Kontrolka

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

kontrolka

Příspěvek od Gardovič »

Buď v klidu ta kontrolka by se měla rozsvítit vždy, ale mě taky nesvítí (nejsu jediný) a už se to tu řešilo a v servisu mi řekli, že to asi nezapojily, dle diagnostiky je vše v pořádku a to je pro mě směrodatné. Jinak cukání fakt může způsobovat nekvalitní benzín, zkus vzít 2-3 plné nádrže Shell W-poweru, prý to výborně čistí, doporučili mě to v servisu.
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Re: kontrolka

Příspěvek od Kubrt »

Gardovič píše:Buď v klidu ta kontrolka by se měla rozsvítit vždy, ale mě taky nesvítí (nejsu jediný) a už se to tu řešilo a v servisu mi řekli, že to asi nezapojily, dle diagnostiky je vše v pořádku a to je pro mě směrodatné. Jinak cukání fakt může způsobovat nekvalitní benzín, zkus vzít 2-3 plné nádrže Shell W-poweru, prý to výborně čistí, doporučili mě to v servisu.
Zdravím.
Včera večer jsem vzal plnou nádrž Shell W-poweru a ještě jsem tam nalil Fuel Cleaner tak doufám že to pomůže.Dal jsem taky nové kabely ke svíčkám.Až vyjedu tuhle nádrž dám i nový filtr paliva.Jestli se to nesrovná tak už nevím.Na PC v servisu to hlasilo jen to otřesové čidlo a to mi resetovali.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Tu přísadu, už bych příště do benzínu nedával, prý je to, jak s přísadama do oleja, ono to možná líp jede, ale motor pak rezaví zevnitř
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Nejhorší je že se člověk chytá každé rady kterou dostane od autorizovaného servisu,nadruhou stranu myslím si že oni taky kolikrát nevědi která bije.Zrovna dneska jsem se zabrzdil v jednom ze servisů Hyundai abych se zeptal na to zda by mi mohli objednat ty hřebínky co držej kabely ke svíčkám a jsou na ventilovém víku.Bylo mi odpovězeno aby ch se poohlédl na vrakáči.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Kontrolka check engine se rozsvecuje pri zapnuti zapalovani pred startem u kazdeho auta ktere to ma, nejen accent. Treba fabie maji nejaky obrazec misto napisu. Je to pro kontrolu ridice, aby vedel, ze mu ta kontrolka funguje (stejne jako mazani, dobijeni a jine dulezite kontrolky). Takze pokud ti pri startu nesviti a mas dobrou zarovku, tak ti ji asi nezapojili, ale to se mi nechce verit. Jiny vyznam to rozsvecovani pri startu nema.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Burža píše:..... Treba fabie maji nejaky obrazec misto napisu. Je to pro kontrolu ridice, aby vedel, ze mu ta kontrolka funguje .......
Do fóbií se musí jen malovat obrázky, tam to je daný tim, že to kupuje každej ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Tak jsem si napsal na na zastoupení Hyundai jak to s tou kontrolkou vlastně je.Přeposílám jak jsem obdržel a včíl mudrujte :wink:

Vážený pane
Vaše vozidlo je vybaveno kontrolkou "Check engine", která signalizuje závadu v řídídí jednotce motoru a její činnost je následující. Po zapnutí klíčku a během startování se rozsvítí a jestliže není evidována v řídící jednotce motoru závada, po kontrole (cca 3 s) dojde k zhasnutí. Ve Vašem případě se kontrolka po zapnutí klíčku vůbec nerozsvítí, což znamená poruchu této kontrolky. v případě, že není prasklá žárovka, musí se jednat o závadu buď elektroinstalace nebo řídící jednotky motoru, která kontrolku rozsvěcí. proto je nutné navštívit autorizovaný servis v místě Vašeho bydliště a nechat funkci kontrolky opravit.

Přeji pěkný den

Vladimír Struska
Service Manager
HYUNDAI Motor CZ s.r.o.
www.hyundaimotor.cz
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tak to jsem zvědavej jak dopadneš.. Každopádně to sem napiš ať vím, jestli to mám řešit nebo ne..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Jirka1 píše:Tak to jsem zvědavej jak dopadneš.. Každopádně to sem napiš ať vím, jestli to mám řešit nebo ne..

Zdravím.
Na zítra jsem se ohlásil do servisu kde mi auto prohlíželi na diagnostice a kde mi jak si zapomněli řict že by mi ta kontrolka mněla makat a že nemaká. :evil: Vezu sebou vyjádření které jsem obdržel k danému modelu od "jejich nadřízených" :twisted: Jak se vrátím hned dám vědět co a jak.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

kontrolka

Příspěvek od Gardovič »

Tak to su zvědav dvojnásob co ti zjistí. Já už jsem smířenej s tím, že nikdy svítit nebude!
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

To Kubrt:
Držim palce, ať to klapne za přijatelný peníz :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Tak jsem se vrátil ze servisu a konečně mám jasno :( .Mám auto vyrobené 3/99 a bohužel rok 99 byl modelově přelomový a já mám ten přelom.Byl jsem u toho když mi rozebrali auto a když si tam rozložili schémata elektrozapojení.Můj auťák nikdy nesvítil a svítit nebude.Kontrolku mám a je pod napětím ,spínaná je mínusem z řídící jednotky,kabely(svorka 31/21jak jsem koukal ale bez manuálu jsou to jen čísla svorky nejsou číslované) vedou od žárovky až do hlavní svorkovnice u řídící jednotky a tam končí a jsou nezapojené.I v manuálu to tak je vyobrazeno vede kabel a je sice dokreslen kam má být zapojen ale je na něm značka "NEZAPOJENO".Když jsme prohlíželi manuál el. tak jsem se hned koukal na motor o obsahu 1.3 tak ten to taky neumí .Pokud by jsem mněl auto s ABS tam by byla větší pravděpodobnost že tato kontrolka bude zapojena protože motor provádí u této výbavy větší diagnostiku před startem.Došlo na to že už věřím co model to originál.Ptal jsem se zda se to dá tahle kontrolka zapojit a bylo mi řečeno pouze za předpokladu že si nechám namontovat jinou řídící jednotku což bych se asi finančně vohnul.Ta co mám v autě ten patřičný výstup nemá :cry: .Jsem sice na jednu stranu zklamanej ale na druhou stranu mám jasno.Musím říct že v servisu mně mile překvapili za dvě hodiny práce si neřekli ani korunu :shock: :shock: asi když viděli jak jsem zdrcen.A tím to uzavírám kapitolu kontrolka a JÁ.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Jo jo, tak mi taky nekecali :)
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tak kontrolka check engine vyřešena aneb mýtus či je a není vyřešena!! :shock: :wink:
No co musíme se s tím smířit!! :lol: :lol:
Jinak Ti moc děkujem Kubrte!! :wink:
P.s Scoupéčka jsou na tom stejně je to holt podle výbavy vozu anebo podle nálady Korejců!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

kontrolka

Příspěvek od Gardovič »

Dííííík moc KUBRTE za snažení, tak to jsem úplně v klidu a kontrolka je vyřešena.
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“