Sonata - problemy s motorem

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Cypísku tos udělal hezkou rozborku! víceméně jsem spíš myslel vypucovat jen ten dosed samotného krokáče, respektive jeho vstup do sání, bo samotný krokáč je dost zasraný a zalepený a jestli ten bordel jednou nepřepere a odejde cívečka? nevím zas tak učený na tento problém nejsem, žeby Ivan věděl víc? No takže ti to ted maká jak má? Tak to je v phoděěěěěěěěěěěěěěěéééééééééééé! :D Jinak v Mariánkách je furt lpg za rovných 12.- kč a to je taky pohoda kuwa! Za 3 hodky vyrážím je horko jako prase tak se do toho auta už i těším. :wink: čus
sonata 2.0 16v lpg automat
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2258
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Lukino píše:Ivane, zrovna mi jdeš do "rány". Rozebírám teď něco a taky čistím, Arva je nějaká slabá - kde kupuješ ten Tvůj zázrak :?:
Zrovna v pátek jsem čistil startér na jedný popelničce od Wv golf 1986!!
Špinavé to bylo až běda! :shock: Tak jsem ho musel pořádně vyčistit,chtěl jsem Vám něco z toho nafotit a mám pouze dvě fota,ale i to stačí!! :) Obrázek
Na prvním obrázku vidíte,jak to už po několika minutách to vypadá po očištění a když si tu fotku zvětšíte,tak krásně vidíte jak rotor je krásně čistý a jak to na tom hliníku krásně ta špína slézá!!
Obrázek
Na druhém obrázku vidíte kyblík s pěnou,ale když si to zvětšíte a podíváte se na to prázdné místo bez pěny,tak vydíte tu chemickou reakci,ta voda jako vře a dělá takový malý výr a tím se to právě čistí,všimněte na té pěně,že špína zůstává na té pěně a je pořád na hoře!! :D
Jak říkám je to hodně vhodné na to kam člověk nemůže se štětcem ,tak si poradí jinak,že jo!!! :lol: :lol: :wink:
Jmenuje se to Supermafrasol a je to s vodou ředitelné a je to na mytí motorů a průmyslových strojů,dále je to hlavně Ekologické!!! :!: :!:
Což o Arvě říct nemohu,taky jsem jí používal a pak mi tam nerostla tráva!!! :shock: Po mafrasolu žádný problém!! 8)
Mě to vozí díler od firmy Mafra a sto jí to podle balení,já osobně beru vždy tak 25 litrů a vyjde to na 2 500kč!! :? Ale jinou věc na tak dobré čištění neznám a tohle fakt umí!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

ivan píše:...taky jsem jí používal a pak mi tam nerostla tráva!!! :shock: ...
Ivane, ty máš v dílně trávu ? :oops: :P :P
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2258
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Josef píše:
ivan píše:...taky jsem jí používal a pak mi tam nerostla tráva!!! :shock: ...
Ivane, ty máš v dílně trávu ? :oops: :P :P
V dílně trávu nemám!!! :roll: Jak Tě to vůbec napadlo??? :roll:
Já mám venku postavený takový nájezdy a ty stojej na trávníku a tam meju auta na takovým plácku a na tom plácku je tráva!!! :lol: :lol: :wink:
P.s a pořád roste a roste po arvě ani náhoudou!!! :shock: :wink:
Toť na vysvětlenou,v první dílně kde mám zdviž je beton a v těch ostatních ve třech jsou ty jak se tomu říká takový ty dlaždice,ale je to na podlahu!!! :lol: :lol: Já dělám auta a né podlahy!!! :oops: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
matokopr
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 čer 2006, 10:54
Bydliště: Kopřivnice

Krokáč

Příspěvek od matokopr »

Zdravím všechny! Jsem tady nový a chtěl bych se s váma taky podělit o mé zkušenosti a na druhou stranu se něco dozvědět. S volnoběžným krokáčem jsem měl taky problémy. Praskl mi totiž ten trojcípý plastový věneček, který zabraňuje otáčení hřídelky. Ale naštěstí se to dalo slepit vteřinovým lepidlem a už to drží pěkných pár desítek tisíc km. Podařilo se mi ale ztratit tu trubičku, která je ještě zasunutá v otvoru, ve kterém jezdí ventil. Mimochodem byla pěkně připečená. Nevím jestli tím, že jezdím na LPG. Nicméně asi tam nebyla tak důležitá, protože auto jezdí v pohodě. Ale přesto vás chci poprosit, jestli by se vám to někomu podařilo změřit a zakreslit, tak bych si to nechal udělat.
HYUNDAI Sonata 2.0 16V GLS LPG, rv.98
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

WOW, další zelená sonátka, jako ta moje :)))


no spíš z jiného soudku, jak to máte pánové se spotřebou? mám benzína a žere mi to tak těch 9-11 litrů, to je podle me dost, takže chci zajte někam do servisu at se mi na to mrknou... ma s tim nekdo nejaky zkusenosti, jak snizit spotrebu?
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

2,5 V6 - dlouhodoba spotreba 10,3. Ale moc na spotrebu nejezdim. Na dlouhe trasy se da jet do osmi, ale tak jsem jel jen jednou, spis 9-9,5. Mimo obec 120-130, pri predjizdeni 3 a plny plyn.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
matokopr
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 čer 2006, 10:54
Bydliště: Kopřivnice

Spotřeba LPG

Příspěvek od matokopr »

Tak moje Sonatka (2.0, 16V, 220 tkm) si papne tak 12 l plynu. Teď, když jede pořád klima tak spíš 13. Většinu km najezdím do práce (25 km). Nejsem žádný divočák a hlavně poslední měsíc jsem jezdil hodně v klidu. Ale někdy se to fakt nedá, když teď někteří jezdí v obci 35-40 km/h. Na benzín nevím, protože na něj jen startuju a navíc mi to na benál jede blbě. Asi přicpané vstřikovače. Jede to jakoby na 3 a půl válce. Nekultivovaný chod. Nejhorší je to při nízkých otáčkách. Při vyšších se to trochu ztrácí. Už jsem s tím měl problémy. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti jak je pročistit, tak prosím sem s tím.
HYUNDAI Sonata 2.0 16V GLS LPG, rv.98
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

podtlak

Příspěvek od cypisek »

Kluci jste mi schopni někdo poradit kde přijdou připojene ty podtlakove hadičky ze sani ?? včera mi poskladali motor nahodili do auta ale nějak hadičky zůstaly nezapojene ... 2.0 16v
Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

čau, čau, po dlouhý době. Hele kouknu se u sebe, mám sice starší model, ale snad to bude stejné ... O víkendu budu zase u svýho auta, tak pak dám vědět ... Zdravím
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Cypisku, se moc omlouvám, ale ještě jsem se nedostal k autu. Nicméně vývody A1 a A2 vedou na čidlo k termostatu - A1 do vrchlíku čidla, A2 do jeho boku. Třetí vývod myslím P mám zaslepený origo čepičkou. Zítra to ještě zkontroluju, jestli to píšu dobře a dám vědět, koukal jsi se už na hmservice :?:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Problémy se startováním

Příspěvek od alda »

Ahoj kluci, už jsem se rozepisaval jinde, ale tady jsou oborníci :D tak přidávám i zde. Můžete mi někdo poradit? Mám takový malý problém. Asi před půl rokem mi odešlo palivové čerpadlo na Sonatě 2.5 V6 24V 99r. LPG. Benzín mi sice nikdy nedošel, ale čerpadlo se odporoučelo. Auto jsem startoval vždy na benzín. Najednou nešlo nastartovat. Pak jsem čerpadlo vyměnil a od té doby mám problémy se startováním. Na benzín to startuje déle a chytne až tak za 3-5 vteřin nepřetržitého startování. Někde mi řekli, že jsou přicpány vstřikovače, jinde zase něco jiného (svíčky, kabely - mám na nich najeto 40000 km), ale nikdo nic kloudného. Tak nevím, když je auto studedné tak je to trochu lepší, když je teplé je to horší. Jen pokud se motor vypne a hned (tak do 5 minut) nastartuje chytne okamžitě. Mám takové tušení, že by to mohlo být nějaké čidlo, nebo sytič (pokud tam nějaký je), nebo váha či krokovací motorek. Dík.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od cypisek »

Lukino : hadičky poradil hujer z Prahy .. ale ono to jede se mi zda uplně stejně teď jak před tím co byly odpojene :roll: :lol:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: motor

Příspěvek od Lukino »

cypisek píše:Lukino : hadičky poradil hujer z Prahy .. ale ono to jede se mi zda uplně stejně teď jak před tím co byly odpojene :roll: :lol:
Doufám, že jsem Ti neporadil blbost. Seknul jsem se hodně? Přiznám, že jsem na Tebe úplně zapomněl, tak už Ti dlužím dvě piva (to první za manuál) :oops:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startováním

Příspěvek od Lukino »

to Alda: tak to nevím, ale vzhledem k tomu, že píšeš, že problémy začali po výměně čerpadla, hledal bych chybu tam. Jinak problematické teplé a studené starty může dělat cívka. Jinak jestli máš na svíčkách 40000 tak asi taky budou k.o., ale jen názor. Zkusil bych klasiku: svíčky + kabely + kabel k cívce + diagnostika. Teda ty svíčky - nemáš ten model co se musí sundat sání kvůli výměně svíček? - jestli jo tak to potěš prdel ... v tom případě bych jel na diagnostiku hned ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Odpovědět

Zpět na „SONATA“