Hyundai ix35

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Přátelé jsem další neúspěšný čekatel na ix 35 objednanou 10.03.2010. Protože ztrácím trpělivost hledal jsem na netu kde ta vyrobená auta za ty 2 měsíce jsou. A našel, jděte na stránku http://cs.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj15562919 a budete překvapeni. Máte na výběr z cca 200 ks ix 35 v různém provedení za podstatně lepší ceny v eurech i Kč, ale musíte do Německa. Prodejcům v ČR byl včera doručený dopis z Hyundai Motor Czech s.r.o. s vysvětlením, že výroba nestíhá a musíme čekat cca 4 měsíce. Ale proč jenom my, na západě si mohou vybírat z nepřeberného množství bez jakéhokoli čekání.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Takhle jednoduché to není. Auta objednávají dovozci na základě objednávek od dealerů a nějaká auta si objednávají "do foroty". I já vím o několika ix35 u dealerů v ČR, které jsou volné. Auta, která byla expedována v prvních dvou měsících prodeje byla z větší části auta, která měli dovozci objednaná "na sklad", třeba už v lednu, před zahájením výroby. Auta, která byla už v únoru a březnu rovnou zadávána do výroby stále ještě dodána nebyla, pokud vím. Je to jen o tom jak se zrovna potká objednávka zákazníka s objednávkami dovozců zadanými předem. Tvorba cen na jednotlivých trzích je zase kapitola o něčem jiném.

Btw, je zajímavé sledovat jakou bouři rozpoutala moje informace o ukončení slev. Jsem si jistý, že to způsobila pouze a jen formulace s použitím slov "zákaz" a "sankce". Pokud bych použil formulaci, že jsem slyšel, že slevy nebudou, protože je vyprodáno, tak by to snad nikdo ani nezaznamenal. Dobrá psychologická studie :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

Mr. HYUNDAI píše:To FISHkaa: Původně jsem Ti tu chtěl napsat podrobný rozklad toho, že Tvůj nápad je sice hezký, ale naprosto nesmyslný. Už jsem Ti tu psal, že vše je v rámci platných smluv, které nejsou v žádném rozporu s platnými právními řády ČR ani té neschopné, nesmyslné a nefunční EU.
Ber to tak, jak to je. Je to opatření, které chrání všechny dovozce před deformacemi trhu a dealery před sebou samými, někteří došli v rámci hesla "Prodat za každou cenu." tak daleko, že se nechají natlačit do prodeje pod nákupními cenami. Sám musíš uznat, že to není zrovna správná strategie.
Já se na to dívám optikou člověka, který už stál na obou stranách barikády. Vždy jsem ke všem obchodům (lhostejno co jsem prodával nebo kupoval) přistupoval tak, že každé zboží má svou cenu a buď na něj mám nebo nemám. Na slovo sleva mám doslova alergii :D . Když něco kupuji, nikdy ho nepoužívám, nikdy nesmlouvám, nejsme v Arábii na trhu. Buď to za tu cenu chci nebo nechci - hotovo. Když prodávám jsem ochoten se bavit o celkové nabídce včetně komplexnosti produktu a služeb kolem něj, bavit se o celkové nákladovosti. Jakmile zazní slovo sleva, jednání končí. Já nabízím absolutní kvalitu za rozumnou cenu s komplexním servisem. Nechci být nejlevnější, nechci prodat všem. Chci být nejlepší a kvalita něco stojí. Chci prodávat těm, kteří si váží svých peněz a kvality, kterou si mohou koupit. Tuhle prodejní filozofii vyznávám 15 let a nikdy jsem neumíral hlady. Vybudoval jsem si vždy okruh spokojených a velmi věrných zákazníků. A o to by se měli snažit i dealeři. A tohle je cesta jak je to znovu naučit. I když trochu drsná, možná.

člověče, nevím kde si vzal představu, že se smlouvá jenom v Arábii. Odhalím ti tedy pravdu, že normální obchod se uzávírá právě smlouváním a vzájemnými nabídkami. Ať už se to jmenuje výběrové řízení, nebo jenom někomu do auta šoupneš koberec. Vždycky si přece vymezujete hranice. Možná to ty nazýváš jako vyjednávání - což je politicky korektnější slovo než "smlouvání" ale vždy jde jen a jen o jedno:
Kupující co nejvyšší "hodnotu" za co nejnižší cenu a prodávající co nejnižší hodnotu za co nejvyšší cenu...

Překvapuje mě (i když tomu nevěřím), že 15 let tuto strategii prodeje / nákupu nevyužíváš...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nejdůležitější je forma, která právě v obchodu s auty překročila hranice slušného obchodního jednání a zvrhla se v potupné žebrání o slevy a vydírání.
Nesnáším lidi, kteří rozrazí dveře a než pozdraví zeptají se na výši slevy. Je to trapné a nechutné. Když si to tu projdeš, tak zjistíš, že jsou tu dokonce tací, kteří se za podobné praktiky nejen nestydí, ale dokonce se tím chlubí. To je alamující stav.
Pochopitelně, že každý chceme za své peníze co nejvíc, přesně podle hesla za co nejméně peněz, co nejvíce zboží. Ale musí to mít určitou formu a obsahovat korektnost obou stran. A to se z obchodu s auty naprosto ztratilo. A dovozce využil tuto mimořádnou situaci k tomu, aby dealery donutil fungovat normálně, ne podle již dříve uvedeného hesla. I dovozce potřebuje dealery, kteří jsou ekonomicky silní. Pokud podlehnou tlaku nevychovanců a nechají se strhnout spirálou nesmyslných slev, zkolabují.
Já osobně o cenách nikdy nediskutuju. Tady je zboží nebo služba za nějakou cenu a buď ho/jí za tu cenu koupím nebo ne. Když mi cena nevyhovuje, hledám jiné zboží, jiného dodavatele. Můj přístup není obvyklý, ale šetří mi nervy a zachovává důstojnost.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

já "nerozrazím" dveře, ale vedu normální obchodní jednání, které je o argumentacích obou stran a co mohou obě dvě strany nabídnout. Ve firmě, kde pracuji, je vyjednávání denním chlebem a rozhodně by mě nenapadlo se koukat na to z pohledu "ztráty důstojnosti". Každopádně ti přeji ať u tebe nakupuje co nejméně obchodníků, které naopak tvá neústupnost může rozladit :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
nightx
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 bře 2010, 11:12

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od nightx »

Opet se tema toci jiny smerem nez ma byt. Vkazdem pripade take prodavame zbozi i sluzby a lidi smlouvaji (nekdy jsou vazne desni) ale i tak dovozce ci vyrobce jakehokoliv zbozi muze diktova cenu pod kterou se nesmi jit. A jestli je to cena cenikova nebo neni je to uplne jedno. Zde COI vubec nic nezmuze jelikoz dovozce jedna s dealerem a nikoliv s nami - konecnymi zakazniky a pokud se nekomu nelibi ze nedostane ani korunu slevu muze jit je jinkurenci a ze te je :). A ikdyz jsem si uhadal taky na ix35 nejakou tu slevu a stale na auticko cekam tak jsem opravdu zastancem toho co mr. Hyundai. Clovek v obchodu proste nesmi klesnout pod urcitou hranici jinak je vsechno spatne.
Škoda PickUp rv.: 1996
Škoda Octavia rv.: 2007
Škoda Fábia rv.: 2008
Hyundai Ix35 rv.: 2010
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

s tím souhlasím, obchodník žije z marže prodaného zboží - o tom žádná! Ale nesouhlasím s tvrzením: Když si řekneš o slevu, tak se hajzlík. Spíš vidím "když si o slevu neřekneš tak si šmoula" :lol:

BTW: není tajemstvím, že dealerství především vydělávájí na postsales servisu, tam je ta správná vatička :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vztáhl jsi to na sebe, a to je přesně to, co jsem tím říct nechtěl. Mám v poslední době silný pocit, že mluvím jiným jazykem než ostatní, asi ztrácím schopnost srozumitelně se vyjádřit.
Vše o čem tahle situace je, je normalizace stavu. Lidí schopných slušně a kultivovaně jednat o konkrétní nabídce je naprosté minimum, většina kupců aut jsou nevychovaní hulváti, kteří mají pocit, že když mají nějaké peníze, tak můžou úplně všechno. Heslo, že náš zákazník je náš pán si vykládají velmi daleko za hranicemi obyčejné slušnosti. Chovají se jako otrokáři a mají pocit, že je to v pořádku. Teď je tady situace, která dává možnost těmto agresivním praktikám zamezit a začít prodejní scénu kultivovat.
Každému přeji, aby poměr cena/hodnota jím koupeného zboží mu dělala radost svou adekvátností. O tom obchod je.
Pokud se můj klient chová korektně a má rozumnou představu o kontextu kvality a ceny, shodu nalezneme, pokud po mně někdo chce kilogram zlata za Kč 100,--, tak narazí. A v tomto případě tvrdě. Smyslem obchodu je spokojenost obou stran! Ne stav kdy kupující nutí prodávajícího, aby jej dotoval. Smyslem podnikání je generování zisku, ne charita.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Takže vlastně všichni mluvíme o tomtéž, ale jinými slovy. Hezký příklad "informačního šumu". Jestli jsem to tedy správně pochopil já :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

Mr. HYUNDAI píše:Vztáhl jsi to na sebe, a to je přesně to, co jsem tím říct nechtěl. Mám v poslední době silný pocit, že mluvím jiným jazykem než ostatní, asi ztrácím schopnost srozumitelně se vyjádřit.
Vše o čem tahle situace je, je normalizace stavu. Lidí schopných slušně a kultivovaně jednat o konkrétní nabídce je naprosté minimum, většina kupců aut jsou nevychovaní hulváti, kteří mají pocit, že když mají nějaké peníze, tak můžou úplně všechno. Heslo, že náš zákazník je náš pán si vykládají velmi daleko za hranicemi obyčejné slušnosti. Chovají se jako otrokáři a mají pocit, že je to v pořádku. Teď je tady situace, která dává možnost těmto agresivním praktikám zamezit a začít prodejní scénu kultivovat.
Každému přeji, aby poměr cena/hodnota jím koupeného zboží mu dělala radost svou adekvátností. O tom obchod je.
Pokud se můj klient chová korektně a má rozumnou představu o kontextu kvality a ceny, shodu nalezneme, pokud po mně někdo chce kilogram zlata za Kč 100,--, tak narazí. A v tomto případě tvrdě. Smyslem obchodu je spokojenost obou stran! Ne stav kdy kupující nutí prodávajícího, aby jej dotoval. Smyslem podnikání je generování zisku, ne charita.

Poslední dvě věty jsou ty správné :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
nightx
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 bře 2010, 11:12

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od nightx »

Jasne zkusit muzes, ale pokud prodejce nebude souhlasit nebo ti rekne duvody proc nechce tak nebudu smlouvat dal a bud zhodnotim vyhody a nebo pujdu jinam. Auto neni televize a tim padem i cena je nekde jinde ale ikdyz zaplatim vic muzu postupem doby usetrit a mit bezproblemovy vztah s prodejcem ktery me rad uvidi. A to nemluvim o treba malicko lepsim pristupu kdyz clovek dal neco potrebuje. Kazdy dobry prodejce si jiste dobreho zakaznika vazi vic nez smlouvace ktery chce slevu treba i jenom na zbozi za 300kc.
Škoda PickUp rv.: 1996
Škoda Octavia rv.: 2007
Škoda Fábia rv.: 2008
Hyundai Ix35 rv.: 2010
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vždyť to říkám, ztrácím schopnost vyjádřit se srozumitelně na první pokus. Měl bych se zamyslet nad trénováním písemného vyjadřování, nějak "blbnu" :mrgreen: .
To nightx: Přesně!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Ještě bych se vrátil k nabídce ix 35 v Německu v pestré škále o, které se nám ani nezdá. V lednu si dealeři objednávat ix 35 u výrobce ještě vůbec nemohli. První objednávky u výrobce na základě požadavků zákazníků začali ve 2. polovině února. Myslíte, že němci byli natolik předvídaví, že si objednali tolik aut do foroty už tehdy ? Tak s tím nemohu souhlasit. Navíc si pořádně prohlédněte nabídku vozů na adrese http://cs.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj15562919 a ukaždé nabídky je také zároveň datum např. duben a květen, proč asi ? A proč tedy zákazníci s objednávkou např. z 22.02.2010 doposud nebyli uspokojeni ? Je to moc otazníků, na které nelze seriozně odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

počkám ještě pár dní a pošlu otázku mému autosalonu, v objednávce mám stále uveden červenec (objednáno na začátku května)... :shock: :-k
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

První várku aut objednávají importéři poměrně dlouho dopředu. Moc bych za to nedal, že určení finálních kombinací výbav a jejich následné objednání proběhly ještě v loňském roce. Proces uvádění nového modelu na trh je velmi dlouhodobý. Dovozci znají potřebné podrobnosti obvykle půl roku dopředu.
Importérům je v prvních měsících stanovována kvóta. Je tedy předem řečeno kolik aut na který trh přijde. Tato čísla jsou posléze pro obě strany závazná, takže se klidně může stát, že Němci mají vyprodanou svojí kvótu jen do července, my už do září. Dokud se poptávka s kapacitou alespoň trochu nesrovná, budou tyto rozdíly patrné. Za rok nebude čekačka delší než měsíc. Nikdo ale nebrání dovozcům si auta přenechat. Za této situace na trhu to samozřejmě nikdo neudělá.
Je to úplně stejné jako v roce 2001 při uvádění prvního Féčka na trh. Nějaká auta jsme měli rovnou skladem, auta do výroby měla dodací lhůtu minimálně 6 měsíců. Pár aut přivezl tenkrát importér od Holanďanů, měli menší převis poptávky než my.
Pořád je to ale relativně klidná situace, proti uvedení prvního Sorenta (to bylo tuším 2002 nebo 2003). První předváděčku jsem prodával v dražbě. Ve finále jsme auto s 15.000 km prodali podstatně dráž než byla ceníková cena nového auta :!: Jen aby dotyčný měl to první :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“