MiniNotebook... Máte zkušenost?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Toho dodavatele disků neovlivníš Harde :mrgreen:. 90% výrobců bere v současný době do ntbků hlavně Hitachi v segmentu pro normální smrtelníky. Takže je to celkem jedno co to bude za značku výrobku jako takovýho. Já třeba zase měl spíš opačnou zkušenost. Z vlastní zkušenosti vím, že je to spíš o štěstí na co si šáhneš. Znám lidi co si koupili několikrát echt značku notebooku a vyhořelo to stejně.

Nicméně, když to shrnu, tak za to lepší považuju např. Lenovo. Je to sice čína, ale dobrá čína.

HPčko bylo dobrý, ale hodně pohoršilo.

Asus je taková zlatá střední cesta, obvykle hodně muziky za málo peněz. Nicméně chce to u toho občas přemýšlet. Občas prodávaj naleštěnou bídu.

Acer to samý, ale občas trošku vázne kvalita určité serie. Záleží totiž kde jí ráčili vyrobit a jak se tam místní rákosníci vyspali.

PackardBell je přebalenej Acer. Doteď jsem úplně nerozsoudil, zda je horší než Acer či nikoliv. Kdysi to byla samostatná značka, ale Acer jí koupil a udělal z ní dceru.

Toshiba má celkem dobrou kvalitu, ale neposkytuje dobrej poměr hodně muziky za málo peněz. Obvykle si za lepší výbavu člověk připlatí. Je to trošku podobný jako u HPčka, ale spíš horší ještě.

No a pak tu máme samozřejmě šlechtu jako je Dell, HiEnd Lenovo atd., ale o těch se nemá cenu bavit. Je to úplně jinej segment. Je vždycky lepší říct co je strop a pak se z toho dá vybrat. Každej segment je jinej a platěj trochu jiný pravidla v kategorii okolo deseti tisíc a v kategorii do 15tis a jiný okolo 20tis.

K tomu Higendu se blíží a řadí i značka jako je Sony, která má taky dost notebooků, ale to je další značka, kde se platí hlavně za značku a drobný blbosti, který nevyužijete, pokud nejste Architekt, gay, nebo metrosexuál, neboť je prostě hezkej, ale to je asi tak všechno.

Hlavní je si uvědomit, že čim nižší cena tím míň si můžete vymýšlet. Nedávno jsem řešil notebook pro kolegyni v hodnotě do 10tis. Ty notebooky či netbooky se lišej prakticky fakt jen šasi, nabídkou i/o portů a ev. pár blbostí navíc. Jinak je to to samý. Výkonnostní rozdíly jsou úplně zanedbatelný. Ty dvě stovky Mhz rozdílu nahoru dolu už skoro nic neudělaj. Grafický karty jsou tam prakticky stejně tristní ať je tam cokoliv, byť pořád platí, že je lepší tam mít cokoliv jinýho než je Intel. To už i Crystalka od Vii je lepší.

Mimochodem ještě tak dodám, když Hard mezitím dopsal. On je hlavní rozdíl v tom jak to všechno slepěj. Tedy jak moc se jim povede tištěnej spoj. V ničem jinym to moc není, protože součástky jsou vesměs stejný. Max se budou lišit kvalitou kondíky apod.

Největší průser je, že od tý doby co se používá ekologickej cín bez olova, tak ty tištěný spoje stojej za pendrek. Pak stačí, aby ten kamion co to přepravuje jel po rozkodrcaný silnici a problém je na světě. Nárazama vzniknou mikroprasklinky a tím pádem studené spoje. No a pak to blbne. Krabice jsou sice vystlaný, ale zase nedělejme si iluze, že to pomůže. Tímto děkuju Greenpeace, EU a podobnejm blbcum co tomu nerozuměj.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od laufas »

S tim sony jsi me urazil :evil: :mrgreen:

Mam Vaio Fw41e uz tedka 4 rokem a nemuzu na nej rict ani spetku krivyho slova. Ten notas porad jede na 100%, narocny programy nepouzivam, ale hry fakt parada. Kolikrat jsem v udivu, jakou uroven grafiky u novych her ten muj duchodce zvladne. Jak kazdej rika, ze notas neni na hry, tak s klidem rikam, ze ten muj staci. Vzdycky to muze byt lepsi, ale myslim si, ze mu fakt patri poklona. Prevazim ho porad, je dobitej chudak, cistim jen displej. Je to pracant a kdyby zitra umrel, porad budu Vaio doporucovat a budu prvne vybirat stejnou znacku.

Tehdy jsem jej vybiral stejnym zpusobem - pres ruzny diskuse a recenze. Nelituji ani minuty travene studovanim podobnych for.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Ale jo ony nejsou špatný, ale cena je přepálená. Vždycky ti najdu daleko lepší model u konkurence, než je kdejaký Vaio ;-) za ty samý peníze.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od laufas »

Ja to ze svyho pohledu vidim jako s iphonem. Mas lepsi telefony, ale dost lidi po prvnim nakupu uz nechce jinak
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

Far: moje NTB ti dekuji za pochvalu, slechta se jim opravdu libi :mrgreen: ne, ted zcela vazne. Vaio je sice drazsi, ale zcela opravnene, nebot je kvalitni a predevsim stylovy. V malych NTB bych nevolil jinak byt za cenu toho, ze priplatim, ale za dobrou vec. Ja jsem par levnych NTB mel, nakonec to skoncilo Dellem, prvni 2011 (titanova 13ka co uz rok lezi ve skrini :mrgreen: ), druhy 2012 leden...u toho prvniho jsem mel cest otestovat NBD, jen jsem se utvrdil v tom, ze servis u Dellu opravdu znamena servis. Frajer druhy den rano v 8 prijel, u me doma zavadu opravil, k tomu povymenoval jeste dalsich par komponent pro sichr a jeste s diky odjel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

U toho Vaia je to hlavně o tom stylu. Obvykle je totiž jeho konfigurace za ty peníze dost poddimenzovaná, takže prakticky uvažující člověk radši šáhne po Dellu. Ale souhlasím s tím, že je jinak zpracované dobře.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od black_sheep »

já jsem kompletně přešel na Apple, a rozhodně to bylo skvělé rozhodnutí.

nevýhoda oproti například Dell, je dost špatná záruka, ale po zkušenostech v práci, kde máme jablečné výrobky všichni alespoň dva (iPhone/MacBook), tak to snad nebude třeba. :mrgreen: také je fajn, že jsem měl po ruce spoustu appláků, takže všechny odlišnosti od Win platformy mě byly ihned vysvětleny a tak jsem se nestačil naštvat nad vlastní neschopností přejít na něco jiného - tedy povedlo se :lol: kdo plánujete za notebook dát přes 20, určitě to vyzkoušejte :idea: technické zpracování je příkladné, design je promyšlený a hezky čistý (také proto je tak inspirativní), operační systém Mac OS X je pro mé potřeby naprosto výborný, šetří čas, peníze i nervy.

teď to vyznělo jako bych z toho měl nějaký zisk, ale jsem fakt jen velice spokojený uživatel =D>
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Pokec“