LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Vladak píše:Plynař nejsem ( jak někdo zmínil, můj názor je, že patří do trouby), ale pokud tento tady ještě není, dovolím si přidat jeden link do vašeho chaosu o přívstřiku,GDI a TSI,zadřených ventilech a přehřátých vstřicích, který tady probíhá jak jsem si všiml ve vlnách. Snad někomu přijde vhod.
http://www.autocng.cz/lpg_sekvencni_eobd.html
Pan Jaroslav Čadek je zcela jistě odborník a ví co píše. Článek který napsal o zaklepávání ventilů je vlastně o tom, že když na své auto kašleš a jezdíš jako hovado přes 4500 ot/min tak tě nic hezkého nečeká at už LPG máš či nemáš. Příznám se rád to peru po dálnici 150 km/hod ale když se před koupí nového auta nad tím zamyšlím tak převážná většina mých jízd jsou cukačky mezi vesnicema a tam se LPG při nájezdu 35000 km/rok královsky vrátí. Sice :hyu: i30 ještě nevlastním ale zřejmě již mám vybráno a bude to motor 1,6 CVVT a jistě i LPG a víš proč?? Protože toto auto by mělo při 130km/h točit 3700 ot/min a mám tedy do 4500 ot/min ještě rezervu.
No a druhou pravdou je, že budu chtít přívstřik až od 4000 ot/min a pokud to nebudou schopni u :hyu: garantovat tak mi LPG namontuje pan Čadek a nebo jiní odborníci, kterým právě tyto automobilky házely špínu za posledních 20 let na hlavu a dnes se jim LPG hodí aby vůbec prodali své krásné auta.

Vím, že budou v :hyu: asi prskat kvůli zákuky ale nikdy jsem se nechoval jako ovce a vždy jsem se snažil udělat si vlastní názor.
Reklama
 

Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: LPG

Příspěvek od Vladak »

Plynař nejsem ( jak někdo zmínil, můj názor je, že patří do trouby), ale pokud tento tady ještě není, dovolím si přidat jeden link do vašeho chaosu o přívstřiku,GDI a TSI,zadřených ventilech a přehřátých vstřicích, který tady probíhá jak jsem si všiml ve vlnách. Snad někomu přijde vhod.
http://www.autocng.cz/lpg_sekvencni_eobd.html
PavelF3X
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2012, 18:46

Re: LPG

Příspěvek od PavelF3X »

LPG objednáno u prodejce Hyundai kde jsem auto zakoupil.Montáž provedena ve smluvním servisu s oprávněním pro montáž přímo od Hyundai.Záruka na auto tímto pokračuje 5 let přímo od Hyundai.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Kde byl ten mechanik? V autorizáku? Píšeš, jakoby ne, jakoby šlo o přestavbu mimo. Pak mě zajímá, kdo ti drží záruku 5 let? Zkus to osvětlit, jinak totiž jak píše honzzza na předch. straně, jsou fóra plná dohadů...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
PavelF3X
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2012, 18:46

Re: LPG

Příspěvek od PavelF3X »

Ale to já se nehádám.Je mi naprosto jedno co říká dealer (to že to říká dealer ještě neznamená ,že je to pravda.Již jsem se s tím setkal několikrát).Počty jsou jasné a nezpochybnitelné.Přívstřik benzínu se prostě nekoná.Mechanik který LPG montoval na můj dotaz na přívstřik odpověděl,že se dává pouze na přímý vtřik benzínu kvůli chlazení vtřikovacích trysek.Tolik jasné počty spotřeby paliva.Jo a mechaanik samozřejmě nic nepředělával vzal system LPG (BRC) od Hyundai a namontoval.Nic neupravoval a záruka samozřejmě nijak nezasažena tj. 5 let.
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG

Příspěvek od pilotzz »

To ovšem nejsou bludy, ale oficiální písemné stanovisko Hyundai. resp. jejich autorizovaného dealera.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
PavelF3X
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2012, 18:46

Re: LPG

Příspěvek od PavelF3X »

Já jsem to tu také psal.Dle mé spotřeby L PG a benzínu žádný přívstřik není.Motor 1.6 CVVT.
Honzza
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2013, 16:02

Re: LPG

Příspěvek od Honzza »

tomyk píše:Nechápu proč by :hyu: motor neměl vydržet bez přívstiku, vždyť na LPG se jezdí desítky let a zatím nějaká brutální fakta o škodlivostli LPG bez přístřiku jsem nikde neviděl. Chtěl bych vidět fotky těch zničených motorů máte někdo??
Jestli ti Hyundajáci jen neprodávají systém na kterém mají větší vývar a spíše se zdá, že pořizovací hodnota tohoto systému nabízí vyšší zisk než modernější a sofistikovanější systémy.


Ahoj!
Já se divím, že nad tím tak bádáte! Hyundai fabricky montuje BRC. Z více míst mám info, že tento system je jeden z velmi dobrých. Když si dovolí dát na celý motor i s LPG systemem BRC 5ti letou záruku, bez omezení nájezdu kilometrů (včetně LPG), tak myslím, vědí, že si to mohou dovolit. Mám ho také, k mé plné spokojenosti, na i30, 1.6, šestikvalt. A znovu říkám, že za 14 dní a 4300km na dovolené (a to jsem se po dálnici neloudal- hlavně cestou k Marsei a zpět) mi to sežralo benzinu na šířku ručičky palivoměru. Takže pochybuji, že tam nějaký přívstřik mám, leda při plynu na podlaze! Nějaké 2litry na 100km jsou úplné bludy! Přimazávání se fabricky nemontuje. Bohužel, Hyundai snad přímo tají technické informace a tak jsou fóra plná dohadů.
Zdraví Honza.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Za mě fuck H a fuck drahé systémy z ciziny... fuck přívstřik, fuck mazání.
Není nad osobní zkušenost, Magic, výjimečně rozsvícení oranžové kontrolky, zatím vždy příliš bohatá směs při vysoké zátěži motoru. To je hláška z OBD auta, ne z LPG systému. Tj. nic nebezpečného, ba naopak, chrání to motor při půlce a víc plynu na pětku na dálnici do kopce (což je situace, při níž se kontrolka vyjímečně rozsvítila).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Ešte existuje možnosť, že si hneď pri kúpe auta daš namontovať LPG a poistíš si ho (poistíš si prestavbu).
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

a to je právě ono co mě vrtá lebkou buď koupit naftožrouta a nechat si občas za 8tis pročistit to kurvítko jménem DPF. Zde je taky otázka co bude dělat cena nafty a nemusím být věštěc abych věděl, že to v létě poleze opět nahoru(kdo ví kam??)

Nebo koupit LPG žrouta a tady je zase otázka jestli nechat namontovat origo :hyu: BRC s požíračem až 20% benzínu a nebo u nějakého profi plynaře nechat namotovat Elpigas a jezdit jen na LPG s přívstřikem až od 4000 ot/min.

U mne zatím vyhrává na Elpigas s tím, že risknu ventily ale když se nad tím zamyslím tak za to by měla držet záruku firma co LPG montovala a servisuje a revizuje. A když jsem se na tu záruku ptal LPGáčů tak mi bylo sděleno, že záruku budou držet. Nemají vůbec žádné obavy s toho že by :hyu: motor LPG bez přívstřiku nevydržel. Prý se nemáme nechat krmit :hyu: volovinama.

Pravda ale je, že všichni jsou hrdinové dokud se něco neposere a čistě teoreticky by se mohlo stát, že si mne pak budou přehazovat jako horký brambor a proto zkoumám judikaturu a hledám model na "ochranu spotřebitel". :-k
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Myslím že materiálem ventilů to není. Prý co přežije N95 přežije i LPG. Pokud je směs LPG v poměru se vzduchem jak má být, tzn. jako benzín, hoří LPG za stejných teplot. Někde jsem četl že snad i malinko nižších. Problém ale nastane, pokud se přidá vzduchu. Pak letí teplota prudce nahoru a stává se z toho autogen :D . To je celej problém tzv. zaklepávání ventilů. Pokud máte kvalitní regulaci (fungující lambdu a EOBD zapnuté) a spolehlivé vstřiky nemělo by se nic stát. Pokud je regulace levná, upadenej drát, vstřiky opotřebovaný, občas vynechávající a třeba na jeden válec fungující na 45%, filtry ucpaný a nastane tzv. chudá směs, tak "to" shoří jako papír i s těsněním pod hlavou a i s celým slavným flash lube nebo přístřikem. Proto se Hyundai tomuto snaží vyhnout a sichruje se spolehlivou a snad kvalitní sadou kterou si vybral. Předpokládám i se zamknutou řídící jednotkou .
Jinak jsem trošku počítal náklady po přestavbě BRC se spotřebou přístřikem 2 litry benzínu a vychází mi to skoro stejně jako provoz na naftu. To už je fakt na zvážení před koupí do čeho jít.
Počítal jsem nejlevnější cenu podle automodulu ix20 na benzín 229000,- na naftu 289000,- cenu zástavby 32000,-. Spotřebu jsem vzal ze spritmonitor.de. Co ale nevím přesně, o kolik klesne spotřeba LPG když přidám litr benzínu na přístřik. Nevadí odhadl jsem že o litr LPG. Spočítal jsem to teda excel to spočítal na provoz 200.000km. Cena auta a paliva a vestavby. Plyn proti benzínu to celkem jde úspora asi 85.000,-, ale plyn proti naftě už jen 5.500,-. Když vezmu přístřik 1 litr jak to mám odsud já, tak je na 200.000km úspora 118.000,- a proti naftě 38.000,-. Skoro by se dalo napsat Pataky a Hyundai nám hodně znechutili LPG! Co všechno dokážou peníze! Pokud mám někde chybu tak se omlouvám. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

FISHkaa píše:problémem je ojebávání materiálu ventilů - kvůli nižší hmotnosti a ceně... Dělají to všechny automobilky... ](*,)

CNG: provoz je levnější než na LPG. Navíc nevím jestli LPG, ale CNG je osvobozeno od silniční daně...
LPG je osvobozeno od silniční daně.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

problémem je ojebávání materiálu ventilů - kvůli nižší hmotnosti a ceně... Dělají to všechny automobilky... ](*,)

CNG: provoz je levnější než na LPG. Navíc nevím jestli LPG, ale CNG je osvobozeno od silniční daně...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

to radik: stále nevím co je na cng lepšího, jak na lpg https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ra#p387397 něco mi uchází ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“