audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

rokolo píše:Ano s SL jsou dodávány i šroubky, ale vzhledem k tomu, že slouží i k přichycení dodávaného orig. krytu (mřížky), kterou nepoužiješ, tak jsou hrozně dlouhé........a potom mají průměr jak parátko na zuby. Já osobně bych na to tak masivní repro nedal.
ceme: ano dělal jsem to dle návodu Andy4 a DanyII. Žádná zrada tam není až snad na to, že to plato musíš při okrajích trochu prohnout, aby jsi ho dostal ze zajetí bočních plastů. Chce to postupovat pomalu a uvidíš, že na to přijdeš :wink: Co se týče těsnění, tak origo repro ho má již nalepené....docela mne to překvapilo jak to maj "dokonalý". Já jsem dráty zpětně přiletoval, ale můžeš dát klidně i svorky.....
mno ja to tak mam uz cca pol roka a drzi to pohodovo, spravil som si svorky aby to bolo vymontovatelne... pod reporom je obojtranna lepiaca hmota co mi ostala z repra MAC audio (cca 1,5 mm hruba)

co sa tyka hudby, bolo treba trochu vyladit hlbky a stredy, pretoze SL 240 su proti prednym originalom dost "nizke"
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Bass

Příspěvek od HCD »

Uz nekdo z vas premyslel o Subwooferu? Ja uz jsem par kroku pred nakupem:)) Bud tubu co bych dal (pokud se bude vejit) do prostoru k rezerve, nebo nejakou standard bednu nejak sikovne prichytit do kufru..

Neni tu nejaky bass-žrout co premysli o tom samem?:))
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

zosik

Příspěvek od _miv_ »

a co uvazejes? jbl, magnat, slony... a zosik?
a ako by si to chcel poriesit? zrusit rezervne koleso ked by si daval tubu? lebo podla mna sice je tam celkom fest sluzny priestor smerom od kolesa k narazniku ale pochybujem ze tam nieco seriozne vlezie... a zrusit rezervu to sa mne vidi skoda... skor bednu do kufra aj ked mas o nieco mensi kufor potom...
skor mozno poriesit fajnovejsie basaky do zadu na plato. by si dosiahol podla mna mohutnejsie bassy bliziace sa snad aj k subwooferu a podla mna by to postacovalo... predsa kufor by bol dost velka ozvucnica... (vyhoda sedanu ) 8)
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bass

Příspěvek od Mexican »

HCD píše:Uz nekdo z vas premyslel o Subwooferu? Ja uz jsem par kroku pred nakupem:)) Bud tubu co bych dal (pokud se bude vejit) do prostoru k rezerve, nebo nejakou standard bednu nejak sikovne prichytit do kufru..

Neni tu nejaky bass-žrout co premysli o tom samem?:))
myslim ze by si mozno urobil lepsie, ak by si nejake solidne koaxialne 6x9 prehnal obycajnym 2 kanalovym zosilovacom... ak dobre tie repro osadis, vytlmis a pouzijes osvedcenu kvalitu pre zosilovac, dosiahnes efekt podobny subwoofru. Ak ti ide o vyslovene trasenie sklami (dovody na to par ludi ma) tak budes musiet pouzit tubu alebo box. Je vsak otazne co zo zvyskom audia - predne komponenty a zadne koaxialy.. pretoze ak tam nechas povodne, tak ti to ta tuba moc nevylepsi (moj nazor)

instalacia tuby by so sebou prinasala hafo problemov (ako pisal Miv napr nutnost vyhodit rezervu)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

Bral jsem to ciste ekonomicky:) Prumerny basak napr od BlauPunkt vyjde okolo 3k. Radio mam taktez Blaupunkt s vystupem na Subwoofer. Zatim bych jen proste napojil radio na SW a neresil zesilovac.. Jeste k tomu bych koupil nejake nove repro do plata. A tim bych dosahl nejakeho prumerneho zvuku ktery by na cas vystacil..

Tubu bych chtel narvat do prostoru pred rezervou, nemusi byt extra velka. Kdyby slo o ten box, nastal by problem se zvedanim plata, ktere kryje rezervu. To bych musel nejak domyslet jeste.

Ale uprimne receno, jsem na toto antitalent a jen se snazim neco splacat:)) Urcite bych si nechal poradit jak dosahnout hodne slusneho zvuku za solidni peniz:)
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

bass

Příspěvek od _miv_ »

ja by som na tvojom mieste urcite kupil fajne ovaly a mas vyriesene basy.
urcite to bude lepsie ako nejaka mala tuba bez zosiku do priestoru vedla rezervy.
resp. ako pisal mexican supnut tam aj zosik a to bude ina kava. stale vravim ze sedan ma vyhodu ze kufor tvori akusi sice nie dokonalu ale urcite lepsiu ozvucnicu ako nejake povodne plato vo fobii... tym nechcem urazat majitelov skodoviek... :!:
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

A co se da nazvat dobrym ovalem?:))

Mam toto radio coz neni nic spica:
http://dodomu.cz/mobilni-telefony/d33_b ... mp-57.html

Tak co k nemu?:D
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

repro

Příspěvek od _miv_ »

to radio nie je az tak zle co sa tyka technologickych featuresov... uz aky ma zvuk a citlive radio to neviem zhoodnotit...
ale... ja by som ti odporucil repro hertz dcx 690. uz som to tu par stranok dozadu rozoberal - otazka je ci sa vlezie pod plato... repro ma dostatocnu citlivost na vybudenie ciste z radia, kedze neplanujes zosik...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Re: repro

Příspěvek od HCD »

_miv_ píše:to radio nie je az tak zle co sa tyka technologickych featuresov... uz aky ma zvuk a citlive radio to neviem zhoodnotit...
ale... ja by som ti odporucil repro hertz dcx 690. uz som to tu par stranok dozadu rozoberal - otazka je ci sa vlezie pod plato... repro ma dostatocnu citlivost na vybudenie ciste z radia, kedze neplanujes zosik...
Mno to vypada slusne, ale co znamena jestli se tam vejde?:D:D
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Kurňa, asi se po nich taky podívám...jenom mě zaráží ten papírový materiál membrány??

http://www.datart.cz/katalog/Reprodukto ... X-690.html

http://www.9000.cz/pdf/dcx690.pdf

Podle obrázku by se to tam mělo vejít...i pod ty mřížky na platě.

Seženete to někdo laciněji??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: repro

Příspěvek od _miv_ »

HCD píše:
_miv_ píše:to radio nie je az tak zle co sa tyka technologickych featuresov... uz aky ma zvuk a citlive radio to neviem zhoodnotit...
ale... ja by som ti odporucil repro hertz dcx 690. uz som to tu par stranok dozadu rozoberal - otazka je ci sa vlezie pod plato... repro ma dostatocnu citlivost na vybudenie ciste z radia, kedze neplanujes zosik...
Mno to vypada slusne, ale co znamena jestli se tam vejde?:D:D
znamena to ci sa nebude dotykat ten vystupeny hribik s vyskacom plastovej mriezky na plate...
kazdy "lacny" autoreprak ma papierovu membranu potiahnutu plastom alebo nejakym inym materialom aby nenasakoval vlhkost... toho ze je to papier by som sa vobec nebal...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Příspěvek od DanyII »

ako zaklad urcite potrebujes dobre radio pripadne zosilovac, ako pise mexican... uz som tu raz pisal ze po vymene radia za o par rad vyssi model sa zvuk vyrazne zmenil uz so seriovymi repro. A to boli obidva modely pioneer a rovnaky vykon 50W. Tubou mozno dosiahnes trasenie okien a uzas okoloiducich ale to bude tak vsetko... s hudbou to moc spolocneho mat nebude. Hudbu musis riesit komplexne a ked nechces do toho vrazit 50 a viac tisic vratane upravy akustiky, vytlmenia, nema zmysel uvazovat nad subom. Niekto tu pisal ze po vymene za SL nepostrehol vyrazne zlepsenie, ale v tomto pripade budu limity niekde inde. Mna dokazu este vzdy prekvapit a to som doma zvyknuty na ozvucenie od Bowersu, ...spetakom trasie tak, ze je problem rozoznat auta...
este k tym hertzom, netusim preco sa za podobny peniaz stale zaoberate horsim riesenim. hraju od 45 Hz oproti 28 Hz u SL. Maju papierovu membranu oproti polypropylenu s karbonovymi vlaknami. Material zabezpecuje to aby bola membrana pevna a zaroven lahka a aby nenasiakala vlhkost. Pre zahratie basov je potrebna bud plocha membrany alebo zdvih a samozrejme x dalsich vlastnosti...
Pri autoradiach sa o najlepsi zvuk v zaklade postara Alpine, pioneer...
a treba brat do uvahy ze za 3 - 4 tisice vam nikto do toho radia neda zosilovac ktory bude hrat... ani alpine ci pioneer, proste neni 50W ako 50W
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.

Mám autorádio Sony.
Našel jsem si o něm toto:

Výkon - 4 x 45W
Frekvence zvuku - Od 10 do 20.000 Hz

Jenomže ty Hertz jsou 45-22000 Hz

Nevadí to něčemu?? Jsem laik, co se týče tohodle :oops:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Nevadí to ničemu, je to frekvenční rozsah, který je dané zařízení schopné přenést. Viz třeba tady.
Akorát ta věc, co má 45 Hz, nezahraje extra hluboké tóny, ale na normální poslech je to celkem jedno.
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Příspěvek od DanyII »

ZdeněkSvoboda píše:Ahoj.

Mám autorádio Sony.
Našel jsem si o něm toto:

Výkon - 4 x 45W
Frekvence zvuku - Od 10 do 20.000 Hz

Jenomže ty Hertz jsou 45-22000 Hz

Nevadí to něčemu?? Jsem laik, co se týče tohodle :oops:
Nevadi to naozaj nicomu, ale s hudbou je to trosku zlozitejsie ako porovnavat papierove parametre. Hudba sa naozaj da pocuvat aj z telefonu, ide o to ako...
Pri tych papierovych hodnotach k reproduktorom vyrobcovia vacsinou uvadzaju frekvencny rozsah pri poklese hlasitosti v pasme do -3db, cize ten reprak je schopny zahrat aj nizsie frekvencie ale pri vecsom poklese, co uz nemusi byt pocut. Trebars ked pustis do repra frekvenciu 30Hz, reprak sice bude kmitat touto frekvenciou, ale nebude schopny tento kmit premenit na zvuk ci uz nedostatocnou plochou alebo zdvihom membrany alebo inym... velmi zjednodusene napisane. A toto vsetko su iba fyzicke predpoklady zahrat danu vec. Dolezita je kvalita a ta zacina pri zazname, snimani, prevodovani, zosilneni, prenosom a konci reprodukciou. Cely tento retazec musi byt kvalitativne vyrovnany. Darmo budes mat kvalitne repraky, ked nedostanu kvalitny signal a naopak. V HIFI plati jednoduchy vzorec, ze reproduktory by mali byt 2x drahsie ako cela zostava. Pri autoaudio to az tak neplati kedze do toho vsetkeho vstupuje vela ruchov z okolia.
Vzdy ide iba o to, co si schopny pocut a rozoznat rozdiel a ci si ochotny za ten rozdiel zaplatit. V kazdom pripade si to treba vypocut a potom zhodnotit. To ze ti niekto ako ja napise, ze zrovna jemu to hra perfektne, alebo niekto iny ze mu staci seria ti nic nepovie...
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“