Pneumatiky pro ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od Hardcam »

nechapu, co se ti na nem libi. Takze Nemci vedi, ze letni pneumatika v zime je spatne, ale pokutu dostanes az kdyz nekoho sestrelis? To je jako nosit nelegalne zbran, alebyt potrestan az tehdy, kdyz nekoho zastrelis.
Pokud si dobre vykladam zakon, tak zimni pneu jsou povinne pouze za predpokladu snehove pokryvkyy ci blizici se snehove pokryvky - cili je sucho - vyjed na cem chces - je snih - mas letni, zustan doma a neohrozuj ostatni. Pneumatiky jsou pouze zlomek ceny auta a to jedine, co nas spojuje se silnici, tak na tom budeme nejvic setrit, jsme prece v Cechach :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od mmv »

ale prdlajs, proč nám musí furt někdo něco nakazovat zákonem ??? to že jsou zimní v létě naprd mi snad nevyvrátíš, jezdit na zimních v létě je vyloženě špatné a taky se na to začíná poukazovat a tak jako nařídí zimní tak teď nařídí letní ??? kde sme ?? edit ...výmaz máte pravdu, je to mimo kastrol

prostě špatnej zákon (zimní gumy) bude generovat ještě horší zákon (letní gumy)
nechal bych to tak jak to maj němci...
Naposledy upravil(a) mmv dne 02 čer 2013, 00:20, celkem upraveno 3 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od petr.s »

mmv píše:ale prdlajs, proč nám musí furt někdo něco nakazovat zákonem ??? to že jsou zimní v létě naprd mi snad nevyvrátíš, jezdit na zimních v létě je vyloženě špatné a taky se na to začíná poukazovat a tak jako nařídí zimní tak teď nařídí letní ??? kde sme ?? můžete argumentovat že pak se střetneš při 20Cm s blbcem na letních a že máte strach aby vás náhodou nezabil, to si ale pak za chvíli můžeme nechat nařídit, že auta s tmavou metalízou sou nebezpečný protože od červených jsou hůř vidět a následovat bude zákon, že ti co maj tmavší auta, budou platit speciální "neviditelnou daň" dále následovat bude to, že všichni budeme jezdit ve fosforeskujících žlutých či oranžových autech, je to přece bezpečné, nebo snad neni ???
a teď si rejpnu, proč mě má oslňovat někdo na silnici když tam nemá samonivelaci a ostřik světel, ale musí svítit víc než je dovoleno ??? to znamená víc jak 2000 lm ??? neohrožuje ten co má HID a nemá je tam mít podobně, jako ten co vyjede v listopadu na letních ???
Sorry, ale plácáš trochu z cesty, no spíš hodně, než trochu...
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od Hardcam »

mmv: asi bych musel napsat to, co Petr, takze precetl jsem si to, ale nejsem schopen ti ekvivalentne odpovedet...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od mmv »

harde jj asi to nemá hlavu , ale reagoval jsem na sobana, kterej reagoval na článek, kde se píše proč ano nebo ne na letních (zimních) pan tester sice nezvolil nejšťastnější provedení testu, ale to je docela šumák, mě prostě vadí že mi někdo musí něco nařizovat když to lze zařídit i bez nařizování
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od soban »

Nevěř tomu!

Já to řeknu tak kdyby lidi na sněhu nejezdily na letních pneumatikách (a ještě sjetých) tak na to nemusí být zákon!

Jezdím do hor a to by jsi se divil co někteří blbci dokáží udělat, nasadím sněhové řetězy a klidně jedu 60 po sněhu a vše vyjedu a potkal jsem 4x4 co nevyjela kopec to chlapci tlačili a mordovaly se, mě neříkej že když bude mít kvalitní zimní pneumatiky tak vůz s pohonem 4x4 nevyjede to co já s felicii a sněhovýma řetězy?

Samozřejmě o různých spotech v TV sy myslím své samozřejmě vše musí nafouknout a udělat senzaci, pokud na cestě bude led tak tě žádné pneu nezachrání a tak jako já jsem v 10km/h sjel do příkopy a když jsem vylezl z auta tak jsem málem 3x upadnul .....a to jsem jel do kopce...

Pak pomůžou akorát řetězy které se do ledu snad zakousnou nebo hroty a pod...

Jedna věc je že kdysi žádné letní - zimní pneu se neřešily - byly univerzální.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od mmv »

a to je právě to !!! nejezdím do hor, jezdím po Praze a tak mě krapet rozčiluje, že mi někdo nařizuje mít na autě zimní gumy od 11/xx do 04/xx
na druhým zimní mám, tak když pojedu do hor pojedu druhým, je to fakt jenom o tom jestli to bude na strachu z pojišťovny nebo jestli na to ještě musí bejt plošnej zákon
a věřím tomu že ti dementi schválej zákon typu v létě na letních a tím pádem budeme zimní vyhazovat po sjetí 4 mm
a ještě jedna, jak hard napsal, že šetřit na něčem co nás spojuje se zemí ??? šetřit se musí všude harde, jenom holt má někdo jiná kriteria a třeba polský lisovaný saze za 1000 (Debica - nedám na ně dopustit) by na auto nedal a druhej je tam dá jenom proto, že maj vše to co jim legislativa nařizuje
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od airwaves »

Teď jsi to přesně trefil mmv v čem je problém. Zimní se 4mm vyhodit. To je celý. Těch 200 prasat v parlamentu chrochtá jen za prachy. Jezdil jsem za totáče na letních se Š120 v okolí Bytřice nad Pernštejnem (Stražek :-)). Neboural jsem ani jednou! Zimní pneu umožňují v zimě jezdit rychleji - nebezpečněji. Jde jenom o prachy děkujeme pane Humle!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od petr.s »

airwaves píše:Teď jsi to přesně trefil mmv v čem je problém. Zimní se 4mm vyhodit. To je celý. Těch 200 prasat v parlamentu chrochtá jen za prachy. Jezdil jsem za totáče na letních se Š120 v okolí Bytřice nad Pernštejnem (Stražek :-)). Neboural jsem ani jednou! Zimní pneu umožňují v zimě jezdit rychleji - nebezpečněji. Jde jenom o prachy děkujeme pane Humle!
To jsou slinty, kvůli kterejm přesně tyhle zákony musí bejt...
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od airwaves »

I když jsem již pokročilejšího věku ještě neslintám. Děkuji. :D Najezdil jsem v zimě na Vysočině v okolí Nového Města na Moravě, Svratky a okolí několik set tisíc km na letních gumách v zimě na sněhu. Nikdy jsem neboural, všechno jsem vždy dobrzdil a všude jsem se vyhrabal. Já vím, dneska nepříjemná zkušenost. Média hlásí letní kola v zimě, vrah za volantem. Ano vrah zisků a kolotoče peněz. Ve skutečnosti řidič, který přizpůsobil...ale to už známe nemá cenu se hádat. Nečtěte jen oficiální servery, čtěte a hledejte informace i jinde. Zimní gumy umožňují v zimě jezdit rychle a nebezpečně. Dávají řidiči falešný pocit jistoty a ten pak krásně a často bourá. Přináší peníze to toho velkého kolotoče peněz kolem aut. Více takových zákonů! Poslanci to s námi myslí dobře????????? Ha, ha, ha!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od vencca »

V létě letní, v zimě zimní (teploty pod 5) a basta :)
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od airwaves »

A co jaro a podzim? To zase až za rok spolu s novou lékárničkou.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od frawd »

Šiel som pár krát na snehu s letnými. Nikdy viac. A keďže je medzi nami plno trotlov, čo by to aj tak skúšali, tak to treba prikázať zákonom. Inak by to nefungovalo.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od vencca »

Airwaves: Kdo chce, rozumí, tohle je jen žvást...
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Pneumatiky pro ix20

Příspěvek od airwaves »

A co zimní boty? Víte kolik otevřených zlomenin se musí v zimně léčit. Platíme to z našeho společného pojištění! :D :D :D Tohle nikam nevede. vzdávám se!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“