Priemerna spotreba

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

JanJakoubek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 29 pro 2005, 01:26
Bydliště: Dublin 18,Irsko

Příspěvek od JanJakoubek »

Ja s tim jezdim od plne do dalsiho doplneni,coz je tesne pod 100 km na dojezd.Zhruba 550 km.Ted vim ze ta sporteba co ukazuje pocitac je blbost.V Cechach jsem mel rekord 670 km a pak teprve zacalo svitit oko.Byly to ovsem jen dlouhe cesty.To byla parada :P
Accent 1.3,12V,2003,42 000 km
Reklama
 

Miguel

Příspěvek od Miguel »

Souhlasím že ten počítač je nějakej divokej... :?
Uživatelský avatar
Tonda
*
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2005, 21:00
Bydliště: Severní Čechy

Průměrná spotřeba

Příspěvek od Tonda »

Mám akcentíka (r.2002) benz.motor 1,3 a přesně eviduji spotřebu.Od počátku byla kolem 6l a po cca 80tis.km si motor sedl a snížila se o půl litru. Pro info přesně r. 2003 6,11l/100km, 2004-5,85, 2005-5,67. Mám nyní najeto 118tis.km.. Objektivně musím říci, že nejezdím divoce hodně brzdím motorem a dojíždím ale i se rád rychleji projedu. tankuji ovšem z větší části W-Power. Jinak jsem spokojen se spotřebou i spolehlivostí. V podstatě jezdím jen na garančky, měl jsem opravu přepínače světel a prodřenou trubičku na rozvodu posilovače řízení a pak mi praskla žárovička v přístrojovce. Suma sumárum opravy za cca 5000Kč což si myslím po téměř 120tis.km není vůbec špatné..
Nikolaj

Příspěvek od Nikolaj »

zdravím pánové.Vlastním accenta 1.5 16v gt a takovéhle spotřeby nemám ani kdybych se pos......!ve městě jezdím za 10l/100km a mimo po dálnici při té 80-90km/h s lehkou nohou si veme 8litrů.a to auto má nálítáno 55000km a motor šlape jak hodiny a nic mu není.Přece když máte 1.3 i ty 1.4 nebo to coupe 1.5 12v tak to přece nemůže takhle žrát???co mám dělat nebo jak mám jezdit aby to takhle nežralo????to auto mám velice rád ale na tyhle hodnoty jezdit nebudu toho snad radši prodám.díky za radu
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Mam takovou prosbicku... Nenasel by se nejaky dobrak, ktery by zjistil podle palubniho poctace u 1.3 63kW aktualni spotrebu na rovince na paty rychlostni stupen pri rychlostech 90, 100, 110, 120, 130, 140 a 150? Ja palubak nemam a zajimalo by me, kolik to zere... Udajne to od 90 stoupa vzdy o 10%

Dekuju moc, snad se nakdo najde :)
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Takze dnes jsem to prubnul při 90 - 5,2 a při 120 - 7,3. Měřil jsem na dálnici u Staré Boleslavi směrem na Mladou Boleslav. Co mě dostává, je to jak se tady píše o spotřebě na úrovni 6l na 100 u 1,3-ojky. Teď tam mám 3000km a průměr 7,3. Denně najedu nejmíň 74km (cetsa do arbajtu), takže jezdím s teplým motorem a dolu to neleze. Faktem je, že 18 km jedu po dálnicovi jedním směrem, ale otáčkoměr držím na 2500-3000 otáčkách. A nebo jsem ňouma s cihlou místo haksny????? :oops:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Dekuju moc Hanziku ;-)

Ja jezdim 3000 otacek. Vychazi to na 110.

30 km/h rozdil 2,1 litru. To uz slusny... Asi budu jezdit 90. Vetsinou stejne jezdim po prazdne D1 (vecer Vrchoslavice - Brno).
Kdyz jedu rychleji, stejne pak stojim na semaforech...
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Taky jsem na to čuměl jak tele na nový vrata. Leda by mě huňáč nějak proměřoval, protože jezdim střízlivej................
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Toz ja jsem necekal takovej rozdil...

Na case skoro nepoznas, jestli's jel 90 nebo 130, ale v nadrzi jo. Stejne po dalnici mas bud ucpany mesto, nebo semafory...

Kdyby se ti chtelo, zkus na nejakym vhodnym kvaltu zjistit spotrebu podle otacek... Udelali bychom si graf spotreby - to by se pak jezdilo ;-)
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Hele, a co se vykašlat na grafy a jezdit si, jak to zrovna na každýho sedne. Já mám rád Rammsteiny a u nich to půjde těžko podle grafu :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hanz píše:Hele, a co se vykašlat na grafy a jezdit si, jak to zrovna na každýho sedne. Já mám rád Rammsteiny a u nich to půjde těžko podle grafu :wink:
Kurna chlape! Tak jsme stejna krevni skupina ;-)

Ja posloucham bud Rammsteiny (pomalu jedu akorat pri Seemannovi) a Nightwishe...

A pred vyplatou zamilovany pisnicky pro patnactky ;-)

PS: Ten graf by se i hodil... Ale nutit te nemuzu :-(
PS2: Nad 4 tisice to pekny zvuk, ze? ;-)
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

moje spotřeba

Příspěvek od Andrews »

Accent 1,5CRDi 2002 / 50000km, bez počítače.
Dlouhodobý průměr 6,5l když víc po měste tak 6,7 mimo tak 6,2.
Čistý město cca 7,2l.
Cesta do chorvatska 6l (čtyři lidi+box) po dálnicích rychlost cca 110-120km/h.
Minimum 5,2l (a to sem se sakra snažil max. 80km/h)
Nikdy jsem se nedostal pod 5,2l, ptal jsem se na to i v servisu, diagnostiku dělali a prej je to OK.... nevím se*e mě to, proto jsem ten diesel kupoval ....
Jak točíte motor? Já řadím při 3000ot/m podřazuju při 1800-2000. Zajímavá je zkušenost že relativně míň to bere tak při 2800ot/m což je cca 115km/h, jinak nevím jak vám ale mě tachák švindluje. Do 50km/h je přesnej pak přidává +10km/h. Měřeno několika GPS.
Felotron

Re: moje spotřeba

Příspěvek od Felotron »

Andrews píše:Accent 1,5CRDi 2002 / 50000km, bez počítače.
Dlouhodobý průměr 6,5l když víc po měste tak 6,7 mimo tak 6,2.
Čistý město cca 7,2l.
Cesta do chorvatska 6l (čtyři lidi+box) po dálnicích rychlost cca 110-120km/h.
Minimum 5,2l (a to sem se sakra snažil max. 80km/h)
Nikdy jsem se nedostal pod 5,2l, ptal jsem se na to i v servisu, diagnostiku dělali a prej je to OK.... nevím se*e mě to, proto jsem ten diesel kupoval ....
Jak točíte motor? Já řadím při 3000ot/m podřazuju při 1800-2000. Zajímavá je zkušenost že relativně míň to bere tak při 2800ot/m což je cca 115km/h, jinak nevím jak vám ale mě tachák švindluje. Do 50km/h je přesnej pak přidává +10km/h. Měřeno několika GPS.
na hmaservice.com jsou povolene odchylky tachometru - jestli ti to nesedi, tak to reklamuj!
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Felotron píše:
Hanz píše:Hele, a co se vykašlat na grafy a jezdit si, jak to zrovna na každýho sedne. Já mám rád Rammsteiny a u nich to půjde těžko podle grafu :wink:
Kurna chlape! Tak jsme stejna krevni skupina ;-)

Ja posloucham bud Rammsteiny (pomalu jedu akorat pri Seemannovi) a Nightwishe...

A pred vyplatou zamilovany pisnicky pro patnactky ;-)

PS: Ten graf by se i hodil... Ale nutit te nemuzu :-(
PS2: Nad 4 tisice to pekny zvuk, ze? ;-)
Kromě zvuku se ten můj huňáček i pěkně sbírá. Docela se těším, až bude mít najeto víc - že bych mu trošku prohrábl pod kotlem. Se synátorem se kocháme a kocháme a k.......urva, ´vždyť to znáš, tak co bych ti říkal. :wink: Jinak jako dopňkovej music používám ACDC, Twisted Sisters, Linkin Park a - dost, to už by mělo snad jít do pokecu, co myslíš???
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ok, zalozim tema :-)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“