LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Borek »

Jo,je tam bezpečnostní ventil ve vzduchotěsné schránce přímo na nádrži a upouští to pod auto(u mě takovou černou kroucenou hadicí) :D .Takže když ti fetka odhodí jointa pod auto v době,kdy ventil upouští... :mrgreen:
S aut.upouštěním LPG mimo auto se počítá právě pro případ požáru,aby se nádrž neroztrhla a raději "odhořela" mimo vnitřek auta.Jednou dělali v Autosalonu na Primě test zapálením aut na LPG.Tam bylo i vidět,jak ventil odpouští LPG,které bezpečně odhoří mimo vnitřek.
Myslím,že v dnešní době,kdy je čerpačka LPG doslova na každém rohu,není potřeba hazardovat s nějakým "nápadem" ](*,) ,vykuchat omezení plnění nádrže a tankovat do plna. [-X
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

přesně, nejspíš se nic nestane to se shodnem. Ale stejně minimálně budeš mít nájezd 350-400km a budou fakt okrajové situace, že během té doby bys nechtěl stavět a nepotkal čerpačku :roll: za těch 10-15% navíc to myslím nestojí, ale je to na tobě. Já s nájezdem okolo 420km v repulibce, na slovensku ani v německu problém opravdu nemám :P a benzin to jistí....
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

když jezdíš,pamatuj si pumpy,jezdím po celé čr vim kde natankuju uplně bez problémů,velikost nádrže neřeším,v něměcku jsem taky ještě neměl problem :mrgreen: ,s rakouskem je to horší :-k ,hold jsem jel na benzin,v letě chorvatsko,našel jsem si pumpy po cestě na internetu podle dojezdu a uplně bez problémů. :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
jirka100
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 13:17

Re: LPG

Příspěvek od jirka100 »

To plneni není až nadoraz, je to na 95 %, údajně bezpečné, tak nevím, jsem zvědavý, jak velká nádrž se mi do I30 1.4 Classic max.vejde.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Borek »

jirka100 píše: je to na 95 %, údajně bezpečné,
Krásně napsané-ÚDAJNĚ :mrgreen: .Když nebudeš parkovat někde blízko mě,tak si v tom nech šťourat jak chceš. :-k
Norma a továr.nastavení je na 80% kapacity(důvody jsou jasné :!: ).Nevidím absolutně žádný důvod k hazardu,když na předpisově naplněnou nádrž ujedeš 400km a víc na LPG,čerpačky jsou na každém rohu,další stovky km máš v benz. nádrži,nehledě k tomu,že bys jednou za čas stejně měl auto projet na benzin(promazání sedel ventilů,vyjetí benzínu s kvasící biosložkou).....tak o co ti jde???(hazard s tvým životem je mi ukradený,ale co ostatní kolem tebe :?: ).Zkoušet,co údajně #-o říkal nějaký pablb v hospodě? :roll:Tlak čerpadel u benzínek je mírně různý,takže u jedné načerpáš svých upravených 95% a u vedlejší 100%(protože z běžné 45l nádrže je 5% jen 2,25l).
Jaký náraz asi vydrží při havárce přetlakovaná nádrž,když ji ještě nárazem ve vteřině zmenšíš?
Opravdu nechápu,co tě vede ke spekulacím a nelegálním úpravám-ohrožování bezpečnosti všech kolem tebe. ](*,)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
jirka100
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 13:17

Re nadrz 95 procent

Příspěvek od jirka100 »

Nikoli pablb v hospode, ale docela uznavany technik viz
Šli jsem i do skladu, kde mi ukázal různé nádrže, které montují Ale dal jsem na jeho rady.NA to ale také nabídl za cca 200,-Kč odblokování nádrže s možností jejího plnění na cca 95% bez snížení bezpečnosti.
Odkaz
http://www.chrysler-club.net/forum-tema ... osti-35404
Docela pochybuji, ze by LK auto delalo neco, co by ohrozovalo bezpecnost treba obcanu v orlickych horach
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Re nadrz 95 procent

Příspěvek od Borek »

jirka100-nezlob se,ale napsat o někom,že je uznávaný technik(kým?),když je ochotný dělat takovéto nezákonné prasárny(zásah do omezovače plnění nádrže LPG na 95%,když je povoleno a nastaveno plnění na 80%),tak min.u mě je to uznávaný vypatlaný superdobytek technik :!: :evil:Šmejda,který to udělá bych zavřel,za všeobecné ohrožení :!: Snad máš základní školu(když ji nemá ten machr technik) a trochu si vzpomeneš na roztažnost plynů(propan/butanu) :idea: .Teploty v létě uvnitř auta dosahují takové výše,že vyhořelo i spoustu aut,jen proto,že se uvnitř teplem roztrhl plyn.zapalovač.Tak jak se na ty teploty/tlak bude tvářit nádrž naplněná na 95% v noci při 15st.,když přes den bude v autě 60 stupňů a víc. #-oNehledě k tomu,že ti to může nastavit na 95% naplnění na tlak někde jejich čerpačky poblíž.Ty vezmeš LPG o pár km jinde,kde bude mít čerpadlo trochu jiný tlak(to je normální)a natlačí ti 100% :!: :shock: .Tak kam se sakra ten plyn asi na sluníčku roztáhne? ](*,) Proto je tam předepsané a nastavené množství plnění na 80%.
Zkus mě odpovědět(už jsem se tě ptal a odpověď žádná),PROČ to někdo může chtít?Z jakého důvodu chceš přeplňovat povolený limit nádrže LPG,když je čerpaček jak maku :?: :?:A kolik km a roků máš s LPG naježděno? :-&
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Re nadrz 95 procent

Příspěvek od jiri.vacha »

taky nechápu proč tohle lidi řeší [-X ,zbytečnej rysk a účinost minimální :-k
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Re nadrz 95 procent

Příspěvek od pilotzz »

Oni někteří "praktici" vycházejí z toho, že co se týká statistik výbuchů a požárů LPG systémů, není co řešit - LPG nádrže jsou statisticky bezpečnější než obyčejné benzínové a i při totálním požáru vozidla je to pro posádku a hasiče lepší díky tlakovému odfuku/plameni a ne rozlití velkého množství paliva a jeho zplynování jak je tomu u benzínu..
Samozřejmě jakékoliv přeplňování nad výrobci a legislatiovou uváděné hodnoty by mělo zůstat v rovině internetových diskuzí a videí z požárů, a praktikům - co to sami nabídnou - bych ruce urazil.
http://www.youtube.com/watch?v=fBXS21uh6lc
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

na těch 95% bych si plovák přenastavit nedal, mám klasickou nádrž 47l, tedy plnění nějak 38l a jak bylo řečeno, u každé čerpačky dají jinak, někde 37l a kousek vedle 43l, obojí při prvním sepnutí odpoj. ventilu....
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: LPG

Příspěvek od Kony5 »

ale zase třeba předpisy pro bezpečnost práce jsou taky přitažený za vlasy a nikdo nejde k sloupove vrtačce se štítem pře obličej v rukavicích, ustrojený s pevnou obuví,s pokrývkou hlavy a s koženými manžetami vrtat...a nic se nestane... neospravedlňoval bych jakékoliv zásahy do nádrže ale pro člověka co vtom dělá a rozumí tomu tak ví že to neni žádný problem..Bezpečnostní předpisy jsou prostě vždy přeceněnné ...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
jirka100
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 13:17

Re: LPG

Příspěvek od jirka100 »

Kony 5To si take myslim a pokud to dela firma, ktera predelava LPG temer 20 let, tak bych rekl, ze jiz vi co dela.
Borek ZS i dalsi mam jiz opravdu hooodne dlouho za sebou.
Najetych km s LPG 0 km, proto se take zajimam o nazory ostatnich. Pokud s Te mohu zeptat ja, kolik ty
mas VLASTNORUCNE predelanych aut, ze dokazes tak jednoznacne a hlavne vulgarne posuzovat a napadat praci jinych? Nechci tady vyvolavat nejake emoce, nic tak hrozneho jsem ve svych prispevcivh nenapsal, to ze se jedna o seriozni firmu vim nejen z internetu, ale i od par dalsich lidi z HK a okoli. Treba mas pravdu, ze urcite riziko tu je, to ja nedokazu posoudit, ale ten kdo se tim zivi jiz drahnou radu let urcite ano - treba i dokonce lepe nez Ty.
A jen na okraj, pokud by provoz na LPG s takto upravenou nadrzi by byl tak vybusny, jak Tve prispevky, zacal bych se opravdu bat :D
"Zkus mě odpovědět(už jsem se tě ptal a odpověď žádná),PROČ to někdo může chtít?Z jakého důvodu chceš přeplňovat povolený limit nádrže LPG,když je čerpaček jak maku" - z jakeho duvodu asi si lidi vybiraji
ruzne velikosti nadrzi - neni to nahodou proto, ze chteji delsi dojezd - ze treba nekomu tech cca 400-450 km nestaci - i kdyz samozrejme se bez toho da take plnohodnotne jezdit.
Kazdopadne diky za reakce, vubec nevylucuji, ze treba jeste pred montazi to zmenim na tech 80 procent, ale mam jeste nejakou dobu cas si zjistit, zda nejake problemy pri takto serizenych nadrzich jsou ci nikoli.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Borek »

jirka100-odpověď na to,proč jsou různé velikosti a provedení nádrže(válec,toroid) je snad jasná :roll: .Nádrž je přídavná-tak ti zabírá místo v kufru :idea: .Napadlo tě,že si zmenčíš kufr?Kdo chce co nejméně zasáhnout do velikosti kufru,dá si namontovat toroid místo rezervy.Kdo kufr nepotřebuje a chce,nevím proč :-k ,jezdit na jedno naplnění rok,tak si nechá dát tu největší nádrž,co se mu do kufru vejde. :wink:
Jestli ty úpravy dělá za úplatek nějaký šmejd montážník,tak tím překračuje zákon a bezpečnost ostatních lidí.Není to z důvodu,že tomu rozumí,ale vědomě něco porušuje :!: Je to stejné,jako když policajti kradou,hospodští ředí víno....Dělají to někteří z nich,protože to jsou odborníci :?: -ne,jsou to gauneři.Jak jsem psal-v LK servise,jsem si nechával měnit nádrž u jednoho auta(povinná výměna po 10 letech od dat.výr.nádrže) a proti LK jako servisu nic nemám(pravda,nádrž neseděla,nebyla utažená,drát od el.ventilu vedli místem,kde by se přeskřípl,ale to jsem si upravil doma sám.V dnešní konkurenci velkého množství montážních dílen LPG,chce každý získat zákazníka,tak věřím,že jsou schopni dělat i takové nebezpečné prasárny s nádržema-hlavně že se peníze sypou a zákazníkovi udělají hory,doly,jen aby peníze utratil tady a nešel jinam ](*,) .
Nechápu a prostě vůbec nedává smysl,proč přetlakovávat nádrž :?: Na běžnou velikost nádrže a předepsaného,nastaveného 80% plnění,najedeš +-500km.Čerpačky jsou každých 10-15km.V nádrži máš benzín na dalších 600-700km.Tak chceš snad letět na jednu nádrž na Měsíc :?: :mrgreen:.
Na nádrži je vzduchotěsná schránka s ukazatelem naplnění,el.ventilem,mech.zavíráním...a přetlakovým ventilem.Ze schránky vede hadice odvětrání k dírám do podlahy,aby mohl plyn ucházet při přetlaku,požáru..mimo prostor auta.Ty si necháš přebastlit plnění na 95%(95% říká ten machr technik :-& -ale jakých 95%,když je tlak u čerpaček různý a navíc s teplotou se propan/butan sakra roztahuje).U čerpačky ti nafoukají 100%,zaparkuješ auto,teplem ventil odpustí LPG pod auto(LPG je těžší než vzduch-drží se při zemi,pod autem)....a kolemjdoucí odhodí cigáro..... :wink: Nebo nejlepší by bylo,jestli máš garáž(a navíc třeba s montážní jámou :mrgreen: ) a ráno zastartuješ :mrgreen: .LPG je těžké a nerozptýlý se jako benz.páry,helium,dusík....Takže třeba otevřením vrat u garáže,ba ani průvanem,ho z mont.jámy zpod auta nevyvětráš).
Ptáš se kolik km jsem s LPG najezdil já a kolik jsem (cituji velká písmena :D )VLASTNORUČNĚ předělal aut.Auta jsem vlastnoručně na LPG předělával už v 80 letech.Z italských dovezených dílů Lovato.Směšovací jednotky nad karburátory jsme si i dělali sami.Dodnes si údržbu-kompletní výměny membrán,těsnění...odpařovacích jednotek,výměny paliv.filtrů v LPG.....dělám sám.
Před revolucí a krátce po ní,byl problém s opravdu malým počtem čerpaček LPG a řešilo se to různě.Ale v dnešní době přesycenosti čerpadly,není důvod dělat prasácké a nebezpečné úpravy nádrží. [-X Na LPG jezdím 25 roků.Za ty roky jsem na LPG autech najezdil desítky/stovky tisíc km po celé Evropě(včetně Itálie,Holandska=LPG velmocí,ale i Portugalska nebo afrického Maroka-tam bych,při řídkosti čerpadel tu úpravu chápal 8) ).I v současné době vlastním a provozuji auta na LPG( :hyu: Tiburon na plyn nemám-uvažoval jsem i nad ním,ale nějak se mě k němu představa LPG nehodila).
Když by šlo jen o tvé auto a tebe,tak mě to tak nevytočí(Kony dal příklad s ustrojením u vrtačky-tam je to jeho blbost,když vyskočí špona do oka nebo mu to namotá svetr...=poškodí to toho,kdo nedodržuje bezpečnost-OK),ale tady jde i o lidi a jejich život,kolem tebe :( .Proto se ti zdá,že jsem to komentoval přísně.Možná jsi viděl,jak kolikrát mrňavá 2kg plyn bomba vařiče zdemoluje barák nebo vyrazila celou panelovou zeď v činžáku.A teď si představ,že máš za zadkem v autě 50l LPG.Pokud je vše namontováno správně,není se čeho bát.Ale nepočítá se s chytráky(není myšleno přímo na tebe :D ),co systém nebezpečně upravují. #-o
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Zveřejnit tady přímo firmu která odstraňuje plováky... ta vám teda poděkuje (dělají to naprosto všechny na požádání). Pokud někdo máte nádrž bez plováku (doufám že většina) , tak o tom prosím zde ani jinde nedebatujte. Důsledky vidíte sami zde ve stovkách smajlíků. Udělají z Vás vrahy malých dětí. To je stejný jako když český blbec zakázal parkování v podzemních garážích. Normální uživatel LPG sundá nálepky a pakruje v podzemí. Ostaní počkají až jediné dvě země na světě zákaz zruší. Nedá se to urychlit. Jak jednou někomu dáte do ruky kulatý razítko tak s ním kolem sebe mydlí.... :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

za sundání nálepek LPG se teď rádo pokutuje... jinak jestli to je správný s těmi plováky nebo ne, to ať si každý diskutuje... ale je to klasické čecháčkovství, snažit se ve skoro každém případě obejít to co je někde přikázáno, zakázáno
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“