Výměna oleje u 1.6 GDI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od t0x!n »

Alf6: takze protoze vse muze byt falza, tak nebudu ve finale kupovat nic, ja bych to rekl takhle: muj najezd 8-10t/rok, klidne budu jezdit i na tu falzu, ty 10tkm vymeny to motor dle meho v pohode prezije

Hardcam: ano presne tak vypadaji vsechny moje lahve od zacatku co tu G310ku kupuju

Zlicka: na starym webu to bylo, na tomhle novym jsem to z prvniho pohledu nevidel a hledat se mi to urcite nechce a asi takhle: 2x jsem mel olej z http://www.novakoil.cz , kteri jsou jako ofiko na webu totalu, i tak se mi vysral motor v i30, takze jestli mas, nemas dle meho orig. olej ne nadarmo se rika casta vymena lepsi jak dlouha s super nej olejem, ja budu urcite dal kupoval na tom truckmallu (dobra komunikace, cena, doba dodani)

P.S. naopak pristup novakiolu mi tehdy prisel divny, objednal jsem oleje 4x1l na dobirku, prislo mi to bez dobirky, nasledne mi druhy den volal typek, ze nemaji radi dobirky a posilaji mi fakturu a at ji zaplatim prevodem z uctu (no trosku jsem nepochopil), podruhe jsem vznasel dotaz na dostupnost, protoze je nemeli skladem a ani mi nikdo neodepsal, to byla moje posledni komunikace u novakoilu
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Asi jsi spatne cetl. Tak je te to zopakuju :D Rikal jsem, ze se jim vyplati pancovat jen nejrozsirenejsi znacky - tedy ty oleje, které lide nejvíce kupují a pouzivaji.

Nikdy jsem necetl a ani neslysel, ze by někdo pancoval ceskej Mogul. Trebaze je na tom kvalitativne uplne stejne jako třeba Shell. Akorát u Shellu platite vic za tu znacku
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od t0x!n »

najdi mi specifikaci u mogulu ACEA A5 a zaroven API SM a cenu do 250/l a nemam problem s jakoukoli znackou, ja nasel uz pri hledani do i30 pouze tohoto totala a proto jej taky pouzivam, to ze do Elantry lejes co lejes je tvoje vec, ja minim dodrzet to co chce vyrobce protoze 7 let zaruky je pro me dostatecna motivace :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Hardcam »

Stejne tak, behem zaruky pouze A5ku (jakkoliv se mi prici, ale vymena po 10tkm je naprosto v poho) a tu ma jen Shell AF, Total HKS, Mobil a tim to tak nejak rozumny konci. Je potreba brat v potaz, ze zaruka je na bedrech vyrobce a nelze si tam lit nejaky noname. Muj servis (Asas) vsak vlastni olej nerespektuje a to ja respektuju, neb chci jezdit k nim a ne jinam. Proto si vlastni olej resim mimo prohlidky, avsak budu dodrzovat doporucene.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

t0x!n píše:najdi mi specifikaci u mogulu ACEA A5 a zaroven API SM a cenu do 250/l a nemam problem s jakoukoli znackou, ja nasel uz pri hledani do i30 pouze tohoto totala a proto jej taky pouzivam, to ze do Elantry lejes co lejes je tvoje vec, ja minim dodrzet to co chce vyrobce protoze 7 let zaruky je pro me dostatecna motivace :D
Vidis, ja tam leju taky to, co doporucuje výrobce - olej doporucene specifikace. Ještě te budu něco hledat..to urcite :D Sam mam dost na hledani abych nasel něco pro me auto a ted budu jeste hledat něco na Kiu :D :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Oleje 5W40 jsou preaditivované a mozna se stejnym zakl.olejem jako má 10W40 a jsou spis vhodne na zkrácené interaly. Na 10-15tis.km je spíše vhodnejsi 5W30 resp. 0W40 s jiným zakl.olejem.

Rozbor oleje Motul x-cess 5w/40 (patří mezi špičky v dané specifikaci) po ujetí 4500 mil - cca 7200 km.

Vozidlo: Hyundai Veloster Turbo
http://www.velosterturbo.org/forum/velo ... c-oil.html

Za zminku stojí udaj o TBN - pouhých 3,6. TBN je zkratka anglického názvu Total Base Number, a znamená celkové číslo alkality. Čím je TBN oleje vyšší, tím déle vydrží olej neutralizovat kyselé látky. Číslo TBN u nového oleje je 10,7. Propad čísla je tristní. Ač v testu dopadl vícemene dobře a olej by mazat ještě měl, tak už chránit nebude. A proč? vysvětlení třeba zde:
http://motorove-oleje.eu/tbn-celkove-cislo-zasaditosti

Hodnota TBN 7 až 9 je dostatočné pre benzínové motory
Přílohy
wb-blackstone.jpg
wb-blackstone.jpg (127.8 KiB) Zobrazeno 2399 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Něco hezkého na čtení. Sice starej článek, ale pořád aktuální :)
http://clanky.katalog-automobilu.cz/474 ... ena-lepsi/


.......Prodloužené servisní intervaly vysoce zatěžují motorový olej. Těžko pak odolává mimořádným stavům, třeba horší kvalitě natankovaného paliva, městské jízdě v zimě aj. Cena oleje je ve srovnání se spotřebovaným palivem a cenou motoru zanedbatelná. Olej má motor chránit a ne zkoušet, co sám vydrží. V nejnovějších požadavcích automobilek skutečně nejčastěji figurují oleje SAE 5W-30. Oleje SAE 0W-30 je nutné kvůli dosažení extrémních nízkoteplotních vlastností vyrábět výhradně z polyalfaolefinů, což je dost drahé. Oleje 5W-30 lze vyrábět s využitím hydrokrakátů......

PS:polyalfaolefiny jsou PAO - plněsyntetické oleje
hydrokrakáty jsou HC - (vlastně - svým způsobem) polosyntetika ( naprostá většina olejů třídy 5-40 a zřejmě i 5w-30, ač se na etiketách představují jako "plněsyntetické") jde vlastně o klamání spotřebitele
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
jackdanous
*
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2015, 15:01

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od jackdanous »

Boha jeho, co tam mám dát teda za olej? :lol:
Hyundai i30 kombi, Fleet 2, 2013, 1.6 GDI
Fóbie 1.2 HTP - naštěstí prodáno :-)
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od mikodim »

jackdanous píše:Boha jeho, co tam mám dát teda za olej? :lol:

Ktorý splna vyrobcom stanovenu specifikaciu. Na značke nezáleži.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

jackdanous píše:Boha jeho, co tam mám dát teda za olej? :lol:

prece ten z aut. servisu za 2 litry :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Hardcam »

A neni to jedno? Mne treba nic nezbyde, jestli chci prohlidku v autorizaku. Co na to reknes ted? Ty "rozbory" oleju jsou sice moc pekny, ale uz dost opakovany a pro beznyho uzivatele matouci, obzvlast, pokud ignorujes A5ku 5W30, ktera je pro soucasne benzinovy H mototy dulezta resp. predepsana. Mnoho lidi vcetne me chce klid a v motoru mit to, co tam byt ma. Sice do GDI 2.0 v i40 davam obycejnou 5W40, ale to s tim nijak nesouvisi, to ma jinej duvod.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od sagen »

Predlzeny interval vymeny je zlo...z oleja miznu dobre latky ( vitaminy )...nas prasok na pranie je lepsi ako bezny praci prasok...

Pred 25 timi rokmi bol interval vymeny olejov 5000 km, mozno o malo viac. Motory nemali taku zivotnost, GO po 100.000 km, doba skody 120 a podobne, Favorit bol na rhu par rokov, Lada Samara tiez. Oleje v tej dobe neboli menene ani tak kvoli tomu, ze inhibitory boli nasytene, robila sa tzv. regeneracia oleja doliatim inhibitorov. Problem boli vacsie vôle medzi piestom a valcom, horsie kruzky, takze olej musel aj tesnit. A zasadny rozdiel voci dnesku bol v priprave zmesi v karburatore, ked do valca vstupoval benzin uz odpareny vo vzduchu a cast sa na stenach valca zrazala a riedila olej, ten stracal mazaciu schopnost, lebo spaleny olej bol nahradeny scasti kondenzovanym benzinom. Teraz sa vstrekuje najcastejsie pred saci ventil alebo priamo do valca, doba na odparenie kratsia aj ked kvapky su podstatne mensie, a predsa su u benzinovych motorov uz sadze. Vole pri vyrobe su mensie, motory casto pocas vymenneho intervalu 20 aj 30 tisic km nepotrebuju dolievat olej ( a ani odcerpavat ) a v pohode preziju 250.000 km bez Go a potom ich kupi niekto s " poctivymi 120.000 km a nahrka dalsich 200.000 km, oleje roznych znaciek.

A co kamiony, nepoznam firmu, co kupi 50, 100 novych tahacov a predpisany interval 60 alebo 120.000 km skrati na 30.000 km ( ake pre nas v tomto vlakne strasne velke cislo, zle skoro ako 666 ), a predsa za 4 roky kazdy tahac najazdi od 600.000 km az do 1.000.000 km okrem tych, ktore zosrotuju kvoli havarii, a potom pri vymene flotily tieto 4 rocne stroje so servisnou historiou odkupy v ramci vymeny predajca a rozpreda medzi drobnych prepravcov, kde nabehaju dalsich aj 1.000.000 km, a urcite neberie stale ten isty super kvalitny MO olej, prehliadku s vymenou urobi niekedy v Spanielsku, potom Rusku, Svedsku atd...

Takze ako pisal Hardcam, dodrz specifikaciu vyrobcu. Lebo skumat, ci mas ocelovu vlozku valca alebo hlinikovy valec, ocelovy alebo hlinikovy piest kvoli ochrane pred kyslymi latkami asi nebudes. Potom by si mohol zistit, ze nenajdes olej urceny na ocelove plochy spalovacieho priestoru a ani olej urceny na hlinikove plochy spalovacieho priestoru. No a pre motory s hlinikovym valcom a ocelovym piestom by malo byt zalozene samostatne vlakno. Nestastnici so zlozenym piestom, telo hlinik a vrch z ocele, ti by olej nenasli uz vobec.

Cele je to gynekologicky problem. A ked sme pri tom, trochu na odlahcenie :D/ su pre zenu lepsie vlozky, alebo tampony , a ktora znacka a specifikacia ma vplyv na prijemnejsi hlas, zlepsenie kucharskych schopnosti, ktora viac predlzi odolnost voci starnutiu........
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Kdo má dlouhé večery a nudí se, tak si může číst :D http://www.mjauto.cz/padelane-oleje-cas ... il-a-shell

Pokud chcete mit třeba u Mobilu jistotu, tak Lubstar a.s , autorizovaný dealer Mobil Esso 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
mijat
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 říj 2013, 14:27

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od mijat »

ahojte taka narychlo otazka... zajtra mam 2.garancku s tym ze si chcem priniest vlastny olej,
TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS G-310 5W-30
problem je ze mi nejako zlyhal zdroj, neviete poradit kde narychlo v Bratislave kupit tento olej? bo v cenovej ponuke zo servisu za olej pytaju 57,59€ :evil:
Hyundai i30 kombi Phantom Black 1.6 GDI + Nav
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od idam.i »

Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“