Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od diamond »

Nazdar ALFe viem ,že na umyvanie aut si tu odborník takže šampon ONR, na gumu meguiars na pneumatiky , na interier Autoglym Vinyl & Rubber Care , to všetko mam ešte by som potreboval na vnutorne skla či stačí len ONR , a na lak nejaký tekutý vosk taky čo len tak nastriekam a lahko rozleštím . Díky .
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

čau 8) ja nejsem zadnej odbornik, jen me proste baví pohled na nablejskany auto a tak když je cas a nejaka koruna navíc, tak se tomu rad věnuju :D

Co mam vyzkouseno a mozna, ze se na tom shodne tady vic lidi co si to tu ctou, tak na skla se mne nejvic osvědčilo modre( uplne postacuje) ONR. Je lepsi nez všechny pripravky na skla co jsem vyzkousel. Hlavne nedela smouhy, bordel se na skle skoro nechyta a hlavne diky redeni je ONR velice ekonomicke.

Na plasty mám PERL http://www.detailingpro.cz/p/carpro-perl diky redeni je taky velice vyhodne. Pouzivam na plasty v interieru, motor a nekdy i gumy.
Pokud chces nejaky vosk co te dlouho vydrží, lehce nanaší, vyhodny v pomeru cena/vykon, tak si kup Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer. Je to vlastne sealant. Drži na karoserii dele nez vosky, je ho 750ml a to te vydrži na hodne dlouho. Mam uz druhé baleni a prach se na auto skoro nechyta. Super věc. Hlavne co jsem cetl, tak vydrží neuveritelne moc chemie aby se dostal dolu z laku. :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Tak co pánové, kdopak si taky pořídí iridiovky? :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od vorlajz »

Alfe... já je chci, už kvůli tobě... ;)

ale nevím jaký si mám objednat...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

dyt uz te to Toxin psal ne? Na GDI mas( stejne jako ja) IXUH22I
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Den ... dium+POWER
Ja jsem kupoval v autodíly Pema. Jestli je ještě nabizeji netusim :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od diamond »

Alf6 píše:čau 8) ja nejsem zadnej odbornik, jen me proste baví pohled na nablejskany auto a tak když je cas a nejaka koruna navíc, tak se tomu rad věnuju :D

Co mam vyzkouseno a mozna, ze se na tom shodne tady vic lidi co si to tu ctou, tak na skla se mne nejvic osvědčilo modre( uplne postacuje) ONR. Je lepsi nez všechny pripravky na skla co jsem vyzkousel. Hlavne nedela smouhy, bordel se na skle skoro nechyta a hlavne diky redeni je ONR velice ekonomicke.

Na plasty mám PERL http://www.detailingpro.cz/p/carpro-perl diky redeni je taky velice vyhodne. Pouzivam na plasty v interieru, motor a nekdy i gumy.
Pokud chces nejaky vosk co te dlouho vydrží, lehce nanaší, vyhodny v pomeru cena/vykon, tak si kup Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer. Je to vlastne sealant. Drži na karoserii dele nez vosky, je ho 750ml a to te vydrži na hodne dlouho. Mam uz druhé baleni a prach se na auto skoro nechyta. Super věc. Hlavne co jsem cetl, tak vydrží neuveritelne moc chemie aby se dostal dolu z laku. :D
Diky ti uplne mi to stačí mam tiež taku diagnozu ,že auto musí byť vyblískané inak som chorý :oops: :lol:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Deegr »

Zdravím, ať po tobě koukám, jak koukám, tak tě v těch Klatovech nemůžu vykoukat :D Náhodou jsi černou Kiu Pro_Ceed GT asi taky neviděl, viď? Ale pokud ano, tak doufám, že to bylo v přiměřené rychlosti [-o<
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Čeče neviděl :D Viděl jsem několikrát bílou na semaforech na Plzenské ( a snad je to GT) :-# Tak jsem si říkal...hele Deegr jede no a ted koukám, že máš černou :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Deegr »

Já si to myslel, Elu bych si určitě pamatoval. Jojo, v Plzni je bílá, ale je to pětidvířko. Také jsem ji viděl, ale neměl jsem tu čest potkat i majitele.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem přez město jezdil několikrát. Nechal jsem si měnit olej pro utišení "chtíče" :D http://autodilna-klatovy.webnode.cz/kontakt/ , tak jsem to byl projet. Jinak p. Rubáš bezva chlap, jezdím k němu rád. Byl mně doporučen tady Dalinem. Skoda jen, že má pořád málo času :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Trochu reklamštiny ( video) - benefity pro běžného řidiče 8) 2:04

Reportáž o našich olejích s nanočásticemi v pořadu TV Prima Autosalon Extra

http://www.millersoils.cz/aktuality
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

Alfe jsi takový fajnšmekr na oleje. Znáš TEC-2000 Oilbooster nebo jsi ho dokonce zkoušel?
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Do oleje žádná dodatečná aditiva nepatří. Nezkoušel jsem a ani mě to neláká :D Ty už jo?
https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... vych-oleju
( Ing. Jaroslav Černý, CSc. Ústav technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha)

Ale jiny servis kam také jezdim, pouziva pro zmenu TEC-2000 Engine Flush( na uvolneni pistnich krouzku) a pry z vynikajícim výsledkem. Ale to u vozu co mají jiz hodne najeto.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

Alf6 píše:Do oleje žádná dodatečná aditiva nepatří. Nezkoušel jsem a ani mě to neláká :D Ty už jo?
https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... vych-oleju
( Ing. Jaroslav Černý, CSc. Ústav technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha)

Ale jiny servis kam také jezdim, pouziva pro zmenu TEC-2000 Engine Flush( na uvolneni pistnich krouzku) a pry z vynikajícim výsledkem. Ale to u vozu co mají jiz hodne najeto.
On pravě žádný chlor ani kovový častice neobsahuje, vlastně nemá v popisu ty funkce aditiv uvedených v tom článku. Splňuje normy API atd., co se uvádí na olejích. Používá se v kombinaci s Engine Flush. S TEC-2000 jsem začal kamarádit, když mi čistič vstřiku ušetřil nějaké peníz, minimálně za opravu vstřiku, u Megana. Měl ve volnoběhu hrozně nepravidelný chod a tonoucí se stébla chytá, tak jsem obětoval 400 Kč a nelituji toho. Jak mávnutím proutku se po aplikaci volnoběch upravil na normál. Tak jsem vzal i aditivum do oleje. Řekl jsem si, že když čistič umí zázraky, tak snad aditivum bude pro motor taky dobrý. Je pravda, že tady nemůžu učinky objektivně posoudit, do motoru nevidím. Ale pocit, že trochu motoru pomáhám je asi stejný, jako ty měníš oleje v extra krátkých intervalech. To by jsme musely rozpůlit motory a porovnat s jinými bez používání aditiv nebo standartních intervalech výměn oleje.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jo, to máš pravdu :D Ono není nad osobní zkusenost. Avsak proti dodatecnym aditivum do oleje(stejne jako sportovním filtrum) mam trochu averzi. Sportovni bavlnene filtry vim, ze zkouset nikdy nebudu a ty prisady do oleje...nevim. Zatím me to nelaká. Ale pokud te to pomohlo a mas s tim dobrou zkusenost... 8)
Ja zas vyzkousel Iridiove svicky a vim, že to nejsou jen reklamni zvasty. je to třeba proste zkusit.
Snazim se vybirat oleje s lepsim zakladovym olejem a lepsim slozenim jiz z vyroby. Ted jsem ve stadiu takových pokusu. Jen pro porovnání dnes po vypusteni Mobilu 1 Peak Life 5w-50 jsem cucel, jak byl olej cernej. Stejne jako co jsem videl Shell 5w-30 minuly rok, ale na nej jsem ujel dvakrát vic km :shock:
Ono uz jen diky vnitrni recirkulaci výfukových plynu olej drive degraduje :) A ten Mobil1( Mobil s 1 na konci je top výrobek Mobilu) proste diky slozeni lepe čistí. Někdo muze namitat, ze je to blbost, ale ja vim co jsem videl :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“