Spotřeba jako kráva

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Když to tak čtu,tak jsem vlastně šťastný člověk.Spotřebu mám 8-8,5l. :lol: (Mimo prosinec,leden,únor-to autíčko odpočívá,ale věřím,že do 9l bych se určitě vešel.) :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Borku, jsi si tim opravdu jistej? To bys mel kralovskou spotrebu..ja tech 12 mam v zime..v lete to papa do deviti s moji nohou...to znamena, ze neustale jedu nad povolenou hranici, pokud podminky dovoli...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

V dnešním počasí nevím :roll: -autíčko má zimní spánek(v zimě s ním nesmím jezdit-za 10 roků jsem ho slíbil Farmářovi a tak se o něho dobře starám). :lol: Ale za spotřebu po zbytek roku ručím. :wink: V obci se snažím jezdit předpisově,mimo-no,řekněme skoro předpisově(trošku rychleji,ale třeba plná čára je pro mě svatá).Miluju kopce nebo třeba cestu plnou zatáček do Deštného v Orl.horách-to auto je jak přisátý k zemi. 8) Rád se svezu i po dálnici-když jsou k tomu podmínky a není velký provoz(hlavně blbců s kamiony,co se 80km/h rychlostí,předjíždějí 15km,než se mu to povede :twisted: )!Prostě,samozřejmě,že se rád svezu,ale se spotřebou jsem maximálně spokojen. :P
Spotřebu mám 8-8,5l i s klimou.V létě dovolená-plné auto,najeto 2000km,klima-pod 8l (jízda+-předpisově :wink: ).
Před koupí jsem zvažoval motor 2,7l-po upozornění ve všech testech,že motor je dobrý,ale hrozně žíznivý,jsem zvolil 2,0l a nelituji!! :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Na 2.7 bych ocenil jedine ten zvuk a trosku vetsi kroutak do kopce, jinak za to nestoji..chtelo by to vic kW:) tu spotrebu Ti tise zavidim...uz se tesim na leto a klímu:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lukas.frela

spotřeba

Příspěvek od lukas.frela »

tak tokovouhle spotřebu nemám a tomám 1.5 16v.v letě to bylo v cajku ale ted v zimě :cry: ve městě jezdím za 10litrů at se snažím jak chci mimo těch 8litrů s lehku když zo přišlápnu tak 9-9,5litrů.Poradte mi někdo jak to dostat dolů.co to čidlo nebo to ecu jak mluvil otom Ivan????????
black_sheep

Re: spotřeba

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:tak tokovouhle spotřebu nemám a tomám 1.5 16v.v letě to bylo v cajku ale ted v zimě :cry: ve městě jezdím za 10litrů at se snažím jak chci mimo těch 8litrů s lehku když zo přišlápnu tak 9-9,5litrů.Poradte mi někdo jak to dostat dolů.co to čidlo nebo to ecu jak mluvil otom Ivan????????
nerikal jsi ze mas naky upravy na tom aute? jestli to neni prave ten duvod.. teplotni cidlo nebo termostat, pokud nemas provozni teplotu kolem 80ti stupnu, nebo ho zkus vymontovat a dej ho do hrnce a zmer kdy se otvira! muze to bejt more veci..
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

mám sportovní filtr ladák.ladák jsem už měl v lézě a nic.filtr mám na zimu vyndanej protože je to zbytečný a mám tam seriový.rozvodový řetěz mám vyměněný kladky.když jsem to auto koupil dali jsme ho známýmu aby ho prohlídl a základní věci udělal.já mám teplotní ručičku v prostředku nemám číslice takže teplota bude v cajku ne???
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:mám sportovní filtr ladák.ladák jsem už měl v lézě a nic.filtr mám na zimu vyndanej protože je to zbytečný a mám tam seriový.rozvodový řetěz mám vyměněný kladky.když jsem to auto koupil dali jsme ho známýmu aby ho prohlídl a základní věci udělal.já mám teplotní ručičku v prostředku nemám číslice takže teplota bude v cajku ne???
to urcite jo, ja ji mel na spodni carce.. :) no jestli to nedela jizdni styl, ja taky z pocatku jezdil za hodne v zime, stal jsem na volnobeh a topil, blbnul pres rucku.. ted se krotim pac uz jsme se vyradil a jezdim za 7,5 klidne i za min.. 8)
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

Jezdím skoro každý ráno do práce do prahy z Kladna po dálnici vycházi mi to něco kolem 70km za den a po té dálnici jedu do těch 90km/h to je prý nejnižši spotřeba tak teda nevím.A není to tím že mám o 4 ventily víc třeba????blbost??a jak jezdíš ty to by mězajmalo.topení nemá vliv na spotřebu
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:Jezdím skoro každý ráno do práce do prahy z Kladna po dálnici vycházi mi to něco kolem 70km za den a po té dálnici jedu do těch 90km/h to je prý nejnižši spotřeba tak teda nevím.A není to tím že mám o 4 ventily víc třeba????blbost??a jak jezdíš ty to by mězajmalo.topení nemá vliv na spotřebu
ma, kdyz stojis na miste a topis 5-10minut :lol: jezdim denne tech 50km po meste a po jeho okoli, Bor je mensi mesto takze spotreba je velmi ok, a vsedni dny krome patku jezdim po liberci, tam spotreba vzroste, ale diky ty dobry spotrebe doma a ceste liberec - bor a zpet po hlavni, 2x za tejden se spotrebou 6l (50km), ale vetsinou vyssi pac to mastim se to vyrovnava na tech cca 7litrech.. kdyby opravdu jezdil jen na spotrebu tak si myslim ze tech 6,5 je v zime realnejch, v lete o pul litru, max o litr min. ale jezdil jsem s vadnym termostatem a podchlazenym motorem, dneska ho budu vymenovat tak dam vedet az neco najedu, jakej to melo vliv.. :lol: ale komplet mi dosli finance takze na veliky testovani nebude cash :cry: jen se bojim aby motor neukazal nakou svoji velikou chybku az to bude teplejsi, trebas ze zacne zrat olej, bo se zacne prehrejvat nebo tak neco... :roll:
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

No já jezdím město a pak do té prahy.čistý město nic jinýho mám 10litrů.Tak dej pak vědět,není možný jezdit za 6,5 litrů.Kdybych měl špatnej termostat tak by mi ukazovala špatně ručička teplotu ne?hele a co ty čidla???
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

lukas.frela píše:No já jezdím město a pak do té prahy.čistý město nic jinýho mám 10litrů.Tak dej pak vědět,není možný jezdit za 6,5 litrů.Kdybych měl špatnej termostat tak by mi ukazovala špatně ručička teplotu ne?hele a co ty čidla???
Čau, já taky jezdím tohle léto a zimu za 9-10 L. Mám 1.5 12V jako Black Sheep, to že je v Accentu by nemělo nic moc znamenat co se týče spotřeby. Bydlím v Budějkách, takže děs co se týče dopravy. O Praze nemluvím když tam občas jsem. Jen abych se dostal k věci, tak jsem se smířil s tím, že bydlím v debilním městě a prostě to tak žere tím. Mám takhle sptřebu rok, ale sotva jsem vyjel za hranice, 2 lidi, plnej kufr jídla, pití, tak spotřeba klesla na 6-6,5L. Takže jediný rozumný vysvětlení je to město. Druhý ještě že tu máme benzán na hov... protože průměr na benzín z Čech po Rakouský dálnici cca 7L a na benzín branej v zahraničí 6L. Ještě vlastně je třetí možnost a to, že přes léto mám na autě 185mm široký gumy. Před dvěma roky jsem tam měl klasiku 175 a to jsem jezdil v létě město 7,5. Někde jsem slyšel, že 1cm gumy na šířku je 1L/100km spotřeby. Nevím co je na tom pravdy
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

jenže já jezdím Prahu v 5 ráno do práce a to potkám tak 20 aut.Tak tím to asi být nemůže.večer je to horší.ten benzín možná ale furt shell esso benzin nejsou takový jako ty malinkatý neznačkový ne??mám taky 185mm gumy léto i zima a na léto chci širší.Se spotřebou čím širší guma tím větší spotřeba to mu věřím ale ne o litr.je tam větší valivý odpor ale zase to sedí.Akorát vím že je to pomalejší když tam máš třeba 205mm a to až o 20km/h.Kdyby měla být spotřeba co 1cm to 1litr tak frajeři co mají 215 by jezdili za 14litrů a to pochybuju.Ale k věci žralo ti to mín a najednou prásk to je divný jako u mě.Fakt nevím snad zkusit vyměnit čidlo u termostatu a vodní čidlo nebo co to psal IVAN
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

lukas.frela píše:jenže já jezdím Prahu v 5 ráno do práce a to potkám tak 20 aut.Tak tím to asi být nemůže.večer je to horší.ten benzín možná ale furt shell esso benzin nejsou takový jako ty malinkatý neznačkový ne??mám taky 185mm gumy léto i zima a na léto chci širší.Se spotřebou čím širší guma tím větší spotřeba to mu věřím ale ne o litr.je tam větší valivý odpor ale zase to sedí.Akorát vím že je to pomalejší když tam máš třeba 205mm a to až o 20km/h.Kdyby měla být spotřeba co 1cm to 1litr tak frajeři co mají 215 by jezdili za 14litrů a to pochybuju.Ale k věci žralo ti to mín a najednou prásk to je divný jako u mě.Fakt nevím snad zkusit vyměnit čidlo u termostatu a vodní čidlo nebo co to psal IVAN
Jak tak koukám, proč nejsi zaregistrovanej?
Jinak taky jsem o 195na léto uvažoval, ale jdu od toho, ten motor zas tak silnej není..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Lukasi, ver tomu, ze topeni na spotrebu ma velkej vliv, uz jsem tu nekde psal, ze jsem stal pul hodky se zaplym topenim na dvojku a malem me to sezralo...cesta do Prahy (tech 70km) me vyjde kolem 150Kc...ale jedu tech 90km/h...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“