol: :lol: .
Tak to dělal motorek stěračů.Jeden čep ze dvou byl téměř zadřený :twisted: .Cyklus nedojížděl zcela do konce a při otočení klíčku do pozice ON řídící jednotka měla snahu to dokončit.Docházelo k přeskočení šnekového převodu.A to je ten občasný zvuk chrrrr.Celkem mě udivuje,že to ten motorek doted vydržel a neodešel :shock: .(Vyčištěno,promazáno a vše OK :D .)
tak vidis, to bylo strachu.. :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „SONATA“