Řazení zpátečky

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

to jsem rád, že nejsem sám kdo má tenhle problém, mě tam ta trojka tak jakoby divně lupne, kovovej zvuk, jak tady někdo napsal, ale když jí tam sázim s citem a vykreslim přesně tu dráhu, klidně i při višších otáčkách tak je to v pohodě, jinak zpátečka mi tam de taky dost blbě, párkrát, když už sem neměl trpělivost vyšlapovat 10x spojku, sem jí tam hodil takovou razancí že celý auto poskočilo....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Reklama
 

Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Mě tam ta zpátečka také pokaždé nejde. Jak už bylo psáno je to malá nectnoct našich Háček.

Lantra kombi 1,5 12V GLS/ r. v. 2000.
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

ano Tiburone vykreslená dráha = přesné řazení
s citem jde vše dobře :) ale stejně mě to vadí, budeš to nějak řešit? oprava by asi vyšla draho co? ty táhla to nemůžou bejt?
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

tak hoši, vyměnili mi spojku a rychlosti tam kloužou zlehka jak po másle, takže u mě to bylo evidentně na mrť sjetou spojkou....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Hmm ...
Tiburone gratuluji .. mas problem vyresen .. :lol:

No nemyslim si, ze by primo spojka na to mela nejaky vliv ...
To spis zpetna montaz prevodovky a motoru k sobe ...
A malinko jiny spasovani ...

Jo kdyz jsem svou Lantru od kamose kupoval, tak me na tu trojku upozornoval ....
Ale pry s tim nema smysl nic delat ... ze uz mu to dela od novyho auta ...
Osobne si myslim, ze by se musel vyrobit nejaky atypicky synchron...
Protoze nam to dela vsem, a u stejnyho kvaltu ...

Ale mozna ze se pletu ... Co na to pocitac ??? :)
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no já mám právě spojku asi půl roku starou takže bych ani neřekl že to bude tím...
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek od keeno »

Tu trojku jsem tu řešil před časem taky.Bohužel jsem ale zjistil že se to zhoršuje! :( Trojka kolikrát nechce zapadnout a tak tam šaším jak se dá.Cvakání se při rachlejším řazení taky podstatně zhoršilo takže pánové počítejte s tím že pokud máte stejný problem,budete na tom za čas obdobně :cry:
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no to už jsem taky tak nějak zjistil....takže asi rozpůlit převodovku a vyměnit potřebný věci nééé?nebo rovnou jinou převodovku? :roll: a kolik más Keno nalítáno?
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek od keeno »

necelejch 95 000.Neni to moc ale když jsem to tak počítal tak se to zhoršilo během 500 až 1000 km.Asi taky záleží na jízdě ale já jsem příležitostnej závodník takže si myslim že tyhle hodnoty odpovídají fázi slušného ježdění :lol:
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

miltic píše:no to už jsem taky tak nějak zjistil....takže asi rozpůlit převodovku a vyměnit potřebný věci nééé?nebo rovnou jinou převodovku? :roll: a kolik más Keno nalítáno?
No ono také záleží na cenách!! :( Pokud Ti budou stát součástky víc jak 15
000kč a víš se to vůbec nevyplatí ,bač za tu cenu seženeš klidně dvě převodovky !! Ono se to nezdá,ale může se to vyšplhat i na 30 000 až 60 000kč bohužel!! :wink:
P.s třeba převodovka na Mém Mussu výměnným programu vyjde na 30 000kč bez montáže a s montáži by to vyšlo kolem 45 000kč!!! :evil:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no to je teda pálka jen tak jsem se na to v servise informoval a tam mi řekli že když už se převodovka rozpůlí tak se tam toho najde hodně k výměně takže asi fakt slušná pálka ale jinak řikal kdybych chtěl vyměnit 2 synchrony tak i s prací tak 10.000,- no možná i víc a taky řikal kdybych si sehnal nějakou převodovku (asi z vrakáče)tak že stejně nebude o moc lepší a jinak fakt nevim kde by se dala na coupe sehnat :cry:
no a když budu prozatim řadit opatrne (přes neutrál) aby tam nebylo cítit to cvaknutí tak to bude něčemu vadit? bude se tam něco kur.it? dikas
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek od keeno »

No řekl bych že bude i když asi pomalejc.Podle mě se to bude porád opotřebovávat a postupně ničit.
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

keeno píše:No řekl bych že bude i když asi pomalejc.Podle mě se to bude porád opotřebovávat a postupně ničit.
Já taky myslím že se to bude pořád pomalu opotřebovávat :cry: Snad budu mít do té doby nové Coupé :shock: Ikdyž mi to doma asi neprojde :(
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no tak pomalu se opotřebovává každá převodovka, zkus zpecifikovat jak moc :) no v servise se mi na to příští týden podívají vylejou olej z převodovky a prej se taky dá podle toho poznat co s tim je prej co v tom oleji bude ale jinak při pomalým řazení bez toho škrtnutí se to prej neničí prej to je jako když se řadí normálně rychle s kloudnou pčevodovkou tak teda nevim.l......
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Přátelé, kamarádi přidávám další zkušenost s tím řazením zpátečky. Jelikož mám najeto pouze cca 55000 km, nejal jsem se podezřívat spojku nebo převodovku, ale svou ruku a asi v tom něco je. Ta kulisa chce asi pěkně přesný řazení. Soustředil jsem se aby ta dráha při řazení byla přesná co nejvíc a hle během asi šestí pokusů ve čtyřech dnech to šlo pokaždé jako po másle. Tak se budu snažit a uvidim jestli to bylo tou pazourou (asi určitě jo) :D
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“