Zámek u dveří

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Zámek u dveří

Příspěvek od skel »

Začaly ty za***** mrazy a asi me zamrzl zamek u dveri u ridice .. na silu to otevrit nejde .. vsechny mozny zpusoby otevreni dveri fungujou naprazdno a klickem jde otocit jen z části, stejne tak nejde ten plasovej zobacek na ovladani dveri vysunout uplne ... guma primrzla neni .. v aute uz sem mel vetsi hic jak na Sahare :D a proste je to v prdeli :( To samy se me stalo u dveri u spolujezdce akorat tam jak sem zatopil tak to pak fungovalo zase normalne ... tag to nechapu .. musel se tam nejak seknout ten zobacek od zamku a porad premejslim nad tim jak se k nemu dostat, kdyz sou dvere zavreny .. Na benzince docela prdel jak vystupuju pres spolujezde :lol: Nenapada nekoho nejaky reseni, nez pojedu na servis utracet penize? :shock:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

tohle se mně stává pořád a nejlepší opravář je WD40 musíš zastrčit stříkací tyčinku co nejhloběji a stříknout...zní to trochu blbě,ale funguje..
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

No s tím WD40 nevím nevím. Mě se to na staré Sonatě stává taky a čím víc mažu, tím víc zamrzá, ale za zkoušku Skel nic nedá.
Jinak jestli nepomohlo výrazné topení a pokud nepomůže nějaký čas v garáži (pokud máš možnost) nezbývá než servis.
Taky se mi to stalo - motorek zamrzne/zarezne uvniř a nehneš s ním ani heverem. Jinak ještě zkus skrz otevřené zadní dveře ručně táhnout za vnitřní kolíček (pořádně zabejči) a zároveň zkus vnější kliku. Když mi to zamrzne obvykle to tak dělám, stačí aby se kolíček pohnul nahoru jen trochu a už lze otevřít (ale musím za něj neustále táhnout).
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skel »

tak nakonec to byla praskla pruzinka v zamku .. tagze nezbyvalo nez vymenit zamek :roll: ... no a ted uz je zase vse ok .. technik mi nechtel prozradit jak to otevrel .. jak maly decka ti technici :lol: :lol:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Bodejť by Ti to řekl.To už by jsi pak k němu nepřišel. :D Anebo měl strach,že by se ztrácelo najednou moc Sonát. :D
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

skel píše:tak nakonec to byla praskla pruzinka v zamku .. tagze nezbyvalo nez vymenit zamek :roll: ... no a ted uz je zase vse ok .. technik mi nechtel prozradit jak to otevrel .. jak maly decka ti technici :lol: :lol:
Mrkni na můj příspěvek. Je to sice popsáno zevrubně a jedná se jen o uhnilou pružinku u zámku, ale podle toho návodu jsem dveře otevřel a pružinku u zámku vyměnil. Jen pro informaci. Pasovala tam pružinka ze starého dozického zámku, takže nulové náklady na opravu.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ght=#58843
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
xell
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2006, 17:44
Bydliště: Říčany

Zámek

Příspěvek od xell »

Mě se to stalo také - prasklá pružinka. Oprava na 10 minut. Kamarád mechanik mi to opravil a ani nic neměnil, je tu pružinku.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“