Problémy s dálkovým ovládáním

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martensio
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2009, 21:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Martensio »

Zdravím pánové,

tak mi taky před garančkou začla blbnout spínačka. Nová je tedy objednaná a bylo mi doporučeno si na to dávat pozor a pokud se to objeví,tak stačí prstem zmáčknout otvor pro vstup klíčku a uslyšíte cvaknutí.
Škoda Favorit

Peugeot 307 Break

Hyundai i30 CW 1,6i CVVT Classic Plus
Reklama
 

Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

Taky to budu reklamovat,nejspíš ale až při své první návštěvě servisu...Mám ale trochu obavy,že při demonstrování závady bude jak naschvál fungovat vše normálně..Musím si vybrat nějakej teplejší den kdy je auto víc prohřáté,všiml jsem si totiž,že za chladnějšího počasí se tato závada téměř neprojevuje
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

Tak jsem byl navštívit servis ohledně této závady se spínačkou a bylo mi řečeno že jsem první ohledně této závady...
Nicméně v těchto vedrech to opravdu nefungovalo,záruku bez problémů uznali a budou v Autostylu zjišťovat kdy by mohla dojít nová spínačka a dají mi vědět.Jestli to bude za 7 nebo 30 dní je mi jedno,páč na to nijak nespěchám.
Každopádně to prý na hodinu nebude jak tu psal "poradna I30" ,protože budou muset vyměnit všechny zámky na autě... :roll:
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od alarm »

hodinu a 10 minút :mrgreen:
Zámok vo dverách, ak dobre píšem, sa povolí cez plastovú krytku zvonka bez demontáže čalúnenia (cez ten otvor, kde ja mám namontované osvetlenie dverí pri otvorení).
Je to jedna skrutka.
Ale môžem sa mýliť... :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od SKV »

Tak jsem dneska zajel do servisu s tou zasekávající spínačkou. Udělali to, co mě taky napadlo, ale netroufl si. Nastříkali to nějakým kontoxem nebo WD a rozhýbali. Zdá se, že už to nezůstává vyset. Akorát zase projetých zbytečných 50 km.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
pav.nem
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2010, 04:51

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od pav.nem »

Ondras85 píše:Tak jsem byl navštívit servis ohledně této závady se spínačkou a bylo mi řečeno že jsem první ohledně této závady...
Nicméně v těchto vedrech to opravdu nefungovalo,záruku bez problémů uznali a budou v Autostylu zjišťovat kdy by mohla dojít nová spínačka a dají mi vědět.Jestli to bude za 7 nebo 30 dní je mi jedno,páč na to nijak nespěchám.
Každopádně to prý na hodinu nebude jak tu psal "poradna I30" ,protože budou muset vyměnit všechny zámky na autě... :roll:
Výměna sady zámků se dá bez problémů zvládnout za půl hodiny.
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

To je dobrý vědět,nicméně mi bylo řečeno,že tam auto budu muset nechat celý den...
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Chrochnik »

Mně v servisu řekli tak 3 hodiny, výměna zámků, kódování klíčů. A také mi řekli, že jsem s tím problémem první, že ani v Hyundai o takovém problému neví... nicméně souhlasili, že mi to vymění. Když jsem si po 3 hodinách přišel pro auto tak mi technik řekl, že nic neměnili, že jen seřídili díl který zamyká volant. Nějaká součástka co zapadá do hřídele volantu aby ho zamkla prý byla mimo osu a tak se mohlo stát, že někdy nechtěla zaskočit. Je to 3 dny a problém se nevyskytl, předtím mi to v těch vedrech dělalo každý den, maximálně obden, takže snad je to už vyřešené... klep, klep :D

EDIT: problém se po zbytek léta nevyskytl, takže to opravdu byl ten zámek volantu
Naposledy upravil(a) Chrochnik dne 30 pro 2010, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

Dnes jsem byl v servisu a řešili to tak,že se do vložky-na klíč naskříkalo WD-čko a problém je zatím pryč..
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
begg
*
Příspěvky: 16
Registrován: 18 dub 2010, 11:25
Bydliště: SK - BA

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od begg »

Mam tento problem (obcas nefunguje DO pri zamknuti, hlavne teraz ked je tak horko) uz dlhsiu dobu a nejak som sa nevedel dogulat sem napisat. No a tu mam hned odpoved aj bez opytania. Tak sa mi to paci, to je parada :) Pockam teda do garancky nech to opravia. Dik


EDIT: Na prvej garancke "to premazali", ale problem sa prejavuje dalej, dokonca aj teraz ked je chladnejsie pocasie a mam pocit, ze spinacku musim teraz stlacit este silnejsie aby to cvaklo a auto slo zamknut. Takze bude nasledovat reklamacia.
:hyu: i30 1.4 Sport + ISG
Obrázek
Uživatelský avatar
krakonoš
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2010, 19:05

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od krakonoš »

problém se spínačkou jsem vyřešil když jsem do zámku nastříkal teflonový sprej a od té doby mám asi už rok pokoj, je tam něco mechanického co drhne a necvakne... :D
Lukas25
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2014, 01:11

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Lukas25 »

zdravím všechny, tak mám takový větší problém. Dnes jsem chtěl otevřít auto a nic, auto na dálkový ovladač nefunguje, tak jsem to chtěl otevřít klasicky přes zámek klíčem a to bohužel také nejde, můžete mi tedy někdo poradit co s tím? zkoušel jsem oba klíče co k tomu mám ale ani jeden nefunguje. Takže co teď? auto nutně potřebuji ale nemůžu se do něj dostat
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od ivan »

Lukas25 píše:zdravím všechny, tak mám takový větší problém. Dnes jsem chtěl otevřít auto a nic, auto na dálkový ovladač nefunguje, tak jsem to chtěl otevřít klasicky přes zámek klíčem a to bohužel také nejde, můžete mi tedy někdo poradit co s tím? zkoušel jsem oba klíče co k tomu mám ale ani jeden nefunguje. Takže co teď? auto nutně potřebuji ale nemůžu se do něj dostat
Pokud Ti nejde odmeknout tzv.ručně to jest mechanicky s obyčejnym kličem :!: :!: :!: Tak je problem v centralu ,poznaš to podle toho,že při otočeni kliče bys měl citit odpor proti směru Ti to nedovoli odemknout :!: :!: :!: :!: Prostě lajicky to nejde doleva ani doprava otočit debilnim obyčejnym kličem :!: :!: Jo jo mikro spinače jsou hrozny bestie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Umi to dělat i jiny zavady sami perličky :mrgreen: Zkontrolujte te nejdřive kabelaz u dveři řidiče bych začal ,to je nejčastějsi zavada centralu zlomeny kablik :!: ](*,)
Funkci ovladani samotneho ovladače centralu poznaž podle blinkru nebo světel se to rozblika pokud neni fuknce zapojena uslyšiš cvaknuti relatka system je dany to jsou indikatory centralu :!:
Ps Pokud blikače zablikaji nebo světla či houkačka za troubi ovladač je funkčni :!: :!: Dneska v modernich vozech central neni jen central,ale i alarm a jsou k nemu jeste pridruzene funkce ,ktere ovladaji dalsi funkce :!: :!: :!: Takže moje rada zni zni zkotrolovat kabelaž u řidiče dveři ,pak diagnostiku,pokud to ma mikrospinače vše přes diag :!: :!: :!:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Lukas25
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2014, 01:11

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Lukas25 »

Děkuji za radu, ale můžete mi někdo poradit jak se do auta dostat když klíčem otočím, ale nic se neděje, auto stále zamknuté a na dálkový ovladač vůbec nereaguje? Auto prostě nejde za žádných okolností otevřít. Mám tedy zavolat asistenční službu nebo? Jestli mi vůbec technik z tý asistenční služby pomůže, protože si neúčtuje málo a i když se mu to nepodaří tak to musím zacvakat. Vztahuje se na toto záruka od výrobce? Jsem už docela zoufalí.
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“