Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od diamond »

toto si kupim až na jeseň ,teraz mi prišlo toto Optimum Instant Detailer & Gloss Enhancer zajtra skusim do kombinacie zo zeleným ONR
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jo, to by mohlo byt super. Pak napis výsledek a nebo i pridej fotku.

PS: ja na wet coat pouzivam jen mokry hadr a vodu. Funguje to také :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

V tydnu by mel dorazit pylovy filtr Champion za 165 Kč. Jsem zvedavej na kvalitu. Nemate ho tu nahodou uz někdo?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od diamond »

Alf6 píše:Jo, to by mohlo byt super. Pak napis výsledek a nebo i pridej fotku.

PS: ja na wet coat pouzivam jen mokry hadr a vodu. Funguje to také :D
jasné dam vediet ako funguje ,. ešte rozmýšľam nad týmto carpro reload sealant spray podľa diskusií je to lepšie jak wetcoat
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

tak ho kup taky a pak napis recenzi :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od diamond »

Optimum zelený a onr detailer = vysoký lesk aspoň na mojej farbe TUCSONA samotne optimum zelené také lesklé nebolo ,aktívna pena ValetPro Advanced Neutral Snow Foam je fajna asi lepší šampon som nemal riedil som 150 ml a 450 ml destilovanej do napeňovača podľa mňa bude dobrý aj na ručné umývanie prvykrat som bol spokojný z autom ake je umyté ,.

meguiars detailer to je zase slabota som dosť sklamaný po 80 km auto je dosť špinavé a to bolo sucho ,. predtým som umyl zeleným ONR dal nejaký tekutý vosk za 5 € a auto urobilo 5 jazd po 80 km a vyzeralo skoro jak umyté sem tam mušky manželka hovorila škoda umývania proste parada ONR ,. ešte šampon meguiars gold tak ten je dobrý účinný ma aj lesk lak je taký hladší ,. no a nakoniec meg na pneumatiky hm lesk a farba výborná výdrž za sucha neviem ale za mokra 10 min :oops: tu píšem o bielej farbe :mrgreen:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

megs na pneu jsem mel také a velika spokojenost. Ted mam pro zmenu toto:
http://www.detailingshop.cz/kola-a-pneu ... nace-pneu/

Dnes dorazil vzduchovy a kabinovy filtr. Zatím nejlepší ceny co jsem kdy videl a diky tomu mohu klidne menit 2X rocně a stejne dvojnásob usetrim proti autorizaku.
Přílohy
P1050937.JPG
P1050937.JPG (121.51 KiB) Zobrazeno 805 x
P1050936.JPG
P1050936.JPG (66.68 KiB) Zobrazeno 805 x
P1050935.JPG
P1050935.JPG (70.21 KiB) Zobrazeno 805 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Filtr vzduchový a kabinový vyměněn. Oba po cca 6 000km.


U vzducháče není mezi Hengstem(nalevo) a citelně dražším Purfluxem žádný rozdíl. Kdyby nebyl každý popsán, tak si myslím, že se jedná o dva identické filtry. Zkoumal jsem je ze všech stran: tzn správná "zalitost" krajů papíru, rovnoměrné rozložení a neporušenost jeho skladů, geometričnost a rovnoměrnost břitů na dosedacích plochách, jejich tvrdost, resp. poddajnost atd Počítal jsem i "žebra" a kvalitativně jsou na tom oba shodně. Naprosto! Na obalu u vzducháče Hengst se napsano, ze kvalitativní nahrada za tento filtr je Mann a Mahle/Knecht. Vsechno je nemecka kvalita. Zrejme se jedna také o totozne filtry. Byt každý s jinym popisem.
P1050938.JPG
P1050938.JPG (100.1 KiB) Zobrazeno 802 x

Hengst tesni v boxu naprosto dokonale. Proste musí padnout jak prdel na hrnec :D Purflux byl ještě o 1 mm sirsi a to mělo za následek(pokud se filtr "neprirazil" vice k jednomu okraji), ze gumove tesneni se zacalo odchlipovat :( Byl uz moc na fest. Ale pokud se "prirazil" vice k jedne strane, tak no problém :)
P1050945.JPG
P1050945.JPG (82.07 KiB) Zobrazeno 802 x
Purflux po najetí 6 000km. Fotka trochu zkresluje, protože je uz docela hnědý a bordelu ma mezi zebrama pozehnane.
P1050940.JPG
P1050940.JPG (146.22 KiB) Zobrazeno 802 x


U kabinového Championu za 160 Kč bych akorát vytknul horši zpracování okraju, nez v pripade filtru HERTH+BUSS JAKOPARTS, který jsem pouzival doted. U H+B jsou okraje lepe vyztuzene. Ale co bych chtěl za 160 Kč? :) Padne taky jako ulitej. Takze ve finále spokojenost.
Přílohy
P1050946.JPG
P1050946.JPG (40.14 KiB) Zobrazeno 802 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Volali mne z pojistovny Uniqa, že mají pro me novy navrh na pojisteni a " cenová úspora je výrazná, ale je možné vyzkoušet různé varianty spoluúčasti a připojištění dle Vašich požadavků"

Mam dotaz:

- jake varianty spoluucasti a pripojisteni by u mého 3 leteho vozu prichazely v úvahu? Mate někdo nejaky tip?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
kody26
*
Příspěvky: 80
Registrován: 12 črc 2007, 21:15
Bydliště: Prešov

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od kody26 »

Ahojte,
Elu uz mam konecne doma,tak sa trosku podelim s tym co sa stalo:
cca 2 mesiace dozadu som isiel na planovanu vymenu dielu v ramci zaruky,pri ktorej mi mali skontrolovat motor,pretoze mi par tyzdnov predtym zasvietila kontrolka check a po diagnostike v autorizaku sme sa dohodli,ze sa to podrobnejsie pozrie pri tej vymene...
Diagnostika pri tej prvej navsteve vraj vykazala nizky tlak oleja ,takze sa rozobral vrch motora,vsetko vyzeralo ok,tak pozreli spodok a nasli tam nejake piliny ](*,) ](*,)
Takze auto ostalo v servise,po doplneni pozadovanych udajov,sa cakalo na schvalenie importerom a nakoniec mi schvalili vymenu motora ako aj novy katalyzator v ramci zaruky....
Potom sa dost dlho cakalo kym pridu vsetky diely(neposlali cely motor ale prisiel po jednotlivych dieloch),posledny tyzden sa to skladalo a nastavovalo a dnes som bol pre auto....
Skoro dva mesiace som bol bez auta ,nahradne som nedostal...tak som to musel riesit poziciavanim od rodiny a znamych :evil: ...
Neprajem nikomu tie nervy a stres ...trvalo to cele hroozne dlho...nie je to moje prve auto znacky Hyundai,doteraz som mal dobre skusenosti,no teraz sa moja dovera riadne nastrbila...
Ale dam Ele este druhu sancu :wink: ,snad je vsetko zle uz za mnou a bude mi robit uz len radost...predsa len kupim auto a po troch mesiacoch zistia,ze motor je skoro KO...a pritom mesiac pred zacatim problemov,bola Ela na stvrtej garancke,kde menili olej a pod. a vystup z diagnostiky bol,ze vsetko je OK :-k ...
Zatial som tu na fore necital,aby mal niekto nejaky vaznejsi problem s Elou...riesia sa tu ake pneu,aky vosk a ja ci budem mat novy motor :cry: ...
Mal uz niekto nejaky vaznejsi problem s Elou?
Hyundai Elantra 2011 1.6 Style ,biela
Ex-Chevrolet Cruze 2011,1.8 LS plus,strieborná metalíza
Ex-Hyundai Elantra 2001 2.0 i GLS,zlatá metalíza
Ex-Hyundai Accent 1996 1.5 12 V GLS,tmavozelená metalíza
Ex-Hyundai Pony 1993 1.5 GLS,tmavomodrá metalíza
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Myslim, ze tu nikdo zadny problém nemel, akorát Sarin mel nejakou zavadu asi s kolem? Proste mu tam něco klepalo. Třeba o tom napise vice.

Budme radi za to, ze tu resime jen vosky a pneu. Co by za to kolegove s i30 dali :D ( to byl vtip)
Hlavne, ze mas Elu doma a muzes jezdit. Tak preju, aby bylo vse do budoucna Ok 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem si vsiml jedne věci:

Cas od casu kouknu v garazi na spodek auta. Zejména na spodky prahu jak jsou ty gumove krytky. Je jich tam v rade asi šest. Ted nevim presne.

Co me zaujalo bylo nasledovne:

Z praveho prahu jak jsou tam ty zlabky( viz foto - fotka prevzata z fora i30, abych to nemusel fotit- snad se autor nezlobi)
IMG_3891.JPG
IMG_3891.JPG (113.93 KiB) Zobrazeno 764 x
a z toho jednoho zlabku se udelala kapicka vody. Dnes jsem v desti nejel, ale jel jsem v desti a před cca 4 dny a nasledne jsem auto i myl. Zkusel jsem oddělat ten gumovy spunt - záslepku z prahu ihned za prednim kolem( zlabky jsou hned v prahu za prednim kolem)a spodek spuntu byl vlhky taky s par kapkama vody.

Pro zajimavost jsem ihned zkontroloval druhy prah vozu na opacne strane. Nic ze zlabku nekapalo. Tak jsem zkusmo vydloubnul spunt- záslepku a také byla trochu mokra.

Nikdy jsem takhle prahy nekontroloval a proto me to prekvapilo, jestli se tam nekudy mohla dostat voda. Jako potoky vody to nebyly - jen par kapek :D

Nejsou tam ty zlabky kvuly odtoky vody z prahu? Protože když oddelam ten spunt- krytku, tak se ty prahy zdaji jakoby dvojite.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Dnes jsem objednal 2 plechovky Vifu(á 175 Kč) a na vyzkoušení nové aditivum Bishops Original BiTech 1-C6-431

K vyzkoušeni dopomohl i fakt, ze mají akci na dopravnem za 0 Kč :)
Přílohy
aditivum-do-benzinu-bishops-original-bitech-1-c6-431.jpg
aditivum-do-benzinu-bishops-original-bitech-1-c6-431.jpg (17.66 KiB) Zobrazeno 747 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“