Hyundai Accent 1.6 benzín

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

Já jezdím po dálnici 2x týdně a s posilovačem řízení nejsou vůbec žádné problémy.Je to trasa Velká Bíteš-Malacky a to co tady popisujete tak sem se s tím ještě nesetkal.
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Tak trochu oživím topic....
Dneska jsem byl s manželkou a dcerou v Jihlavě, tak jsem si schválně odmáčkl na palubáku spotřebu. Jel jsem předpisově v obcích, jinak 90 - 100 km/h a jediný, co jsem pro spotřebu udělal je to, že jsem z kopců vyřazoval - ikdyž u motorů se vstřikováním se říká, že to je spíš kontraproduktivní. Se spotřebou jsem fakt spokojen.

Obrázek
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Certe, to už máš lepší spotřebu než kdejakej nafťák :D a jinak Accentík slouží ??
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Musím souhlasit...takovou spotřebu jsem míval přes zimu taky, akorát, že jsem auto nešetřil a skouslo to i občas 140km/h
Teďka už mi to kleslo pod 5 l/100...asi se oteplilo :)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Borek »

A z kopce fakt nevyřazuj-máme v Tiburonech měřáky okamžité spotřeby a tam vidíš,že když vyřadíš,tak tam spotřeba je.Když jedeš z kopce a nevyřadíš,tak se ti po chvilce(když si člověk dá pozor,je to i cítit)uzavře přívod vstřikování-a okamž.spotřeba spadne na 0. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Rudolf »

Borek píše:A z kopce fakt nevyřazuj-máme v Tiburonech měřáky okamžité spotřeby a tam vidíš,že když vyřadíš,tak tam spotřeba je.Když jedeš z kopce a nevyřadíš,tak se ti po chvilce(když si člověk dá pozor,je to i cítit)uzavře přívod vstřikování-a okamž.spotřeba spadne na 0. :wink:
Jenomže zase auto brzdí motorem. Mám vyzkoušený (a v nějakým časopise to dělali taky), že je lepší vyřazovat. Pokud je pod kopcem rovina a nemusí se tedy pod kopcem brzdit.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Rudolf »

cert píše:Tak trochu oživím topic....
Dneska jsem byl s manželkou a dcerou v Jihlavě, tak jsem si schválně odmáčkl na palubáku spotřebu. Jel jsem předpisově v obcích, jinak 90 - 100 km/h a jediný, co jsem pro spotřebu udělal je to, že jsem z kopců vyřazoval - ikdyž u motorů se vstřikováním se říká, že to je spíš kontraproduktivní. Se spotřebou jsem fakt spokojen.
Obdivuhodné. S benzínovou Fábií jsem jezdil dlouhodobě za 5,3, s Accentem nejdu pod 6,5. Nepočítáš si celkovou dlouhodobě?
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

cert: velmi solidna spotreba.. a najma na to ze je to 1.6 a tych km tiez este nemas moc... mas tam zrejme solidne palivo, vela kopcov smer nadol, malu premavku a lahku nohu ... co sa tyka vyradovania zkopca - radsej tam mam 5 a pri dlhsic klesaniach 4, pripadne 3 aspon neusmim furt dobrzdovat brzdami
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Vilda píše:Certe, to už máš lepší spotřebu než kdejakej nafťák :D a jinak Accentík slouží ??
No, spotřeba je fakt v pohodě - ani jsem to u tak syrovýho motoru nečekal. Tohle je spotřeba na okreskách po kopcovité Vysočině - po městě to je vyšší, tak to 8,5 l/100km jistí. Jinak je Accentík v pohodě - no problemo až na to jednou zaváhání posilovače řízení na dálnici - už jsem to zmiňoval v jiném tématu. A co Tvůj Accent, předpokládám, že taky pohoda.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Rudolf píše:
Borek píše:A z kopce fakt nevyřazuj-máme v Tiburonech měřáky okamžité spotřeby a tam vidíš,že když vyřadíš,tak tam spotřeba je.Když jedeš z kopce a nevyřadíš,tak se ti po chvilce(když si člověk dá pozor,je to i cítit)uzavře přívod vstřikování-a okamž.spotřeba spadne na 0. :wink:
Jenomže zase auto brzdí motorem. Mám vyzkoušený (a v nějakým časopise to dělali taky), že je lepší vyřazovat. Pokud je pod kopcem rovina a nemusí se tedy pod kopcem brzdit.
No, přikláním se k Rudolfovu názoru - když vím, že pod kopcem budu brzdit, tak nechám kvalt, ale jinak plachtím.... Motorem se snažím brzdit co nejčastěji - pošetří se brzdy i benzín.

Rudolf píše:
cert píše:Tak trochu oživím topic....
Dneska jsem byl s manželkou a dcerou v Jihlavě, tak jsem si schválně odmáčkl na palubáku spotřebu. Jel jsem předpisově v obcích, jinak 90 - 100 km/h a jediný, co jsem pro spotřebu udělal je to, že jsem z kopců vyřazoval - ikdyž u motorů se vstřikováním se říká, že to je spíš kontraproduktivní. Se spotřebou jsem fakt spokojen.
Obdivuhodné. S benzínovou Fábií jsem jezdil dlouhodobě za 5,3, s Accentem nejdu pod 6,5. Nepočítáš si celkovou dlouhodobě?
Celkovou si nepočítám, auto jezdí z 80% po městě a tam to je v těch 2 - 3 km trasách +/- 8,5l/100km.
Mexican píše:cert: velmi solidna spotreba.. a najma na to ze je to 1.6 a tych km tiez este nemas moc... mas tam zrejme solidne palivo, vela kopcov smer nadol, malu premavku a lahku nohu ... co sa tyka vyradovania zkopca - radsej tam mam 5 a pri dlhsic klesaniach 4, pripadne 3 aspon neusmim furt dobrzdovat brzdami
No, solidní palivo - tohle je na nejlevnějí benzín od TANK ONO, na Vysočině je kopců dost, ale krátké, takže co jedeš dolu to taky hned jedeš nahoru, takže ta kopce moc vliv nemají - myslím, že lepší spotřeba by byla v polabské nížině. Provoz normální sobotě odpovídající a lehká noha - nevím, s Golfem jsem tam jezdil za víc.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od DanyII »

V kopcovitom terene sa da usetrit palivo vyraznejsie ako na rovinkach. Dole kopcom mozes ist zadarmo a smerom hore nebudes mat dvojnasobnu spotrebu, teda ked nepojdes za 3 plny plyn... Na trase Or. Lesna - Krasno mavam priemerku 2,1 - 2,2 po Zilinu 3,4. Podobne to bolo smerom na Terchovu
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

cert píše:
Vilda píše:Certe, to už máš lepší spotřebu než kdejakej nafťák :D a jinak Accentík slouží ??
No, spotřeba je fakt v pohodě - ani jsem to u tak syrovýho motoru nečekal. Tohle je spotřeba na okreskách po kopcovité Vysočině - po městě to je vyšší, tak to 8,5 l/100km jistí. Jinak je Accentík v pohodě - no problemo až na to jednou zaváhání posilovače řízení na dálnici - už jsem to zmiňoval v jiném tématu. A co Tvůj Accent, předpokládám, že taky pohoda.
Tak, já jsem se dostal na okreskách nejmíň na 6.2, ale je prostě zima a spotřeba tomu odpovídá. Jinak Accentík je absolutně v pohodě, už i to řazení se začíná usazovat a jenom už čekám na jaro, abych nahodil elekrony a kraťasy 8) A rychlost taky z kopce vyhazuju, na vyhozenou mi klesne spotřeba o 3 - 4 desetinky ..... jo a s 1.6kou max. spokojenost !!!!!!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

Tak trochu oživíme téma :D/ nějak to tady chrápe :-# .Za 4 měsíce najeto 5000km s autem spokojenost =D> akorát mě chvilkama trápila taky dvojka jako myslím Vildu(něco o tom psal),ale už si to asi "sedlo".Dneska sem byl koupit alu kola-CAMPO 5,5x14 za 1.800kč/ks+přezout na letňáky-Pireli-P6000.Co se týče spotřeby tak se to pohybuje od 5,5 do 6,2l/100km.No a v sobotu vezmu Ácu na delší výlet do RUMUNSKA na 9-10týdnů služebně.Je to asi 1300km,ale pojedeme to na dvakrát asi v půlce cesty noclech a ráno pokračujeme.Bude plně naložen 4 montéři+věci na 9týdnů a zbytek chlast :D tak sem zvědavej na tu spotřebu :?:.Hlavně,aby se tam Áca nezalíbil nějakýmu Rumunovi :-k a nejeli sme domů vlakem ](*,)
Obrázek
Obrázek
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak se nám hlavně vraťte všichni ve zdraví zpět. [-o<
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

Díky :)
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“