zpožďovač osvětlení

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Pro Goblina

Příspěvek od Franta »

Blahopřeju, super. Mohl by jsi dát schéma do formátu BMP, GIF anebo JPG a hodit to na stránku? Je nás hodne co to řešíme. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Ahojte, dlouho jsem tu nebyl tak jsem neviděl reakce. Fotky poskytnu kdo je trochu zručnej v elektronice tak to ma za chvilku hotový, akorát jsem chvílku bádal nad tím jak to zapojit do auta. V úterý to vyfotím a dám sem jak to vypadá. Škoda ze me to nenapadlo vyfotit jak jsem to tam daval. Teď mám zálusk udělat si automatické rosvíceni svetel po nastartovani motoru, v servisu to nabizeji za 1500 coz si myslim ze je docela prehnana cena. Uz mam nejaky napad jak na to ale pockam si na to az bude venku teplo. Jestli uz to nekdo resil sem s tim :wink:
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Pro Goblina

Příspěvek od Franta »

Tak jak to vypadá? Bude něco? Už jsme netrpěliví. Zima jde do pr... a blíží se čas, kdy si budeme moct v klidu něco bastlit na autech.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ahoj
To Franta ...
Zpozdovac vnitrniho osvetleni jsem koupil normalne v supermarketu, tusim to byl Interspar, a stalo to kolem 150 kc.
Pripojuje se paralelne ke spinaci...
Chodi to dobre...

To Goblin...
Cose tyka toho automatickeho rozsvedcovani svetel, tak to jsem tet asi 2 tydny zpet a uspesne vyresil ...
Koupil jsem si modulek od Fy DSTECHNIK namontoval a je po problemu ..
Tady je odkaz...
http://www.dstechnik.cz/produkty/produk ... d9b4f07164
Chodi to super ... Cenu tam uvidis a montaz, me neautoelektrikari trvala asi 2,5 hod. Cistyho casu ... Nepocitam schaneni podkladu a pod.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Díky Víťo,

Příspěvek od Franta »

na tom odkazu jsem hned udělal objednávku, je to fajn....
U toho spožďovače jsem se chtěl zeptat.... je to ten typ, který pomalu snižuje intenzitu světla na 0, anebo ten který určitou dobu drží plné osvětlení a potom v prúběhu asi 3 sec světlo ztlumí až na 0?
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Díky Víťo,

Příspěvek od Vita »

Franta píše:na tom odkazu jsem hned udělal objednávku, je to fajn....
U toho spožďovače jsem se chtěl zeptat.... je to ten typ, který pomalu snižuje intenzitu světla na 0, anebo ten který určitou dobu drží plné osvětlení a potom v prúběhu asi 3 sec světlo ztlumí až na 0?

No ted o vikendu jsem to zkousel a vypada to asi takhle ....
Sepnu spinac sviti plnym jasem vypnu spinac, intenzita svetla se snizi tak o dvacet procent a Za nejakou sekundu (nemeril jsem presne)
Se zacne plynule zhasinat ....
Nejedna se o skokove zhasnuti ...

U toho DS Techniku jsou dobry veci ... uvidis budes spokojen ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Ahoj, je to dobrej obchůdek, ale ta cena toho zpožďovače rozsvícení světel je dost hnusná, udělám si to sám a vlezu se do 100 kč. Je to hrozný jak si tu cenu výrobků navyšují Spíš mě zájímá ten co jsi koupil v tom supermarketu za 150,- do toho už bych asi šel. Příští týden se už do stavby asi pustím, v pondělí ještě musím vyřídit společné zdanění :) tak pak se do toho pustím.
Ten spoždovač v interiéru, se mě taky při otevření dveří rozsvítí při zavření mírně pohasne, no a pak po 10s se začne asi 4 vteřiny plynule zhášet.

Tak přejí mnoho úspěchů ve výrobě a shanění rožínačů světel :wink:
A jestli by VITA mohl napsat tip kam to zapojit, ušetřil by mi 10 minut hledání :)
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ahoj ...
Tak deset minut casu ?? :lol: :lol:
cas se vzdycky hodi ...
No ja jsem to zapojil paralelne ke spinaci u dveri ridice ...
Krabicku jsem umistil pod palubovku a prilepil oboustrannou paskou.
Pod prahem jsem draty k tomu spinaci ...
Hodne stesti pri montazi ... :D
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Franta »

Víťo, nechci ti do toho kecat, ale dveřní spínač obvykle neposílá do drátu ke svítidlu +12, nýbrž kostru.... -12V (dá se vyskoušet voltmetrem), takže jsi vlastně tu krabičku klidně mohl nechat pod tapecírungem stropní lampičky a tamtéž jsi ji mohl i zapojit... paralelně ke spínači, proto že právě tam jeho vývod vede a kostru tam máš vyvedenu taky. Výsledek je shodná funkčnost, rychlejší a jednodušší montáž a nepotřebuješ maskovat někde dlouhé káblíky.
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Vita píše:Ahoj ...
Tak deset minut casu ?? :lol: :lol:
cas se vzdycky hodi ...
No ja jsem to zapojil paralelne ke spinaci u dveri ridice ...
Krabicku jsem umistil pod palubovku a prilepil oboustrannou paskou.
Pod prahem jsem draty k tomu spinaci ...
Hodne stesti pri montazi ... :D
Ahoj asi jsi mě spatne pochopil myslel jsem kam jsi zapojil te rozsvecovac tlumenych světel a ne vnitrni osvetleni.
To jsem si dal pod strechu vedle svetla protoze to je velikosti krabicky od sirek a v poho se to tam vlezlo.
Prave premyslim kam pichnout to zarizeni na ty svetla jestli to dat paralelne na prepinac nebo jinak :?:
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

goblin píše:
Vita píše:Ahoj ...
Tak deset minut casu ?? :lol: :lol:
cas se vzdycky hodi ...
No ja jsem to zapojil paralelne ke spinaci u dveri ridice ...
Krabicku jsem umistil pod palubovku a prilepil oboustrannou paskou.
Pod prahem jsem draty k tomu spinaci ...
Hodne stesti pri montazi ... :D
Ahoj asi jsi mě spatne pochopil myslel jsem kam jsi zapojil te rozsvecovac tlumenych světel a ne vnitrni osvetleni.
To jsem si dal pod strechu vedle svetla protoze to je velikosti krabicky od sirek a v poho se to tam vlezlo.
Prave premyslim kam pichnout to zarizeni na ty svetla jestli to dat paralelne na prepinac nebo jinak :?:
Aha, tak to promin, to jsem te uplne nepochopil .. :oops:
popisu ti, kam jsem dal to spinani na svetla na me Lantre.
Kdyz oddelas spodni plast pod volantem (ten nad nohama ridice) tak na ten plast jsem to prilepil silikonem z vnitrni strany ...
Jinak jsem to pripojoval paralelne k spinaci svetel, aby puvodni funkce svetel zustala zachovana ...
Staci tak ?? :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Jojo tak jsem si to taky predstavoval ze bych to udelat. Tak dik za tip.
Filip
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Franta »

Tak borci právě mi rošťák pošťák donesl balíček od DS-technik s automatickým rozsvěcovčem světel. Když jsem šáh po peněžence, málem jsem koktal. Takže elektronika vyšla i s DPH na 425 kaček (to je ještě slušné), ale poplatek za Profesional Parcel Logistik (z Č.Budějovic) - za expresní balíkovou službu ( k.rrrva nevím proč i tak jsem na to čekal 6 dní) činí ..... poóóózorrrr .... jemných 381.-kaček pohov, (stále jsme ještě jsme nepřekročili státní hranice.....) a potom nastoupil Slovak Parcel Service sídlící na letisku M.R.Štefánika v Bratislavě a s lehkým úsměvem 1075.- slovečkreditú alias devalváčikú za vše... (už se múžete opřít o zeď).
Takže předpokládám ze tenhle balíček šel z Budějek přes LIBANON, LIBÉRII, LÍBII, LOTYŠSKO a LITVU do Najrobi a odtamtud museli vypravit extra hydroplán až na letisko M.R.Štefánika (kvúli toho si asi piloti museli koupit nejspíš mapu a tu taky zahrnuli do ceny) a odtam to pak tady na Liptov poslali poštovním expresnim Rolls-Roycem. Takže United Profesionall Logistik Czechoslovak PRCAL Service (mne sere více a více a úplně nejvíce ). Příště si do Budějek zajedu osobně, vyjde mne to asi tak nastejno a ještě si pokecám s konstruktérem....
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ty kravo...to by snad stalo za revizi podminek dovozu zbozi, jestli te tak trochu nevzali na hool...v CR PPL bud plati primo prodejce, takze platis dovozci primo zbozi, nebo to je do 100,-
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

To je mazec ....
Takovejch lovu ... :shock: A to jsem si rikal sakra jak je ta dobirka draha ...
Sice nemam postu moc rad, ale v tomto pripade boduje ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“