OPEL Corsa-e Elegance

Jak jsme testovali Hyundai modely.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

petzl62 píše: 21 úno 2022, 07:35 No u Corsy mi stačilo dočíst do konce 5. odstavce a bylo vymalováno :mrgreen: ](*,) ](*,)
Zbytek to jenom doladil do detailu. 8)
Postavíme ti domeček- za milion, ale voda teče jenom hodinu denně a v přízemí, nevadí? Přizpůsob se :-$ A koupit to musíš, pokud chceš bydlet :!: :x
Takže se bavím :mrgreen: :lol:
V kontextu s Corsou-e, je vlastně nová Sportage GT line, nebo Niro obrovské a velmi levné "auto" :-# =D> :D/ :D/
Tak tohle konkrétní auto je typickou ukázkou toho, jak ten, kdo ho objednával zjevně neměl svůj den :roll: . Vzít auto se střední výbavou a cpát do něj pakety, abych ho srovnal s plnou výbavou je blbost, to víme všichni :mrgreen: . Paradoxně tak cena téhle Corsy je vyšší než, když by to byla výbava Ultimate... ](*,)

Co se Nira týče, já čekám na jeho novou generaci, která má přijít snad v první polovině tohoto roku - pokud to bude stejně praktické auto jako dosavadní Niro a zapracuje se na podvozku a cena bude rozumná, má velké šance :wink: .

Až dopíšu "kafíčko", tak přidám ještě odstavec o aktuální pořadí a jeho zdůvodnění, snad vás to bude bavit :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5101
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od petzl62 »

Mě to bavit začne ve chvíli, kdy něco pořídíš a stane se z tebe ten druhý/třetí electrodad a akceleratorelectric a začneš nám tu všem vysvětlovat jací jsme ..., že nemáme domy a nekupujeme elektroauta. Protože to je to jediné co může a bude fungovat, protože je to "levné" :mrgreen: :mrgreen:
Nemusíš platit předraženou DZ a parkovné v Praze a můžeš do centra evropských velkoměst #-o :wink: :mrgreen: :lol:
Určitě o mě víš, že moje myšlení se v tomto za poslední 2 roky značně posunulo a ano, je to hlavně díky tobě, ale mě to za mé stávající situace rozumově, ani ekonomicky smysl absolutně nedává.
Tím ale nechci říct, že mě s tím okolnosti nedonutí jezdit a docela se na to těším, ale vlastnit to, vlastnit to s největší pravděpodobností já už nebudu. [-X
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od idam.i »

Vôbec nevidím problém jazdiť ele.autom.No keďže o peniaze ide až v prvom rade,v dohľadom čase to vidím ako nereálne.No nehovorím nikdy. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5101
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od petzl62 »

Teď si vybavuju, že já vlastně už před nějakými 52 lety jezdil elektromobilem... :idea:
Máma v té době pracovala na dráze a jako 7.-8. letý kluk jsem se v Otrokovicích na nádraží proháněl na tomhle:
vozík.jpg
vozík.jpg (101.31 KiB) Zobrazeno 753 x
Pamatuje si to někdo z Vás? :wink: :)
To byla strašná sranda, sešlápnout s mojí tehdejší váhou ty plechové pedály [-o< :shock:
Ale jak to fičelo. Myslím, že to vyráběla Pragovka :-k
A to ještě s Elonem čůral tatínek po plotech :mrgreen: #-o

Pak přišel myslím Balkancar, ale to už nebylo to pravé ořechové :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mexican »

jou a zaplatit za toto celkom moznostami ohranicene auto (dojazd / priestor) 950 000kc je asi pricinou podobnej tabulky:
A budu sa toho drzat zubami/nechtami. Pretoze je to eko. Totoya veselo predava hybridy, ludia to kupuju ako strhani. Preco nie, spotreba poaradna, celkovo je to vyladene a pouzitelne prakticky pre kazdeho

Vcera som videl test Sportage 4x4 ,6TGDi HEV vo vybave TOP - 960 000kc. Spotreba do 6l pohodovo, v meste okolo 5l
Priestorovo, materialovo a najma vyuzitelne (6st hydromenic, 4x4) uplne niekde inde
Přílohy
Capture.JPG
Capture.JPG (52.42 KiB) Zobrazeno 752 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 243
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Srandista »

Klikli ste vobec na ten link, co tam Mr. :hyu: dal u tej ceny? ](*,)
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5101
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od petzl62 »

Já ano, proč? Přijde ti ta cena adekvátní tomu, že je to auto už 14měsíců v provozu?? :shock:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mexican »

ano klikli sme (teda aspon ja). A podobne ako s nabijackami - ze je jedno auto v republike za "akcnu cenu" nevyriesi situaciu ked si taketo auto budeme chciet kupit piati.

operovat vzdy nejakou cenou predvadzacky NIE JE relevantne posudenie situacie. Pisal som to uz viackrat, tiez spom stonica kupil snad o 15% lacnejsie ale nikomu netvrdim ze je to jeho bezna cena. Pretoze skus ist teraz za dealerom ze si naklikas nejaku vybavu a povies mu, ze chces zlavu. Som zvedavy ako to pojde, kde su pomaly predane auta ktore su len dealerom naslepo zadavane do vyroby. A ludia to beru, ani to nevideli
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To se nám to tu rozjelo :mrgreen: . Chvíli se člověk věnuje práci a už skoro nestíhá číst natož reagovat =D> .

Psal jsem to tu mockrát - to, že v tuhle chvíli v naší rodině elektroauto dává smysl je jen o našich potřebách. Nikomu to nenutím, na druhou stranu, když už fórum máme, proč se tady o myšlenkové pochody a získané poznatky nepodělit. Třeba to někomu nějak pomůže. A pořád je to o tom, že elektroauto nebude jediným autem, je to doplněk pro skákání kolem komína, hlavní auto se bez spalovacího motoru neobejde a sám ještě nemám jasno, pokud se opravdu koupí elektroauto pro ženu, zda moje auto bude jen hybrid (HEV) nebo plug-in hybrid (PHEV). To je všechno ještě před námi, ten proces je tentokrát hodně dlouhý a dost podrobný. Ale ještě jednou opakuju - platí jen pro naše potřeby v naší konkrétní situaci, není to univerzální recept!

Ano Tondo, tohle pamatuju, i když v mnohem horším stavu. A pak kdo tu z nás byl vlastně pionýrem na poli elektromobility :mrgreen: !

Ten link jsem tam dal záměrně ze stránek Opelu, na stránkách Tukasu není ceníková cena a schválně jsem jí i napsal, inzerát časem zmizí. Řešit v těchto textech konkrétní cenu předváděcích aut nemám v úmyslu a nikdy jsem to nedělal. Vždy jsem uváděl cenu ceníkovou, aby bylo co s čím porovnávat.
U Mokky to bude stejné - je to ofiko předváděčka, která je nějak naceněná, ale cenu uvedu ceníkovou :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od idam.i »

Uff,uff tu to fakt fičí. :lol:
Áno tá reálna cena je brutálna.Za svoje ,zhruba rovnako staré som dal 20 tisíc euro.Za 4 roky určite dostanem zaň viacej ako bude stáť tá eCorsa.Napriek tomu netvrdím,že to niekomu nemôže dávať zmysel.
Tondo ,áno tie vozíky si pamätám a tiež aj to aké vedeli byť svižné.👍
Tá Mokka vyzerá v tej zelenej super.Má aj Matrixi?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Ano, testem prošla jedovatě zelená a měla Matrixy :wink: .

Snad se k tomu dostanu brzo :-k ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Smažák
*
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2021, 08:41

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Smažák »

Ahoj petzl. Pises o Otrokovicich. Bydlis nekde v okoli Zlina nebo Uh.Hradiste?
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Pjotr1 »

já mám jiné potřeby a navíc jsem kolenovrt tak elektro auto si za současných podmínek nekoupím, ALE zavřete oči a představte si že máte všechno zařízené (bydlení, rodinu, ...) a každý rok vám na účet přiteče třeba 3M které nemáte kde uplatnit a manželka potřebuje auto každý den jen na 100km. Je to hodně specifický případ, ale jak čteme tak existuje a já osobně jsem Mr. :hyu: vděčný za osvětu a i mně rozšířil obzory a jeho volba mi dává smysl, dík.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je pěkná představa. Ty 3M ročně jen tak přitekoucí by se mi líbily :mrgreen: :wink:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: OPEL Corsa-e Elegance

Příspěvek od Pjotr1 »

3M nemá s tebou žádnou souvislost, ale jen pro mojí představu že si teoreticky takového člověka dokážu představit
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Odpovědět

Zpět na „Testy“