silnější žárovky

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Griffin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 25 srp 2005, 16:55
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

silnější žárovky

Příspěvek od Griffin »

Povedlo se mi, omylem si objednat H4 100/90W xenon halogen, modrá xenonová. Předpokládám, že když to šupnu do světel, tak to asi nebude dělat dobrotu, když tam mají být žárovky 60/55W, co? Máte s tím někdo zkušenost?
Hyundai Accent 1.5 16V, 75kW/102 koní r.v. 2000
Skype: griffincz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

níkdy jsem nezkoušel dávat silnější žárovky. Bál bych se ale, že připálíš parabolu......

Nemyslím přímo připálit, ale že nevydrží to tepelný zatížení........
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Griffin
*
Příspěvky: 15
Registrován: 25 srp 2005, 16:55
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Griffin »

Toho se právě bojím :(
Hyundai Accent 1.5 16V, 75kW/102 koní r.v. 2000
Skype: griffincz
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Svyho casu jsem je mel na Rapidovi :), ale nejaky negativni ucinky krome toho, ze je to neohleduplny vuci ostatnim ridicum kdyz se na to ted tak zpetne divam, jsem nepozoroval. Mel jsem je tam cca 2 roky.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Jak pise Mylys... oslnuje to :-( Prosim, nepouzivej je... Dekujume
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mel jsem v Nexii duhovy 140W/nevim kolik...kazdopadne to byl mazec...no, vydrzely tam tyden..samozrejme nedoporucuju, at uz kvuli vypaleni a nebo oslnovani..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Felotron píše:Jak pise Mylys... oslnuje to :-( Prosim, nepouzivej je... Dekujume
Nedávej je tam,zrovna dneska jsem byl oslněn těmi to žárovkami!! :evil:
Svítí to fakt nepříjemně!! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Felotron píše:Jak pise Mylys... oslnuje to :-( Prosim, nepouzivej je... Dekujume
Nedávej je tam, stačí, že musíme žít s kolegy s xenonama - jim to hezky svítí a ostatní oslňuje. :twisted: :twisted: :twisted:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

dal som ich rodicom na Feldu a boli v pohode, len boli trochu drahe a vydrzali menej ako polovicu zivotnosti normalnych. 1-2 roky a koniec. Co sa tyka toho oslnovania je to skor o tom, kto ma ako nastavene svetla (vysku), ved pri spravne nastavenych svetlach vidis presne ''hranice'' pokial svietia. Ak ich nevidis, tak si bud isty, ze osvecujes ostatnych aj ked mas 55/60W. Vacsina ludi stale nevie naco maju to nastavovanie vysky podla zatazenia zadnej napravy. Inak dojem z tych ziaroviek je, ze ked su 90/100W nepridaju taky efekt ako by si cakal pri zmene z 55 na 90W.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

HJugo píše:dal som ich rodicom na Feldu a boli v pohode, len boli trochu drahe a vydrzali menej ako polovicu zivotnosti normalnych. 1-2 roky a koniec. Co sa tyka toho oslnovania je to skor o tom, kto ma ako nastavene svetla (vysku), ved pri spravne nastavenych svetlach vidis presne ''hranice'' pokial svietia. Ak ich nevidis, tak si bud isty, ze osvecujes ostatnych aj ked mas 55/60W. Vacsina ludi stale nevie naco maju to nastavovanie vysky podla zatazenia zadnej napravy. Inak dojem z tych ziaroviek je, ze ked su 90/100W nepridaju taky efekt ako by si cakal pri zmene z 55 na 90W.
Nechci zavádět jalovou polemiku, ale uvědom si, jakou dardu koupí protijedoucí řidč do očí například při míjení se na horizontu, v zatáčce atd. Pak můžeš seřizovat světla podle zatížení jak chceš, nehledě na to, že toto nastavení světel je jen na řidiči a většina z nás si určitě nastaví světla tak aby viděla dál než blíž. To je přirozená záležitost a pochybuju o tom, že se někdo bude omezovat víc, než musí. A situacím, kdy někomu "posvítíš" do očí se v dnešním provozu také neubráníš. Krom toho mám dojem, že výkonnější žárovky jsou nehomologované pro běžný provoz a můžou se používat např. v soutěžních autech atp. Taky si uvědom, že např. za deště se i tvá správně seřízená světla budou odrážet od silnice s daleko větší intenzitou než se schválenými žárovkami. V tom případě budeš spadat do kategorie mých "oblíbenců", kteří jezdí se soustavně rozvícenými mlhovkami (nejlépe opět za a nebo po dešti, kdy se patřičně blíská silnice). ZDAR TVÉMU SVÍCENÍ a doufám, že tě nebudu muset míjet
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

OK beriem, mas pravdu. Je to na kazdom, co si zvoli. Ale radsej sa stretavam s ohladuplnymi vodicmi so silnejsimi ziarovkami ako s chrapunmi s obycajnymi ziarovkami.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Hlasky typu TEBE NA SILNICI POTKAT NECHCI se mi strasne libej...muzes potkat jeste tisic horsich hovad...je fakt, ze radsi potkam hodne osvetlenyho nez nakou bludicku...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

55/100

Příspěvek od ROOOM »

pouziti 90/100 nekomentuji :?

ale kdysi jsem mel na Flede 55/100 ... coz si myslim, ze je OK ... kdyz dalkova nepouzivam proti protijedoucim vozidlum.

co? kompromis....he?
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Hardcam píše:Hlasky typu TEBE NA SILNICI POTKAT NECHCI se mi strasne libej...muzes potkat jeste tisic horsich hovad...je fakt, ze radsi potkam hodne osvetlenyho nez nakou bludicku...
Bludičky jsou zase druhý extrém, pouze jsem sdělil svůj názor k osazení světel tím, na co je a není lampa konstruovaná - např. svítivost, úhel osvícení atd. A podle mě je "přesvětlené" auto stejně nebezpečné pro okolí jako nedostatečně osvětlené. Co je platný, že ty vidíš stále, když ten proti tobě pojede v podstatně horších podmínkách (jeho omezuješ díky své výhodě lepšího vidění) a má o dost % zhoršené vidění toho, co se děje např. na krajnici ( chodci, odstavené auto....) a díky tomu se může následně (už bez tvého vědomí, protože ty líp vidíš a jedeš v pohodě dál) dostat do průšvihu. Někde mě schází ohleduplnost a takový ty blbosti, který se dnes nějak nenosej. Nebo v automotiv průmyslu nevědí jak na to a je potřeba jim poradit. Ale jízdní vlastnosti, bezpečnost auta včetně osvětlení atd. si myslím, že mají zmáknutý daleko líp, než dokážeme "doladit" my v garáži.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Souhlas Hanz!Moje slova. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“