Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od Espero »

Peníze mám, o tom to není. Já se vbankách naučil základnímu bezpečnostnímu opatření, aby mě pokud možno nikdo neokradl na účtu, se kterým veřejně operuju. Totiž, když kartu ztratím, někdo mi zfalšuje jí údaje, aby se dostal k účtu anebo se k nim dostane rovnou, pak je sice má, ale nic mi nemůže ukrást, nebo skoro nic. Takže chodím po ulici s kartou k účtu, na kterém je nula, nebo skoro nula a když pak potřebuju něco koupit, převedu si peníze mobilem až třeba v obchodě jen na ten jeden nákup. Možná to je jinak, ale vím proč to dělám.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od oltcitak »

Tieto presuny medzi bežnými a sporiacim si robim aj ja, akurat su nechávam viac na bežnom ako "0,01" :mrgreen: ale hlavne hotovost musi byt vždy nachystana pre "strýka prihodu" :-k
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1780
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od Maras »

Espero, vybavuje se mi dobře, že už si něco podobného řešil se ztrátou mobilu, nebo poruše mobilu? Taky jsi neměl žádnou hotovost, co? Někde by to asi chtělo udělat změnu.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od Espero »

Je to důsledek zkušenosti, kde mě kapsáři kdysi okradli ve vlaku a kromě všech dokladů a bankovní karty mi ukradli asi 7 tisíc. Od té doby to dělám "jinak".
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od oltcitak »

Evidentne to "funguje" :-k
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2163
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od milosh »

Kolik máte procent na těch spořících účtech? To už bych to dal radši do dluhopisů, když ne do akcií.

Jako ale slušná schýza. Já se teda taky o bezpečnost atd zajímám dost, ale toto už je moc.
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od oltcitak »

Neboj admine, vsetko je prvy krát :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2807
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od Espero »

Nejde o úroky, vklad převyšuje limit, do kterého je úročeno.

A teď k těm finančním investicím: Je celkem jedno jestli do akcií nebo dluhopisů, ale platí, že finanční riziko musí být rozloženo, a to tak, že část investic má být alokována do cenných papírů s vyšším výnosem (rizikových), část se středním a část s nízkým (jistých a relativně bez rizika). Potom v důsledku pohybu cen těch cenných papírů, které vlastníte a které se mění každým dnem, máte proveden jakýsi hedging, kdy celkově bude s největší pravděpodobností výnos o něco nižší, než průměrný, ale bude lepší než úročením vkladů. Potíž je v objemu, aby bylo možné portfolio cenných papírů takto diverzifikovat (rozložit), neboť se jedná o vyšší počet investičních titulů a relativně kvalitně lze rozložit, pak na to potřebuje nějakých 70 milionů Kč. Takže když by někdo z Vás, jak psal, penize nejradší dal do akcií třeba, pak ano, ale pouze velmi krátkdobě v řádu dnů, jinak riskuje ztrátu, což je dáno cenovou volatilitou. Nevím který investor kupuje papíry pro výnos z dividend anebo kupónu (úroku) u dluhopisů, všichni jdou po ceně a ta cena je dána jak tím úrokem u dluhopisů nebo ziskovostí u akcií , ale hlavně důvěrou investorů v kvalitního emitenta těch papírů a ničím jiným. A je velmi proměnlivá (volatilní). Proto do cenných papírů neinvestuji v tak malém objemu, (řekněme řádu desítek nebo stovek tisíc Kč). Problém není investovat, problém je neprodělat. Výhodou investic finančních je sice větší likvidita proti jiným typům investc, (umění, nemovitosti, cenné kovy atd.), ale také je s tím sopjené vysoké finanční riziko, když tomu investor nerozumí. No a když to dělá prostřednictvím bank, pak to není lepší, protože v případě výnosů se s bankou dělí, ale v případě ztráty nese riziko sám, banka se ke ztrátě nehlásí. Já totiž prvních 10 let v bankách na investičním bankovnictví dělal a dalších 20 let pak jsem dělal systémového finančního riskmanažera, (řídil jsem finanční riziko banky v objemu asi 287 miliard Kč tenkrát).

Takže možná jsem profesně postižen, neboli deformován metodami eliminace a řízením rizika, ale vím, co činím, přičemž to, že přijdu o potěšení z veteránské akce vlivem toho, že jsem zapomněl na to, že banka mi 2 týdny před tím napsala, že bude zavírat internetové bankovnictví dnes, je pořád menší problém než riskovat finanční ztrátu v důsledku nošení větší částky hotovosti nebo bankovní karty k účtu, na kterém je vyšší částka zůstatku. Asi tak. A klidně se mi smějte.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9070
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od idam.i »

Nevidím dôvod sa smiať.
Každý nech koná,ako uzná za vhodné.🤷‍♂️
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8055
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od Mexican »

ja niekedy nestiham krutit hlavou..A to si myslim, ze mi veci nejdu moc jednoducho. Toto snad uz ale nemoze byt nahoda

celkom cestujeme..Teda celkom dost, s tym ze všetko co mame je v aute. Doteraz v osobakoch, posledne dva roky v obytke. Kamera (insta x3), fotak (bezzrcadlovka a dva objektivy), niekedy 3 notebooky (nepytajte sa preco). Vzdy mame hotovost v sejfe v obytke ze ak by sa stalo cokolvek tak dojdeme domov. A tym domov myslim pokojne 3-4 tisic km

doma drzim hotovost malu, resp aby sa nepovedalo (ekvivalent 200 euro) s tym, ze mame bankove ucty, samozrejme. Je 21. storocie. Nie jeden, mame kazdy svoj so zenou (ine banky) a dva spolocne kde som ja vlastnik a ona disponent a obratene. Vsetko plonkovne a nepremiove banky (moneta, fio, air, mbank), všetko účty zdarma a bez podmienok. A nikdy, opakujem nikdy sa mi na cestach nestalo ze by som ostal bez penazi..Ja chapem, ze clovek tazko meni zauzite zvyky ale chce to trochu menej veci komplikovat a planovat a ono to zrazu bude vsetko paradoxne u Espera fungovat lepsie. Verte mi :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2163
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Náhrada za Esperovu H1/6 VAN - Peugeot Boxer 2000 Blue HDi

Příspěvek od milosh »

Vidim to stejne. Ale uctu mate teda dost, na to, ze jste 2, my jsme 4 a mame 4.
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“