audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

Mno a este jedna otazocka kto ich spozna , boli to tieto? Repro taketo mame v nasom :hyu: accentiku . Lebo tieto hraju celkom slusne preto ma to celkom zarazilo. Vopred dakujem za vyjadrenie 8)
Přílohy
P1060295.JPG
P1060295.JPG (75.95 KiB) Zobrazeno 1082 x
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Ano, hrajou "slušně", pokud neuslyšíš hrát jiné kvalitnější..... 8) Nicméně pokud má někdo puštěné rádio pouze jako kulisu a moc nevnímá co hrajou a jak to zní, tak úplně stačí ty původní repro.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

DanyII píše:kto by chcel iba ovaly, mierne poskodena krabica, zaruka, super cena
To skoro vypadá, jako že by jsi chtěl vyměnit ty Sinus-Live :) Nedával jsi je potom ještě dodatečně na předek :?:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

dnes som sa pytal jedneho chlapika co fusuje trocha do elektroniky. tiez to tipol na zle zapojenie. zajtra bude dalsi manik v robote co sa venuje viac autoradiam tak ho poprosim nech sa nato pozrie. z montaze mam fakturu od :hyu: keby nieco. pre kazdu blbost nebudem predsa behat do :hyu: servisu.

repraky menit nebudem. niesom nejak narocny na hudbu - vacsinou zabudnem aj tak panel doma od radia.

len pre ozrejmenie vyriesenia problemu. nakoniec som s tym bol v :hyu: servise a chyba bola v zlom zapojeni napatia. opravili to a uz to ide ako ma.
Naposledy upravil(a) jurmich dne 02 črc 2009, 09:26, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

rokolo píše:Ano, hrajou "slušně", pokud neuslyšíš hrát jiné kvalitnější..... 8) Nicméně pokud má někdo puštěné rádio pouze jako kulisu a moc nevnímá co hrajou a jak to zní, tak úplně stačí ty původní repro.
Hej mno ale v porovnani s faroritom to je dobre mali sme uz 3 hyundaie a zatial. zakazdym boli z roka na rok lepsie audia vnich :) a toto je teda zatial to najlepsie co sme mali :) tak preto sa mi to asi zda super:)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

a este otazocka ohladom 2DIN radia v :hyu: kto vie ake maju parametre..ohladom max vykonu a tak alebo dajte daky link na parametre radia ja to neviem najst vdaka :D/ :D/ :D/ :D/ :wink:
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: audio

Příspěvek od xwing »

jurmich píše:dnes som sa pytal jedneho chlapika co fusuje trocha do elektroniky. tiez to tipol na zle zapojenie. zajtra bude dalsi manik v robote co sa venuje viac autoradiam tak ho poprosim nech sa nato pozrie. z montaze mam fakturu od :hyu: keby nieco. pre kazdu blbost nebudem predsa behat do :hyu: servisu.

repraky menit nebudem. niesom nejak narocny na hudbu - vacsinou zabudnem aj tak panel doma od radia.
Chápem to správne že to robí aj tebe, a že je zle zapojený káblik takže neudržiava nastavenia rádia po vypnutí kľúčika?
Som si myslel že to je tak debilne navrhnuté rádio :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

radio je v pohode (aspon dufam). mal som ho vo formane pred zosrotovanim. vyzera to ze ho debilne zapojil mechanik v :hyu: servise

najprv som chcel to riesit formou reklamacie. dnes mi ten clovek povedal ze tak montovali bez toho kabla co drzi napatie aj u inej znacky. nechce sa mi stale behat do autor. servisu tak to dam pozriet zajtra v robote jednemu chlapovi.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: audio

Příspěvek od xwing »

jurmich píše:radio je v pohode (aspon dufam). mal som ho vo formane pred zosrotovanim. vyzera to ze ho debilne zapojil mechanik v :hyu: servise

najprv som chcel to riesit formou reklamacie. dnes mi ten clovek povedal ze tak montovali bez toho kabla co drzi napatie aj u inej znacky. nechce sa mi stale behat do autor. servisu tak to dam pozriet zajtra v robote jednemu chlapovi.
Neviem o čom ten technik hovorí, sú tam ISO koncovky, tie len zastrčí to rádia a je to (tak som si to spravil ja). Ako sú tie ISO koncovky napojené, to je už druhá vec... ale to pravdepodobne robili Turci a nie ten technik u nás...
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: audio

Příspěvek od jurmich »

asi sa nechapeme. radio mi napajali v :hyu: servise. lenze ja niesom z vysledkom spokojny. tak som sa pytal ineho cloveka kde moze byt problem. vacsina sa zhodla ze je zle, alebo vobec nie je zapojene stale napajanie radia. preto nedrzi pamat. chcem to dat pozriet niekomu kto tomu rozumie a vedel by to zapojit poriadne. popripade pojdem reklamovat zapojenie radia.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

Dobre tak pomensej namahe som to nasiel. Specifikacie auto radia. origin 2DIN. A kedze ma 50 x 4 tak asi nema zmysel tam tlacit 120W repro magnat. Cistolen laicky.. :) asi stacia tie 40 co su ta teraz. Alebo este jedna teoria kedze radio dokaze potlacit 50x4 a teraz (ma reprak MAX40W co nema asi sinusoidnych) tak sa mozno oplati tam narvat ta 120W lebo ten dokaze asi tlacit tych 50Wx4 stale (otazkou je ci radio znesie ale to asi nema stym co robit )
Přílohy
Untitled-1.jpg
(131.73 KiB) Staženo 175 x
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od DEDe »

Martin Korpel píše:Dobre tak pomensej namahe som to nasiel. Specifikacie auto radia. origin 2DIN. A kedze ma 50 x 4 tak asi nema zmysel tam tlacit 120W repro magnat. Cistolen laicky.. :) asi stacia tie 40 co su ta teraz. Alebo este jedna teoria kedze radio dokaze potlacit 50x4 a teraz (ma reprak MAX40W co nema asi sinusoidnych) tak sa mozno oplati tam narvat ta 120W lebo ten dokaze asi tlacit tych 50Wx4 stale (otazkou je ci radio znesie ale to asi nema stym co robit )
radia se delaj temer vsechny na 50 W max coz je cca 25-27 Rms , takze defakto ti stacej repra 50Wmax (radeji koukat na tech 25 rms) . Druha vec je ta ze to pak neni jen o vykonech ve wattech ale taky o tom jak kvalitne dokazi zahrat a jakej maj rozsah. Pokud repro budou silnejsi nez radio tak to zesilovac neutahne a proste nebudou hrat naplno a zacne tam byt slyset zkresleni pokud jsou zase moc slaby daj se poskodit kdyz se to moc ohuluje.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

Martin, z tych co si vymenoval tak hertz, inak sa pozri po Carpower, Grunch, focal, hifonics, uDimension, Dego, MB Quart, Audio system, DLS, Kicx, Morel, Helix, Sinus live... tie co si vymenoval je skor komercia z obchodnych retazcov ktora sa chyta iba tak cenou.
50W na radiu je tak 22W RMS. Fabricke radia maju wacsinou 15W a menej a daleko horsi zosilovac, predzosilovac ako radia povedzme komercne. Radio treba vyberat podla toho co planujes s hudbou, zosilovace su mozno rovnake cez celu radu jedneho vyrobcu, ide o predzosilovac, vystupy, moznosti nastavenia horno, dolbnopriepustne filtre, plnohodnotny eqalizer. Priestor v aute je komplikovany a je fajn ked si mozes zvuk upravit podla seba.
Na fabrickom radiu podla mna nema zmysel nic riesit
Wataz na reprakoch hovori skor o ich zatazitelnosti, nehovori nic o tom ako dokazu zahrat. Ked maju 50W RMS a 100W max tak to znamena ze mozes do nich trvalo pustat 50W a max, v spickach znesu 100W, desatinu, stotinu sekundy... Kazdy reprak je inak konstruovany, moze sa stat ze 50W repro sa ti na 20W zosilovaci ani "nehne" a 100Wove budu krasne hrat. Nevyberajte repraky podla "papierovych" hodnot.
Najdolezitejsie je vytlmit dvere a uzavriet ozvucnicu. Mozes mat akokolvek dobry reprak ked ho budes mat polozeny na stole a bude hrat do volneho prietoru nema sa o co opriet, vznika akusticky skrat.
Ale ked sa ti paci ako to hra, tak nic neries, nema kazdy usi ako netopier

rokolo, predok som este neriesil ale po dlhom vyberani tam pojdu tie helixy a casom mozno zosik. Odstupom casu by som mozno zadok neriesil vobec. Usetrene by som investoval do predu, zosik, pripadne SW, nic velkeho, iba nieco na dokreslenie basov v malej uzavretej ozvucnici. Momentalne hra zadok pekne ale ked bude hotovo tak ho stlmim a bude tam "iba" tak na dokreslenie. Tie ovaly od helixu hraju na svoju cenu velmi, velmi dobre a aj na "radio". Za tie akciove ceny nieje co riesit. Daval som to do pozornosti koli dalsim upravychtivym accentakom. Urcite neslapnu vedla

kto sa zaujima urcite navstivte http://www.autohificlub.cz, je tam vela ludi co sa hudbe naozaj rozumia a maju vela napocuvaneho. Ked nemate moznost pocut na vlastne usi, posluzi to ako dobre voditko...
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

DanyII píše:Martin, z tych co si vymenoval tak hertz, inak sa pozri po Carpower, Grunch, focal, hifonics, uDimension, Dego, MB Quart, Audio system, DLS, Kicx, Morel, Helix, Sinus live... tie co si vymenoval je skor komercia z obchodnych retazcov ktora sa chyta iba tak cenou.
50W na radiu je tak 22W RMS. Fabricke radia maju wacsinou 15W a menej a daleko horsi zosilovac, predzosilovac ako radia povedzme komercne. Radio treba vyberat podla toho co planujes s hudbou, zosilovace su mozno rovnake cez celu radu jedneho vyrobcu, ide o predzosilovac, vystupy, moznosti nastavenia horno, dolbnopriepustne filtre, plnohodnotny eqalizer. Priestor v aute je komplikovany a je fajn ked si mozes zvuk upravit podla seba.
Na fabrickom radiu podla mna nema zmysel nic riesit
Wataz na reprakoch hovori skor o ich zatazitelnosti, nehovori nic o tom ako dokazu zahrat. Ked maju 50W RMS a 100W max tak to znamena ze mozes do nich trvalo pustat 50W a max, v spickach znesu 100W, desatinu, stotinu sekundy... Kazdy reprak je inak konstruovany, moze sa stat ze 50W repro sa ti na 20W zosilovaci ani "nehne" a 100Wove budu krasne hrat. Nevyberajte repraky podla "papierovych" hodnot.
Najdolezitejsie je vytlmit dvere a uzavriet ozvucnicu. Mozes mat akokolvek dobry reprak ked ho budes mat polozeny na stole a bude hrat do volneho prietoru nema sa o co opriet, vznika akusticky skrat.
Ale ked sa ti paci ako to hra, tak nic neries, nema kazdy usi ako netopier

rokolo, predok som este neriesil ale po dlhom vyberani tam pojdu tie helixy a casom mozno zosik. Odstupom casu by som mozno zadok neriesil vobec. Usetrene by som investoval do predu, zosik, pripadne SW, nic velkeho, iba nieco na dokreslenie basov v malej uzavretej ozvucnici. Momentalne hra zadok pekne ale ked bude hotovo tak ho stlmim a bude tam "iba" tak na dokreslenie. Tie ovaly od helixu hraju na svoju cenu velmi, velmi dobre a aj na "radio". Za tie akciove ceny nieje co riesit. Daval som to do pozornosti koli dalsim upravychtivym accentakom. Urcite neslapnu vedla

kto sa zaujima urcite navstivte http://www.autohificlub.cz, je tam vela ludi co sa hudbe naozaj rozumia a maju vela napocuvaneho. Ked nemate moznost pocut na vlastne usi, posluzi to ako dobre voditko...
OK :) dakujem za podrobnejsie vysvetlenie ...cize ak somto pochopil spravne..ostanme chvilku len pri cisto teoretickych veciach autoradio 4 x 50W ...Keb som tam dal naapr Tie MAGNAT EDITION 693 tak by to cisto podla teba bolo znatelne jasne ..ten rozdiel? :-k
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: audio

Příspěvek od DEXTER »

OK :) dakujem za podrobnejsie vysvetlenie ...cize ak somto pochopil spravne..ostanme chvilku len pri cisto teoretickych veciach autoradio 4 x 50W ...Keb som tam dal naapr Tie MAGNAT EDITION 693 tak by to cisto podla teba bolo znatelne jasne ..ten rozdiel? :-k
bude to pocutelny rozdiel ja som ich vymenil za 3pasmove JVC bol to neskutocny rozdiel !!
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“