Štart za studena....

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lordsewen
Příspěvky: 7
Registrován: 27 pro 2007, 19:49

Štart za studena....

Příspěvek od lordsewen »

Zdravím všetkých majiteľov Accentu....
Mám jeden malý problém. V súčasnej dobe sa mi asi po tri krát pri studenom štarte t.j. auto stálo celú noc a von bola teplota okolo - 8, auto bez problémov naštartuje len chod je nepravidelný, akoby išiel na dva válce. Toto prestane zhruba po cca 10. sec alebo po miernom zošliapnutí plynového pedálu. Neviete čím to môže byť? Auto potom po celý deň po štarte ide bez problémov. Pre informáciu uvediem, že zhruba začiatkom januára mi čistili vstrekovacie trysky, nakoľko som natankoval pravdepodobne špinavú naftu, čo samozrejme ja ako spotrebiteľ nedokážem ovplyniť a záruka sa na danú závadu nevztahuje /takže Shell nikdy!!!!!!!!/. Ďakujem za každú cennú informáciu....

Hyundai Accent 1.5 CRDi, r.v. 2004 najazdené 56.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

jestli jsi natankoval špatnou naftu a vyčistili pouze trysky a auto teď začalo zlobit, tak si myslím, že můžeš jít na čištění znova a taky si nech vyměnit pal. filtr a nebylo by špatný celý palivový potrubí propláchnout nějakým čistidlem :wink:
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Ještě mě napadla jedna věc, nech si proměřit žhaviče
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
lordsewen
Příspěvky: 7
Registrován: 27 pro 2007, 19:49

Příspěvek od lordsewen »

No...to čistenie bolo komplexné. Prečistili mi všetko čo mohli, takže to by malo byť ok. S tými žhavičmi ďakujem za podnet, za mesiac idem na previdelnú servisnú kontrolu, tak si to dám skontrolovať. Inak včera som nalial do nafty STP Diesel aditívum a štart bol ráno o 80 percent citelne lepší, takže uvidíme či to niečo porieši. Dám vedieť..dík Joker....a ďakujem za ďalšie podnety ak sa niekto už s takýmto problémom stretol... :shock:
Uživatelský avatar
lordsewen
Příspěvky: 7
Registrován: 27 pro 2007, 19:49

Příspěvek od lordsewen »

No...takže problém vyriešený. Žhaviče.... :D :D :D
Uživatelský avatar
lordsewen
Příspěvky: 7
Registrován: 27 pro 2007, 19:49

Vaha vzduchu

Příspěvek od lordsewen »

Takze zas pod dlhsej dobe pisem. Mozno bude mat niekto podobny problem. Auto mi zacalo zas dymit. :cry: V servise mi spravili test a nenasli chybu, az na tie zhavice, ktore sa vymenili. To je vsetko ok. Lenze pri +7 az 10, zacne mierne triast s autom a dymi. Dostal som kontakt na vyborny servis, kde sa specializuju na dieslove motory. Spravili test a výsledok : chybna vaha vzduchu a nejaky recyklacny ventil. Preto tie problemy so startom a dymenim, takze vymena. Zatial cakam na diely a uvidime kolko to bude stat. :twisted: Co uz, jazdit sa musi!!!! :D
Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldik »

Docela bych se divil kdyby u Sheluu meli spatnou naftu..! Jezdime Mondeem 2.0 TDCi a jak je vseobecne znamo, je extremne citlive na cistotu nafty, bereme jen u shellu a zadny problem. TAKZE SHELL ONLY! :))
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaha vzduchu

Příspěvek od mirec »

lordsewen píše:Takze zas pod dlhsej dobe pisem. Mozno bude mat niekto podobny problem. Auto mi zacalo zas dymit. :cry: V servise mi spravili test a nenasli chybu, az na tie zhavice, ktore sa vymenili. To je vsetko ok. Lenze pri +7 az 10, zacne mierne triast s autom a dymi. Dostal som kontakt na vyborny servis, kde sa specializuju na dieslove motory. Spravili test a výsledok : chybna vaha vzduchu a nejaky recyklacny ventil. Preto tie problemy so startom a dymenim, takze vymena. Zatial cakam na diely a uvidime kolko to bude stat. :twisted: Co uz, jazdit sa musi!!!! :D
ten nejaky recyklacny ventil vracia cast vyfukovych plynov spet do motora vola sa to tiez EGR ventil....to len aby si mal prehlad ;)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaha vzduchu

Příspěvek od Vladislav Bureš »

mirec píše:
lordsewen píše:Takze zas pod dlhsej dobe pisem. Mozno bude mat niekto podobny problem. Auto mi zacalo zas dymit. :cry: V servise mi spravili test a nenasli chybu, az na tie zhavice, ktore sa vymenili. To je vsetko ok. Lenze pri +7 az 10, zacne mierne triast s autom a dymi. Dostal som kontakt na vyborny servis, kde sa specializuju na dieslove motory. Spravili test a výsledok : chybna vaha vzduchu a nejaky recyklacny ventil. Preto tie problemy so startom a dymenim, takze vymena. Zatial cakam na diely a uvidime kolko to bude stat. :twisted: Co uz, jazdit sa musi!!!! :D
ten nejaky recyklacny ventil vracia cast vyfukovych plynov spet do motora vola sa to tiez EGR ventil....to len aby si mal prehlad ;)
Ten jsem měl na SXku také už je fuč má to jen ekologický důvod a bere to koníky
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
lordsewen
Příspěvky: 7
Registrován: 27 pro 2007, 19:49

Příspěvek od lordsewen »

Aldik píše:Docela bych se divil kdyby u Sheluu meli spatnou naftu..! Jezdime Mondeem 2.0 TDCi a jak je vseobecne znamo, je extremne citlive na cistotu nafty, bereme jen u shellu a zadny problem. TAKZE SHELL ONLY! :))
K tankovaniu nafty na Shell len tolko co som uviedol. Od kedy som auto kúpil, tak som netankoval na žiadnej inej čerpacej sieti. Bohužiaľ, dopadol som ako som dopadol, aj viem presne kde som natankoval tú špinavú naftu, len to bola stanica, ktorú spoločnosť Shell odobrala od inej spoločnosti. Takže len tolko. :twisted: A samozrejme som sa podelil s mojou skúsenosťou elektronickou podobou aj priamo s Shellom ale odpoveď žiadna. :evil: Takže prístup k zákazníkovi maximálne ústretový. Ani len obyčajná odpoveď!!!!! :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“