Co mi vadí na Getzu?_

Moderátoři: vipe, Moderátoři

bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Na kapotě se mi udělaly 2 puchýře o velikosti dvoukoruny, po 3,5 letech dost rychle. Ta ochrana proti korozi je opravdu slabá.

Jinak spokojenost za 130000 km jedna závada-indukční cívka (modul)
Jedna závada na LPG-odstraněna v záruce.

kotouče jsem měnil po 120000
čelisti pořád originál

Měním olej, filtry, svíčky a tankuji LPG nic víc.

Nevím jestli vyměnit převodový olej nebo ne.
Hyundai GETZ 1,3 ( 60 KW ) LPG.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Re: Co mi vadí na Getzu?_

Příspěvek od Edward88 »

Pripojím sa k diskusii: Áno, sú to veci, ktoré naštvú:

1) příšerné originální stěrače :x (gumičky) - neuvěřitelně dřely a přeskakovaly (musely pryč) - súhlasím, čím nižšia vonkajšia teplota, tým väčší rachot. Grafitové stieračové gumičky 2 ks v balení za 79.- Sk Tesco to vyriešili. Po jednom stere je okno čisté a bež šmúh

2) vibrace při sešlápnutí spojky (je to tím, že mám diesel?) - mám benzín, ale keď je okolo nuly, tak tesne po naštartovaní - asi 5 sek. cítim ako spojka oneskorene zaberie pri neutráli. Podľa mňa bežné, ale opakujem, mám benzín

3) vyšší než deklarovaná spotřeba (té se nepřiblížím ani náhodou) - súhlas, spotreba je negatívum tohto auta. Dobre zabehnuté, ale vonakjšie mestské okruhy, minimum zápchy, bežná jazda v lete okolo 6,8-7, v zime 7,2-7,8. Na litrový motor je to veľa!!! Asi je to od kusu, lebo niektorí tu píšu že spotreba je dobrá, tak neviem...

4) nešťastně umístěné ovladače obou mlhovek (nejsou vůbec vidět) - mám iba zadnú, spínač je hore na palubke, nemám problém

5) slabý věnec volantu (nepadne do ruky, tlustší by byl příjemnější) - zvykol som si, ale súhlas

6) chybějící kontrolka zapnutých světlometů (byl jsem na ní zvyklej) - anooooo, trefa do čierneho. To, že kontrolka diaľkových svetiel je veľmi slabo až vôbec vidieť je jedna vec, tak pri náhlom strete s policajnou hliadkou ma mykne či mám zapnuté svetlá. Svietim celý rok, je to rutina, ale bodlo by občas hodiť oko na prístrojovku, či som nezabudol.

7) centrál funkční pouze z dveří řidiče (to fakt nechápu, závada to není) - centrál som tam nemal, ale dal som si svoj. Šitný za pár korún, na 3 dvere som kúpil sadu, kde boli 4 motorky do 1000 Sk a skvele funguje už 4 roky aj z miesta spolujazdca! V orig. Hyundai mi ponúkli centrál na 5dv. (tvrdili blbci, že na 3dv. cenrále nemajú a do zadných dverí že sa NEDÁ namontovať!!! - blbosť) za 6400.- Sk!!! Strašná cena!!!

8) zpátečku musím někdy řadit opakovaně (napoprvé nechce zapadnout)
Máte stejnou zkušenost? - nebyť tohto príspevku, tak si to dodnes neuvedomím, ako predošlý šťastný majiteľ Š120L som toto zdieľal celé roky, ale pravda to je. Tá spiatočka tam ide blbo ale preradením na 3 a späť tam naskočí. Razantnejší vodiči a to nehovorím o mechanikoch v servise tam dávajú spiatočku ako keď nabíjajú protilietadlové delo. Ešteže je tá páka dosť hrubá...

... a to čo som si užíval s nábojmi oboch zadných kolies, tak to bola story. Dodnes mi búcha pri dobrzďovaní ľavá strana. Vymenili sme 4 náboje, 1 bubon, a okrem obloženia asi všetko. Toto im nevyšlo.[/b]
Hyundai Getz 1.1 3HB r.v. 2003 Potomac Blue *** Edo, Bratislava ***
Odpovědět

Zpět na „GETZ“