palivové čerpadlo

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

palivové čerpadlo

Příspěvek od om3wgq »

Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať či je potrebné pri štartovaní podržať klučik v prvej polohe pokial nenaťahá čerpadlo palivo alebo môžem naštartovať hneď . Getz 1,4 i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

V servisu mi tvrdily,že u benzínu se nemusí,ale Já vždy malou chvíli čekám :) .
Nic není takový jak vypadá.
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

ide o to že za ten čas čo čerpadlo ťahá sa mi zapnú svetlá(AUTOMAT NA ZAPNUTIE SVETIEL) a potom štartujem so svetlami
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Pokud máš dobrou baterku tak si myslím,že to nevadí.
Nic není takový jak vypadá.
vipe

Příspěvek od vipe »

om3wgq píše:ide o to že za ten čas čo čerpadlo ťahá sa mi zapnú svetlá(AUTOMAT NA ZAPNUTIE SVETIEL) a potom štartujem so svetlami
Pokud to máš dobře zapojený ten automat tak by se ti měly světla při startování stejně odpojit. :wink:
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Presne jak pise Vipe, navic me vzdycky vypne cerpadlo mnohem driv, nez se rozsviti svetla. Takze taky vetsinou chvilku pockam (zvlast rano), a pak startuju.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Keď už som otvoril toto vlákno chcel by som vedieť, či pri rannom štartovaní, keď mrzne nechavate naštartovaný motor a tak škrabete okná, alebo najprv oškrabete a potom naštartujete a o pár sekúnd idete autom
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

nastartuju...zapnu ofuk oken....vyhřívání zadního skla a škrábu...za ty tři minutky to lehce rozmrzne....zapínám klimu a pak hurá do práce:o)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Obecne plati, ze na volnobeh pracujici motor se pomalu ohriva (naftovy jeste pomaleji), proto se doporucuje ihned po nastartovani vyjet. Zkrati se tak doba, kdy je motor studeny a dochazi k vetsimu opotrebeni. Vetsinou tedy oskrabu okno a snazim se dovnitr nikoho nepoustet, aby nezadychal okna, pak nastartuju, pridelam panel autoradia (myslim, ze ta chvilka staci na to, aby se motor trochu promaznul) a vyrazim zasnezenou krajinou :wink:

PS: Obcas ale neodolam a taky necham auto ohrat na miste :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Skúšal som nastaviť na prepínači režimov kúrenia polohu rozmrazovanie, ale sa mi nezdá že by to bolo klasické rozmrazovanie, fúka to iba vlažný vzduch. Neviem presne ako to má fungovať?
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: palivové čerpadlo

Příspěvek od antek »

om3wgq píše:Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať či je potrebné pri štartovaní podržať klučik v prvej polohe pokial nenaťahá čerpadlo palivo alebo môžem naštartovať hneď . Getz 1,4 i
U Accenta 1.3 2006 se s tím nijak netrápím a startuji ihned, zvládá to.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“