repro

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

ja sam nevim co tam je ale asi u coupe 2003+ sou jine repraky co v tom mojem sedel kamos co ma 1 gen tak prej to hraje lip, ja sem docela ujetej na hudbu a i si ji rad poustim nahlas a sem spokojen s tim co tam je ( kdyz sem to kupoval pocital sem ze tam supnu lepsi repro hned a nakonec sem se na to vyprdl). Otazka je jestli tam treba predchozi majitel nenarval neco jinyho, kdyz to clovek nemuze porovnat tak si kolikrat mysli ze to hraje supr ale jak nekdo pusti neco lepsiho zjisti ze to tak supr neni uz :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

TJK píše:Kurec hoši to tady nikdo nemá Coupe 1.gen :lol:
Já mám a nemohu si stěžovat na zadní reproduktory spíš ten předek potřebuje komponenty bez nich to je o hovně pač já mám bednu v zádu a s spíš sliším jenom zadek hrát předek potřebuje pro detaljnější zvuk .........
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Jerry jak máš teda uchycené ty výšky z komponentů.
Já kupoval ty Esprity dozadu protože se snadněji vyměňují než ty ve dveřích. :lol:
Sub nepotřebuju (ty Helixy hrají z odpuštěním kurevsky i na rádio) protože i v autě nejraději poslouchám jazz, klasiku a ruzné alternativní hudebná styly (jako Ambient, Progressive Elektro, Neojazz, Avant-garde atd.)
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

TJK píše:Jerry jak máš teda uchycené ty výšky z komponentů.
Já kupoval ty Esprity dozadu protože se snadněji vyměňují než ty ve dveřích. :lol:
Sub nepotřebuju (ty Helixy hrají z odpuštěním kurevsky i na rádio) protože i v autě nejraději poslouchám jazz, klasiku a ruzné alternativní hudebná styly (jako Ambient, Progressive Elektro, Neojazz, Avant-garde atd.)
pozor na to nejdriv je potreba nekam dat vyhybky:) a z nich to vse tahat a jinak vejsky se smerujou na ridice a pak zalezi co dal budes mit za komponenty jestli stredy na zpev nebo stredobasy a nebo basy:) a nebo se daj samoska koupit jen vejsky:) a stredy kdyz nepotrebujes tuc tuc:)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Chtěl bych si koupit http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix- ... sprit.html tzn. středobasy a výšky... Jenže já nevím jak nebo čím chytit (nejlépe nahoře na palubce) upevnit ty výšky aby byly pokud možno co nejblíže úrovni uší. Mě se totiž moc nechtějí dělat nějaké "vorrichtungy" :( :lol:
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

TJK píše:Jerry jak máš teda uchycené ty výšky z komponentů.
Já kupoval ty Esprity dozadu protože se snadněji vyměňují než ty ve dveřích. :lol:
Sub nepotřebuju (ty Helixy hrají z odpuštěním kurevsky i na rádio) protože i v autě nejraději poslouchám jazz, klasiku a ruzné alternativní hudebná styly (jako Ambient, Progressive Elektro, Neojazz, Avant-garde atd.)
Já nemám komponenty ale říkám jenom že jsou potřebnější jak ováli do zadku ........pokud chceš poslouchat hudbu ze zadu tak jo ale já si radši poslechnu kvalitní zvuk jak ze předu tak ze zadu a ze předu usliším krásně slova a ze zadu by mi to tlačilo krásně bassy.......už se těším až je tam dám (komponenty) nejspíš půjdu do Dexon nebo Kicker
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

tak sem se zabredl do tech repraku a sem z toho ponekud zmatenej :D Hlavne z toho ze z parametru clovek nevycte asi nic kdyz levny repraky treba za 1200 maj stejny parametry jako ty za 3000 podle ceho to pak odlisujete?

Asi je nejlepsi si to nekde poslechnout ze ? To stejne u zesilovacu napriklad na tehle strance sem nasel nejlevnejsi co ma solidni parametry podobne tem drazsim a nevypada vubec spatne. Otazka stejne je kdy vubec zesilovac potrebuju a co utahne autoradio ? je tam psane 4x45W to znamena ze utahne max 45W repraky ? protoze na tom vebu pisou ze je dobry mit zesilovac uz i k tem reprakum za 1200 co maj RMS 50W coz se docela divim.

Tak kluci prosim vysvetlete mi to :D

tu je ten zesik napriklad:
http://www.ahifi.cz/zesilovace/crunch-pzi-100-4.html

jak pisou v napovede tam tak zesik 60W utahne 120 KW repraky takze je to pro vetsinu dostacujici. K cemu do toho teda davat nejaky drahy repro a zesilovace?
Predpokladam ze co mate zesilovace mate asi 4 pasmove ze ? predni zadni repro a pokud mate basak tak ten je na tom jak ?
nevim jestli budu neco kupovat ale rad se o tom dozvim vic.

ty cenovy rozdily a parametrech temer zadny mi nejsou moc jasny napr
drehe jak blazen :
http://www.ahifi.cz/subwoofery/dls-asb120.html
a levnejsi :
http://www.ahifi.cz/subwoofery/fli-trap-12-twin.html
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

TJK píše:Chtěl bych si koupit http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix- ... sprit.html tzn. středobasy a výšky... Jenže já nevím jak nebo čím chytit (nejlépe nahoře na palubce) upevnit ty výšky aby byly pokud možno co nejblíže úrovni uší. Mě se totiž moc nechtějí dělat nějaké "vorrichtungy" :( :lol:
a proc za ty penize nejsou lepsi spis tyhle ? :)

http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -6-2c.html
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já jsem do předu kupoval Groun Zera 16ky. Hloubky se neboj je tam dost místa (moje repro mají hloubku 90mm a vešla se :wink: Jediný na čem jsem narazil je na uchycení. Origo repra mají takové ty 4 trojuhelníčky na uchycení a já koupil zdrovna ty nejběžnější které se uchycují přímo na prstenci :roll: Zásada je se nejprve podívat :lol: Ale v poho udělal jsem z MDFky redukční obroučky a je klid. V zadu jsou normální 6x9, ale aby to mělo smysl je měnit kup rovnou hodně plátů tlumícího materiálu pač do blatníku tam je pěkná ďoura tak na celou hlavu i s rukama :roll: A pokud tam jen vyměníš repro a tu ďouru nezaděláš, tak ti tam bude vznikat akustický zkrat. To samé platí o předku. Když jiné repro a bude to rozdělané, tak už to vytlumit :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Ty Helix kompo proto že v zadu mám ty samé Helixy ze stejné serie.
Jinak pokud chceš kupovat repro které budeš krmit jen z radia tak vybírej ty co mají vysokou citlivost (odstup signál/šum). Ty co mají nižšší citlivost se dávají na zesík protože s ním si potom můžeš pohrát, protože má výkonovou rezervu a využije "celých" 50W. Já mám radio 4x40W ale skutečný výkon je 2x25W. Při vysokých hlasitostech 25-30 ze stupnice 0-30. už jde slyšet že zesilovač z rádia nestíhá dodávat šťávu do repro ale díky vysoké citlivosti neposlouchám na víc jak 20 (a to už dost mazec pro mé uši). Jinak v zadu mám toto http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix- ... sprit.html. Mají nesmírně kvaitní zvuk ve všech pásmech. Vynikající ve středech (vyšších) a výškách.
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

jakto ze realne jen 25w jako ze 4x40 je spicka a rms je 25w? to sou zmatky v tom, takze pokud by clovek chtel at to hraje poradne tak zesik a pak koupit repraky s vysim rms treba tech 100-120 ?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

TJK píše:Ty Helix kompo proto že v zadu mám ty samé Helixy ze stejné serie.
Jinak pokud chceš kupovat repro které budeš krmit jen z radia tak vybírej ty co mají vysokou citlivost (odstup signál/šum). Ty co mají nižšší citlivost se dávají na zesík protože s ním si potom můžeš pohrát, protože má výkonovou rezervu a využije "celých" 50W. Já mám radio 4x40W ale skutečný výkon je 2x25W. Při vysokých hlasitostech 25-30 ze stupnice 0-30. už jde slyšet že zesilovač z rádia nestíhá dodávat šťávu do repro ale díky vysoké citlivosti neposlouchám na víc jak 20 (a to už dost mazec pro mé uši). Jinak v zadu mám toto http://www.ahifi.cz/reproduktory/helix- ... sprit.html. Mají nesmírně kvaitní zvuk ve všech pásmech. Vynikající ve středech (vyšších) a výškách.
takze mas komponentni i vzadu ? ja sem myslel ze dozadu se cpe teda neco vic basovyho a komponenty dopredu.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

labuznik si rad kvalitne poslechne a na rovinu si rekneme lajcky ze 2 zensky jsou lepsi nez jedna takze............... :twisted: cim vic tim lip a kdyz se nekdo vyzna a uprednostnuje mnuzik tak si to tam napere ze:) taky mam 2x kompi znacka MB QUART !!!! jo a s tema penezma jak tu pises kazda znacka vyrabi ruzne kvalitni veci serie a to rozhoduje! je jasne ze se neco zda predrazeny ale vysledek se pozna:)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

a kam davate ty vejsky vzadu ?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

hlavni je abys je mel vepredu:) ty se prodavaj s ruznejma drzakama ktery maj ruzny uhle a vepredu se davaj na dvere do rozku kde z druhy strany usti zrcatko nebo se prodavaj takovy drzacky na nozcce a ty se davat do spodniho rohu k celnimu sklu! a do zadu no ja je mam namireny tak ze se by se mel zvuk potkat ne stredu, stredu auta :) proste uprostred jak na delku tak sirku tak na vysku:) :)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Odpovědět

Zpět na „COUPE“