repro-Accent

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

:shock: hmmm, to by mohlo aji pěkně hrát, hezké... škoda že má Getz tak malý kufr... :?
Getz 1,3 MAX
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

ondra.rs píše::shock: hmmm, to by mohlo aji pěkně hrát, hezké... škoda že má Getz tak malý kufr... :?
Taky mi z toho kufru moc nezbylo :twisted: .. Furt jsem si říkal, že tak často celej kufr nepotřebuju a ono občas jo :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jirka píše:Ještě by mě hoši zajímal jeden názor. V kufru mám woofer, v platu třípásmový ovály, ve předu ve dveřích originál repro a zevnitř zrcátek výškáče. Co byste dali do těch dveří dolu?? Středobas neo bass. Vím že jsem se ptal, ale nevěděli jste co kde mám, takže jste to nemohli posoudit jako celek. Ve služební fabii je výškáč a dole mi přijde že to je jen bassák (má pěkný hloubky)..Tak nevím
Středobas... basy nejsou směrový, takže ti bohatě stačí ten subwoofer.. nehledě na to, že nic nenahradí bednu, takže nikdy nedostaneš ze dveří takovej bas jako z wooferu..
A kdybys měl dole jen basy, tak by ti chyběl kus pásma, páč ten třípasmovej zadek ti to nezachrání.. nejdůležitější je kvalitní předek, tam taky přeci sedíš ;)
Důležitý je, aby ti dohromady celá soustava hrála komplet kmitočtový spektrum.. to znamená woofer do nějakých max 100Hz, záleží na kolik je naladěnej, aby nezkresloval a ostatní repra ten zbytek.. nejlepší možnost, je, u ostatních reproduktorů ořezat nejnižší kmitočty, aby se ti tam neprali s wooferem.. mě to můj pioneer umožnil, takže woofer při normálním poslechu jede do 80 Hz a pioneer ostatní repra odřezal a začínaj na 80Hz.. a fakt je to znát, menší zkreslení.. větší kvalita, lepší zážitek z poslechu..
No na soutěže jede woofer do 50Hz a ostatní repra začínaj na 125Hz a vlastně jsou stažený.. ale to je jiná kategorie a s normálním poslechem to nemá co dělat :twisted:
Sakra.. chtěl jsem napsat jen ať tam dáš středobas a takhle se rozepíšu.. to sem celej já :-)
No ale když už sem v tom, tak si nemůžu odpustit, že nejlepší volba je koupit dvoupásmovej komponentní system s kvalitní vyhybkou.. to znamená i vejšky k tomu středobasu.. jde o to, že jsou ty vyhybky naladěný přesně na ty svoje repra a zase se neperou o kmitočty.. nejni nic horšího, než když nacpeš do muziky nehorázný prachy a máš tam pak akustický zkraty který už se blbě řešej :-)
Ach jo.. muzika v autě nejni na pětiminutovej rozhovor.. kdybys chtěl nějak poradit nebo pomoct, tohle je moje parketa 8) :twisted:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Díky MartasZ. Já z toho nedělám hi-fi jako ty, jen jsem to chtěl trochu vylepšit. A to se bednou povedlo :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jasný.. ptal ses na repro do dveří.. jde o to, že spousta amatérů.. nic proti.. se to snaží nějak vylepšit a spíš to zhoršej :roll: a pak se divěj :twisted:
Jééé.. mě se povedla krátká reakce :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“