První garanční prohlídka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Dle manuálu - motor 1,5 CRDi VTG čtyřválec, výměna motorového oleje včetně filtru - 5,3 litru.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Reklama
 

mgl
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 říj 2006, 22:38
Bydliště: Benešov

Příspěvek od mgl »

Janjan píše:Dle manuálu - motor 1,5 CRDi VTG čtyřválec, výměna motorového oleje včetně filtru - 5,3 litru.
Na jaké straně v manuálu to je? Hledal jsem to ještě před prohlídkou, ale marně.
Hyundai Getz 1,5 CRDi VGT (65 kW) Champion Hiphop Red
vipe

Příspěvek od vipe »

Janjan píše:Dle manuálu - motor 1,5 CRDi VTG čtyřválec, výměna motorového oleje včetně filtru - 5,3 litru.
No jasně tohle byl ten starší tříválec. :wink:
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

mgl píše:
Janjan píše:Dle manuálu - motor 1,5 CRDi VTG čtyřválec, výměna motorového oleje včetně filtru - 5,3 litru.
Na jaké straně v manuálu to je? Hledal jsem to ještě před prohlídkou, ale marně.
Je to kapitola 9-4 (technické údaje vozidla), ROZPIS MAZIVA.
Reaguji se spožděním, jsou vánoce a tak tu nesedím pořád jako obvykle :wink: .
GETZ Dynamic 1.1/48kW
legnaw
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2007, 22:05

Re: wau

Příspěvek od legnaw »

Juraj píše::shock:
Ja som bol v autorizovanom Hyundai servise. Odkontrolovali všetko čo mali, poznajú ma 8)
Neviem, ale ani na Octávii som na prvej toľko neplatil. Pravdepodobne ťa poriadne oskalpovali, to oni vedia. Jemne s citom, ti povedia čo všetko kontrolovali a ty platíš.
Treba si vždy zavolať do viacerých autorizovaných servisov a vybrať si ten ktorý ti sekne najviac. Každý servis má iné náklady a na garančkách sa snažia zarobiť, lebo je to čistý zisk. U jedného predajcu Hyundai mi povedali cenu za prehliadku 4.000,- až 4.500,-Skk a u toho druhého 2.600,- až 3.500,-.
A pritom je to totožná práca. Importér /čo je vlastne AutoPallace BA/ sa do toho nemieša a je len a len servise ako si udrží zákazníka. Oni majú istotu že sa k ním znovu po roku vrátim a o to tu ide :)
no Juro tebe sa hovori. dnes mi v Petrzalke povedali ze chcu 5600SKK, skoro ma vystrelo. ved prezrad ktory servis to je. nech ich poctime.. aspon budu mat obrat :roll:
Naposledy upravil(a) legnaw dne 09 dub 2007, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
SKYOne
Příspěvky: 3
Registrován: 11 bře 2007, 19:34
Bydliště: Opava

Příspěvek od SKYOne »

Taky vám popíšu své zkušenosti s 1 garanční prohlídkou. Byl jsem v Reprecar Opava a zde je moje vyúčtování:
Práce 659,20 Kč
Filtr Motor 109,20 Kč
Silicone mazadlo 44,98 Kč
Olej PowerTec 3,3l 897,60 Kč
Celkem 2036 Kc s DPH

Na práci jsem měl slevu 20 %, protože jsem Getze kupoval u nich. Přístup byl perfektní, oleje účtovali jen tolik, kolik měli.
Takže za sebe můžu REPRECAR Opava jen doporučit.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, Sky Blue
vipe

Příspěvek od vipe »

Tak to je slušná cena, hlavně že jsi spokojenej. Jinak tě tady vítám, ať ti to jezdí toť mé přání pro tvůj vůz. :wink:
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

příští týden jdu na první garančku....mám svůj olej Castrol magnatec ( výhodná koupě )...v Auto Balvín, kde jsem v Brně auto kupoval mi řekli za první garančku bez oleje!!! 3000 kč....v Olomouci do 2000 kč!!!....kašlu na Balvín...jsou to děsný hoschštapleři - už při prodeji byl jejich přístup na hranici slušnosti :twisted: ....občas jezdím do olomouce a do 3000 se prý vlezu i s modulem na celodenní svícení...takže tak:o)
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Člověk občas kouká jak některý servis dokáže bejt nepříjemnej :evil:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

Hyundai Olomouc...měl jsem vlastní olej - takže garančka bez oleje, ale s namontovaným modulem na celodenní svícení + práce = 2600 kč...spokojenost - za 1,5 hodiny nebylo co řešit...ochotní, šikovní...
v Brně min. o 1500 kč víc - Balvín fuj.
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Brzo mě čeká 1. garančka a tak se pomalu poohlížím jak kde nejlaciněji. Narazil jsem na leták servisů Autotechnikunger, který provozuje síť servisů po evropě a nyní i u nás a kde tvrdí že provádějí garanční prohlídky včetně uznání záruky výrobce. Byl jsem se tam poptat a cena se vším všudy by vycházela cca 1500 kč. což je fantazie. Ale na zmíněnou otázku pán už tak jednoznačně neodpovídal. Prý dají razítko do servisky, ale ostatní úkony už neprovedou. Nehledě na to že tam razítko Hyundai nebude. Máte nějaké zkušenosti popř. informace?
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od J.Petroš »

Včera jsem absolvoval 1.garančku v Autolaros speed v Ostravě.
Cena 3150 Kč bez geometrie kol.
Olej - Esso TXT 5W- 40.
Doba prohlídky - 4 hod.
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Dnes jsem prošel 1. garanční prohlídkou. Provedeno ACA Ostrava-Třebovice. Trvalo to celý den, protože čekali až jim přivezou olejové filtry, a to jsem se objednával 2 týdny předem, takže takovou základní položku mohli mít na skladě. Olej jsem si kupoval svůj (Fuchs Titan 10W-40=430kč). Práce v servisu 731 kč. Dohromady tedy nějakých 1161 kč, což považuju za slušnou cenu. Ikdyž za výměnu oleje a razítko do servisky to je pěkný balík. Jenže....
Když jsem zkontroloval kolik mi toho zůstalo v 4L kanystru oleje, tak jsem zjistil že ho tam zbývá ještě 1.5 L. Pokud vím tak motor 1.1 má lázeň včetně filtru 3.3 L, tzn. že v kanystru by mě mělo zůstat necelý 1 L, nikoliv 1.5 L. Hladina oleje v motoru je ovšem v pořádku. Tak nevím co si myslet.
I30 1.6 mpi
vipe

Příspěvek od vipe »

To víš v servisu to je rychlovka, vyndaj zátku co vyteče to vyteče nemaj čas na to to nechat vykapat a stejně tam těch 3,3 litru nikdy nenacpeš to je obsah suchýho motoru nikoliv při výměně. :wink:
dinos
*
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2007, 20:52
Bydliště: Brno

auto Balvin v Brně

Příspěvek od dinos »

Takže dnes mám za sebou první prohlídku. Servis Auto Balvin v Brně...většina si tady na něj stěžuje,ale já nemů říct půl slova.Vždycky se všichni chovali slušně a snažili se maximálně vyjít vstříc.Cena prohlídky 3601 kč - klasika,výměna oleje,filtru,těsnění a udělaná geometrie kol.Jak tu někdo psal,že jsou předražení,tak sem si volal i k jinýmu servisu Hyundai v Brně - Autostyl a tam mi řekli cenu 5500kč.takže zatím spokojenost.
Mazda 323F Sport 1,8 GT + Getz 1,4 Premium
Odpovědět

Zpět na „GETZ“