První garanční prohlídka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Cena je s DPH, jestli kontrolovali geometrii nevím.
V servisní knížce napsali jen datum, kilometry a že byla provedena prohlídka. Jo a ještě vzadu v servisní knížce napsali záznam o kontrole karoserie (kvuli té šestileté záruce).
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Reklama
 

Peter

BA

Příspěvek od Peter »

Vie mi niekto povedat ci okrem mazda sevisu je v BA este iny autorizovany Hyundai servis?
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

servis

Příspěvek od Juraj »

.... najbižší značkový Hyundai Servis máš blízko :

HYUNDAI - servis
Femoto s.r.o.
Myslenická 1
902 01 Pezinok

Tel.: 033/6412 382
Fax.: 033/6412 671
servis.femoto@femoto.sk

... :) ..tipujem, že ti spravia lepšiu cenu ako v AutoPallace Mazda-Hyundai
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Peter

Příspěvek od Peter »

Diky. Na buduci rok to prevereim.
Návštěvník

Cena?!

Příspěvek od Návštěvník »

Cemar píše:Tak jsem dnes absolvoval 1. garanční prohlídku po roce a najetých téměř 12 tis. km.
Zvolil jsem servis Hyundai v Havlíčkově Brodě. Při příjmu se zeptali, jestli něco nezlobí (zmínil jsem jen náznak nestejného opotřebení brzdových kotoučů), a že to bude za dvě hodiny hotové.
Platil jsem: 647 Kč za prohlídku, 619 Kč za olej (Mobil 10W-40, 4 litry), 118 Kč za olejový filtr a 81 Kč za likvidacioleje a filtru - celkem 1465 Kč :)

Pozn.:
-oleje je kousek nad horní značku, stačilo by 3,5 l jak píšou v návodě
-přední brzdiče asi promazali, je tam vidět nějaká modrá vazelína

Ta cena je dnes neuvěřitelná, ikdyž jinde si při cenách cca3000 jistě na nás namastí kapsu, ale zase za 1500,- garančka komplet, to se mě nějak nezdá. :roll:
Ale dneska nehraje u ničeho cena roli, neznamená za málo peněz šunt a za hodně kvalita, může dnes dostat za 5000,- horší službu než za těch 15 stovek 8)
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Takze zacatkem zari me ceka prvni garancni prohlidka.
Volal sem do Brna na Hercikovu kde jsem auto i koupil a tam mi rekli - cena neco malo pod tri tisice. Na otazku co se pri teto garancce na aute dela znela odpoved "olej a brzdy". V servisu jsou jenom do tri do odpoledne. Jak ja zamestnanej k tomu prijdu? Jo a pry na to potrebuji 3 nebo 4 hodiny. Uz se nedivim tem cenam.
Jak dlouho sakra muze takova garancka trvat? Hodinu maximalne.
Kolik muze stat litr sudovyho oleje? No nevim . . .
Jeden znamej co dela v takovym mensim servisu a maji i odtahovku mi tvrdil, ze garancka se ted uz nemusi delat vyhradne ve znackovem servise. Navic tim, ze se udela garancka jinde neprichazi zakaznik ani o zaruku, nevite o tom nekdo neco?
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Nevím jak to je teď, ale když jsem měl felicii a jednou si nechal udělat ůdržbu u neautorizovaného a po roce jsem přišel, že mi kvete kastle, tak mně poslali někam, anebo vše naplno uhradit, je to bordel, protože těžko má vliv hladiny oleje v motoru na záruku na lak. Od té doby jsem s nima skončil a koupil Getz. V Olomouci se mi to líbí mnohem víc a chovají se ke mně jako ke klientovi co si u nich koupí mercedes.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Kuuubik

Prohlídka V Ostravě

Příspěvek od Kuuubik »

Getz 1.3 s klimou, 1. prohlídka 14400 dnes, olej Castrol TXT + geometrie (1200+600 Kč), celk. cena 3760 Kč...
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

ta geometrie...

Příspěvek od Bruce Lee »

Co mám zkušenost s cenama geometrie:
Karviná CRU servis za 1000,-Kč "to je fakt pálka"
Třinec Hyundai Prokeš za 427,-Kč "to jde"
Č.Těšín VOP065 za 450,-Kč "ale moc to už nechtějí dělat"
xxx po známosti za 300,-Kč "super cena".
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Tak ja uz mam taky prvni prohlidku za sebou.
Po domluve s Kufrem, kterej tam dela, v servisu Autostyl - Hercikova kde jsem auto taky kupoval.
Domluvil jsem se na dnesek na sedm na rano s tim, ze budu pri prohlidce u auta v servisu a ze to cele bude trvat 2 hodiny - to me potesilo, protoze nekteri z nas i pracuji a nemaji v umyslu tam travit cele dopoledne.
Kdyz jsem tam lehce pred sedmou rano dojel, vsechno jsme s prijimacim technikem v pohode sepsali a ja jsem ani nejak netrval na tom cumet mechanikovi pod ruce, protoze vim, ze to neni moc prijemny.
Nicmene plati - "duveruj, ale proveruj", ze?
Takze sem odesel na kafe a kolacky a za hodinu a trictvrte byl zpatky jak na koni. Ale co to nevidim - Getzik stoji venku - ze uz by to bylo hotovy - neni mozna . . . no uvidime kolik hodin bude nauctovano na fakture.
Prijdu dovnitr a ptam se jestli uz je to hotovy a oni, ze neni, ze jim pry chybel olejovy filtr nebo co. No dobra - nic se nedeje - tak ja teda jeste chvilku pockam.
Domlouvam se, jestli by nebylo mozne v cene prohlidky i odstranit ramecek, ktery brani instalaci autoradia. Pry se to nejak domluvi. Za chvilku technik prichazi s tim, ze mi prej ukazou jak se "to" sundava.
Tak jo no . . .
Pak sem sel teda na tu dilnu, kuknul sem pod auto - musim uznat, ze to bylo skoro jako novy i po roce.
Mechanik zatim vypustil starej olej a chystal se nalit novej s tim, ze se me nenapadnou poznamkou "bezte si zatim sednout dopredu nez to dodelam" nebo tak nejak, snazil vylifrovat pryc.
Jemu se to nepovedlo, protoze ja jsem mu odpovedel neco ve smyslu "ne, to je dobry ja klidne pockam tady, me to nevadi".
Povedlo se to az nejakymu zastupci prijimaciho technika, kterej vyuzil me slabe chvilky kdyz jsem telefonoval a odvedl si me dopredu.
Mezitim ale mechanik uz stacil vymenit olejovej filtr, dolit olej, nechat bezet motor aby olej protekl vsude a stejne v 4litrovem kanystru zbyl cca litr oleje (pri vypousteni nikdy nevypustime veskery olej nebo ne?).
V salonu jsem cekal dalsi cca trictvrte hodinky kdy nevim co se s autem delo, protoze vsechno krome vymeny oleje a filtru melo byt hotovy nez jsem dosel a olej byl vymenen uz v okamziku kdy jsem odchazel ze zazemi na prodejnu. Pak dojel mechanik s autem ze zkusebni jizdy.
Prave odjizdel prijimaci technik a pta se - "uz vam ukazali ten ramecek?".
No samo, ze ne - tak jsem si s mechanikem sedl do auta a ten se mi jal ukazovat jak sundat panel z radia. Kdyz jsem mu ale k jeho velkemu udivu ukazal, ze to umim a vysvetlil mu o co presne mi jde, tak mi na to odpovedel, ze sam to urcite nezvladnu, sundat palubku je hooodne velkej problem a on sam to dela tak, ze ten ramecek proste zvenku vystriha nuzkama na plech!
No tak nic - budu jezdit dal s radiem na volno - nechce se mi si s tim hrat a strihat si to taky nenecham.
Garancka je hotova, takze nic nebrani zaplaceni a odjezdu do prace.
Velice me udivilo, ze jsem na lejstru od mechanika nasel polozky 1.7 hod a 0.3 hod - secteno pdtrzeno 2 hod.
Na fakture bylo 0.7 a 0.5. Vysvetlili mi, ze mechanik (jako osoba bez jakekoli zodpovednosti kam a co napise) tam zapomnel dopsat polozku "kontrola karoserie".
O tom se prece nebudeme bavit - mechanik neco napsal, vy jste to nedelal - takze na fakture budou 2 hodiny a ne 2.2!
Dalsi vec, na kterou jsem se zeptal byla kde je zbytek oleje kdyz jsem ny vlastni oci videl, ze ve 4litrove nadobe asi litr zbyl.
Takze bud at mi nauctuji 3 litry anebo mi donesou zbytek oleje. Manik, znacne znechucen odbehl na dilnu a ze prej to za chvilku bude nachystany.
Donesli samozrejme podle jejich slov 3 deci (realne asi 2) v 1 litrove nadobe. Nevim - mozna je to fakt vsechno co jim zbylo . . .
Na otazku, jestli je to bezna praxe, ze zakaznikum uctuji vic materialu nez jim fyzicky dodaji mi odpovedel, ze samozrejme ne, ze pouze v mem pripade mi to zapomnel mechanik dat . . . . cha cha . . .

Takze nakonec me to stalo 2636 Kc i s dani.

Jeste to shrnu:
- nauctovali o 0.2h vic hodin prace nez uvedl mechanik (jen pro informaci - 0.2h prace dela 93 Kc)
- dali mi min oleje nez jsem si zaplatil (jen pro informaci - 0.3l oleje dela 119 Kc)
- zdrzeli me o vic nez hodinu, kterou mi narozdil od meho zamestnavatele pokud bych byl v praci nezaplatili
+ dali mi slevu na praci 10% (podle me ji davaji kazdemu zakaznikovi, ktery ma auto koupene u nich)
+ protoze me zdrzeli tak jsem cestou zpatky potkal stopare, s kterym jsem si dobre pokecal

Tak takhle to funguje v Brne na Hercikove . . .
Uživatelský avatar
Petr H
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2005, 13:19
Bydliště: Brno

Příspěvek od Petr H »

Hmm, tak to je mazec. Byl jsem tam na druhe garancce (jsem druhy majitel, takze pro me to byla prvni). Platil jsem to same. Dopisovali mi tam taky kontrolu karoserie, ktera pry byla provedena pri prvni garancni prohlidce, ale zapomeli ji tam napsat (co by se asi stalo kdybych chtel reklamovat nejakou vadu na karoserii a nebyla tam ta kontrola zapsana ???). Postup a cas kontroly byl uplne stejny, ale na posledni garanccku si tam asi taky pockam. Naposledy na me pusobili solidne, ale asi to nebude az tak v pohode. Jinak tech 10% davaji pry kazdemu kdo u nich koupil auto. Nemate nejake informace jaky je servis v AutoBalvin v Brne?
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Já jsem objednaný na čtvrtek do Olomouce, nahlásili mi cenu do 3000,- a za 2hodiny, volal jsem i do Opavy-taky dvě hodiny a prý kolem 2500,-, což nevím, ale kolem může být i ty tři tisíce. Olomouc je blíž. potom napíšu výsledné ceny a spokojenost. Jiný značkový servis v okolí už nemám. Zdarec
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Takže servis v Olomouci mám za sebou a jsem chudší o 2860,-. Materiál čili 3,3l oelje Mobil S 10W-40 891,-, filtr 99,- +kapalima do ostřikovače(jinak ji vozím v kufru :D )+ prohlídka karoserie 250,- + garanční prohlídka 15000km(nemají to od hodiny,ale paušálem) 1080,-. To znamená 2861Kč včetně DPH. Příště zkusím servis v Opavě.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Roman

Příspěvek od Roman »

Tak se koukni do papírů.
eli

1.garančka

Příspěvek od eli »

suma 2200,- s DPH // 3,3l oleje Shell helix plus, filtr a práce
Odpovědět

Zpět na „GETZ“